Magda Linette - Danka Kovinić: wynik meczu i relacja - Turniej WTA w Eastbourne - Tenis

19/06/2022, 17:20 GMT+2

Magda Linette wygrała z Danką Kovinić z Czarnogóry 7:6 (7-1), 6:1 i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 500 na trawiastych kortach w Eastbourne (pula nagród 758 tys. dolarów). Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie rozstawiona z numerem 17. Amerykanka Alison Riske.

Linette, która zajmuje 65. miejsce w światowym rankingu, rywalizowała z 87. obecnie Kovinić czterokrotnie i zwyciężyła po raz trzeci. Polka pokonała Czarnogórkę także między innymi w wielkoszlemowym US Open w 2020 roku.

Magda Linette zagra także w deblu

W niedzielę potrzebowała niespełna półtorej godziny, z czego prawie dwie trzecie zajął zacięty, pierwszy set. Nie doszło w nim do żadnego przełamania, ale Linette zachowała więcej zimnej krwi w tie-breaku. W drugim secie Polka trzykrotnie przełamała rywalkę i wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

Później w Eastbourne zaprezentuje się Magdalena Fręch, której rywalką w pierwszej rundzie będzie Chinka Zheng Qinwen. W kwalifikacjach odpadła Urszula Radwańska.

Linette wystartuje także w deblu, w parze z Serbką Aleksandrą Krunić. Na początek zmierzą się z Anną Daniliną z Kazachstanu oraz Brazylijką Beatriz Haddad Maią.