Magda Linette - Jekaterina Aleksandrowa: wynik na żywo i relacja live - Australian Open 2023 - Tenis

21/01/2023, 11:00 GMT+1

Magda Linette - Jekaterina Aleksandrowa 6:3, 6:4 w 3. rundzie Australian Open. Polska tenisistka osiągnęła życiowy wynik w turnieju wielkoszlemowym. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Linette - Aleksandrowa 6:4 (II set). Łatwo nie było, trwała zacięta walka o każdy punkt. W końcu trzecia piłka meczowa dla Linette i do trzech razy sztuka. Gem, set, mecz!
Linette - Aleksandrowa 5:4 (II set). Błędy Rosjanki przy własnym serwisie sprawiły, że Polka miała nieoczekiwanie drugą piłkę meczową. Znów jej nie wykorzystała. Ostatecznie gem, trzeci z rzędu, dla Aleksandrowej.
Linette - Aleksandrowa 5:3 (II set). Zaczęło się źle, Aleksandrowa prowadziła 30:0. Kolejne akcje należały już do Linette, która za chwilę miała pierwszą piłkę meczową. Nie wykorzystała jej, a Rosjanka przełamała podanie rywalki. Szkoda tej szansy.
Linette - Aleksandrowa 5:2 (II set). Rosjanka wciąż w grze. Gem wygrany do zera przy własnym serwisie.
Linette - Aleksandrowa 5:1 (II set). Wymagające wymiany z obu stron, ale więcej pewności siebie ma Polka. Jej zwycięstwo w meczu coraz bliżej.
Linette - Aleksandrowa 4:1 (II set). Serwująca Aleksandrowa wygrała gema do 15.
Linette - Aleksandrowa 4:0 (II set). Nieco słabsze podanie Polki, ale i tak wygrała kolejnego gema.
Linette - Aleksandrowa 3:0 (II set). Błąd serwisowy Rosjanki zakończył gema. Linette już z wyraźną przewagą.
Linette - Aleksandrowa 2:0 (II set). Polsce wychodzi niemal wszystko na korcie, a Rosjanka popełnia błędy. Bardzo dobry początek drugiej partii.
Linette - Aleksandrowa 1:0 (II set). Linette dominuje, efektownie trafia piłki w kort. Kolejne przełamanie. Aleksandrowa sprawia wrażenie sfrustrowanej.
Linette - Aleksandrowa 6:3 (I set). Dwie piłki setowe, pierwsza z nich wykorzystana przez Polkę!
Linette - Aleksandrowa 5:3 (I set). Bardzo dobra gra Polki, która ze stanu 15:40 doprowadziła do równowagi i wypracowała break pointa. Zaraz było przełamanie!
Linette - Aleksandrowa 4:3 (I set). Linette ponownie wychodzi na prowadzenie. Gem zakończony asem serwisowym Polki.
Linette - Aleksandrowa 3:3 (I set). Linette dzielnie walczyła, zwłaszcza w defensywie. W efekcie miała break pointa i go wykorzystała.
Linette - Aleksandrowa 2:3 (I set). Niestety, Rosjanka przełamała serwis Linette, wykorzystując od razu pierwszego break pointa.
Linette - Aleksandrowa 2:2 (I set). Aleksandrowa wyrównała. Na razie obie tenisistki serwują pewnie, o przełamaniu nie było mowy.
Linette - Aleksandrowa 2:1 (I set). Linette dobrze serwuje, zanotowała kolejnego asa. Gem do 15.
Linette - Aleksandrowa 1:1 (I set). Pewnie wygrany gem do 15 przez Rosjankę.
Linette - Aleksandrowa 1:0 (I set). Wygrany gem do 30 przez Linette przy swoim podaniu. W jednej z akcji Polka popisała się efektowym skrótem, a ostatni punkt zdobyła asem serwisowym.
Linette - Aleksandrowa 0:0 (I set). Zaczynamy. Serwuje Polka.
Linette i Aleksandrowa są już na korcie. Trwa rozgrzewka.
W 1/8 finału na Linette lub Aleksandrową czeka już Carolina Garcia. Czwarta w światowym rankingu francuska tenisistka w trzeciej rundzie pokonała Niemkę Laurę Siegemund 1:6, 6:3, 6:3.
Linette zmierzy się z Rosjanką po raz trzeci w karierze. Polka była górą w 2019 roku w Seulu, a Rosjanka w 2022 w Charleston. 28-letnia Aleksandrowa ma w dorobku trzy wygrane imprezy rangi WTA, w tym dwie w ubiegłym roku - w Rosmalen i Seulu. W 2020 roku zwyciężyła w Shenzhen. W Wielkim Szlemie, tak jak Linette, nigdy nie przebrnęła trzeciej rundy.
Mecz Linette - Aleksandrowa rozpocznie się niebawem, bo Djokvić pokonał Dimitrowa 7:6 (9-7), 6:3, 6:4 i zameldował się w czwartej rundzie turnieju mężczyzn.
Aleksandrowa wygrała w czwartek z Amerykanką Taylor Townsend 1:6, 6:2, 6:3. Na otwarcie pokonała Belgijkę Ysaline Bonaventure 6:2, 6:1.
30-letnia poznanianka turniej zaczęła od wygranej w środę z Egipcjanką Mayar Sherif 7:5, 6:1. W drugiej rundzie pokonała rozstawioną z numerem 16. Estonkę Anett Kontaveit 3:6, 6:3, 6:4. Linette, 45. w światowym rankingu, od początku roku prezentuje się bardzo dobrze. Była pewnym punktem polskiej reprezentacji, która w United Cup dotarła do półfinału.
Linette i Aleksandrowa wyjdą na kort po zakończeniu trwającego spotkania Novaka Djokovicia z Grigorem Dimitrowem. Serb prowadzi z Bułgarem 2:0 w setach i 4:1 w trzeciej partii.
Mecz Magdy Linette z rozstawioną z numerem 19. Rosjanką Jekateriną Aleksandrową zostanie rozegrany na Rod Laver Arena i zakończy wieczorną sesję na korcie centralnym kompleksu w Melbourne.
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl