Magda Linette i Magdalena Fręch przegrały w kwalifikacjach turnieju WTA 1000 w Cincinnati - Tenis

15/08/2022, 06:58 GMT+2

Magda Linette i Magdalena Fręch nie wystąpią w drabince głównej turnieju WTA 1000 w amerykańskim Cincinnati. Obie Polki przegrały w niedzielę swoje mecze ostatniej fazy kwalifikacji. Rozstawiona z numerem jeden Iga Świątek Western & Southern Open rozpocznie od drugiej rundy.

Liderka rankingu WTA w pierwszej rundzie zaplanowanego na 15-21 sierpnia turnieju ma wolny los. W drugiej jej rywalką będzie Francuzka Alize Cornet, z którą przegrała ostatnio w trzeciej rundzie Wimbledonu, lub Amerykanka Sloane Stephens. Dla Świątek będzie to ostatni sprawdzian formy przed US Open, który rozpocznie się w Nowym Jorku 29 sierpnia.

Linette już tylko w deblu

W drabince głównej turnieju w Cincinnati zabraknie polskiej rakiety numer dwa. W drugiej rundzie kwalifikacji Linette (70. WTA) przegrała z Czeszką Terezą Martincovą (71. WTA) 6:7 (4-7), 3:6, choć w pierwszym secie prowadziła już 5:2.
Dla poznanianki to druga porażka z tą rywalką w ostatnich dwóch miesiącach. W czerwcu na trawiastym korcie w Nottingham również nie wygrała ani jednego seta.
W Cincinnati Linette wystąpi również w deblu. Jej partnerką będzie Serbka Aleksandra Krunić. W tym sezonie panie wygrały już razem turniej w Eastbourne.

Fręch pożegnała się z Cincinnati

Dla Fręch (105. WTA) impreza na twardych kortach w Ohio dobiegła już końca. W spotkaniu o awans do drabinki głównej przegrała z Ukrainką Martą Kostiuk (74. WTA) 1:6, 6:3, 4:6.
W finałowym secie Polka prowadziła 2:1, ale od tego momentu karty na korcie rozdawała już rywalka.
Autor: br/TG / Źródło: eurosport.pl