Magda Linette, Bernarda Pera - Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova - wynik na żywo i relacja live - French Open 2021

11/06/2021, 10:34 GMT+2

Magda Linette, Bernarda Pera - Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova. Poznanianka miała historyczną szansę na występ w finale French Open. Półfinał w rywalizacji deblowej przegrała jednak wyraźnie grając w prze z Amerykanką. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Kto będzie rywalkami Czeszek w finale debla? Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands czy Irina-Camelia Begu i Nadia Podoroska? Relacja na żywo z tego meczu od godziny 15. Zapraszamy!
Linette po 13 dniach żegna się z turniejem. Z występu Polka, która odpadła w III rundzie gry pojedynczej i tak może być zadowolona.
2:5. Kolejna pomyłka poznanianki kończy ten mecz. Krejcikova i Siniakova meldują się w finale! Linette i Pera muszą na taki poczekać.
30:40. Niestety, w następnej akcji Polka myli się i pierwsza piłka meczowa dla Czeszek.
30:30. Piękna rehabilitacja Magdy - doskonały skrót!
15:30. Zła jest na siebie Linette - forhend w aut.
15:15. Pera zrobiła teraz to, co do niej należało - ładny wolej.
0:15. Dobry wolej Siniakovej zaczyna ósmego gema.
2:5. Krejcikova i Siniakova zbliżają się do zakończenia tego meczu.
0:40. Czeszki wyszły z opresji.
0:30. Pera psuje kolejną piłki, a Siniakova popisuje się kolejnym pięknym zagraniem.
2:4. Za dużo prostych błędów w tym gemie Pery kończy się podwyższeniem prowadzenia Czeszek.
40:40. Siniakova pomogła nieco Polce i Amerykance.
30:40. Z wydawało się dobrego gema, robią się kłopoty. Break point...
30:30. Amerykanka zepsuła jednak dwie kolejne piłki - nie trafia kort, a potem popełnia podwójny błąd serwisowy.
30:0. Pera świetnie serwuje, Siniakova nie potrafiła sobie z nim poradzić.
2:3. Gem marzenie dla Polki i Amerykanki. Cały czas są w grze.
40:0. Najpierw świetny return Pery, potem forhend i wolej Polki. Szykuje się przełamanie.
1:3. Przełamanie bez straty punktu. Ucieka ten finał Polce i Amerykance.
0:40. Serwuje Magda, ale tym razem lustrzane odbicie poprzedniego gema. Duże kłopoty mają Linette i Pera.
2:1. Doskonały gem w wykonaniu Linette i Pery. Do zera. Jest pierwsze przełamanie! To jeszcze nie koniec emocji.
40:0. Trzeci z rzędu punkt dla Polki i Amerykanki.
30:0. Kapitalny forhend Magdy!
0:2. Czeszki przełamują Polkę i Amerykankę. Źle układa się ten mecz dla Linette.
30:30. Coraz lepiej poczyna sobie Siniakova. Wspaniały forhend!
0:1. Linette i Pera miały szanse na przełamanie, ale pierwszy gem drugiej odsłony ostatecznie dla Czeszek.
40:40. Wyrównana gra w pierwszym gemie drugiej partii.
15:0. Pierwszy punkt w drugim secie zdobywają Linette i Pera.
Pytanie, jak zakończyłby się set, gdyby nie błąd arbitra w piątym gemie...

1:6. Chyba najdłuższa akcja w meczu. Jest gem i set dla Krejcikovej i Siniakovej.
30:40. A teraz w siatkę Amerykanka. Pierwsza piłka setowa dla Czeszek.
30:30. Dwa razy w aut uderza teraz Pera.
30:0. Dwie z rzędu wygrane akcje przez Polkę i Amerykankę. Jeszcze walczą...
1:5. Pera zagrywa w aut, Czeszki prowadzą już bardzo wysoko po blisko dwóch kwadransach gry.
30:40. Jeszcze nie składają broni Magda i Bernarda.
15:40. Linette zaczęła od punktu, ale trzy kolejne lądują na konto Czeszek. Nieudane minuty Pery.
1:4. I niestety, zamiast zmniejszenia straty, to Czeszki są coraz bliżej wygranej w tym secie. Sędzia liniowy wywołał aut, choć piłka wyraźnie wylądowała przed linią. Niebywała sytuacja, która może mieć istotny wpływ na losy rywalizacji.
40:40. Wydawało się, że, Linette i Pera wygrały już gema, ale po dłuższej przerwie okazało się, że sędzia uznał, że był aut.
40:30. Dzięki dwóm błędom Krejcikovej Polka i Amerykanka będą miały szansę na odrobienie strat.
15:30. Pierwszy podwójny błąd serwisowy Linette.
15:15. Polka szybko zrehabilitowała się dobrym serwisem.
0:15. Linette zaczęła gema od nieudanego forhendu.
1:3. Łatwo nie było, ale utrzymała serwis Siniakova.
40:40. Polka i Amerykanka nie wykorzystały szansy na przełamanie.
40:30. Pera trafia w sam narożnik. Siniakova znowu niezadowolona.
30:15. Kolejne nieudane zagranie Siniakovej, zła na siebie jest Czeszka.
2:1. I jest pierwszy gem dla Polki i Amerykanki. Duża w tym zasługa serwisów tej drugiej.
40:15. Średni początek gema w wykonaniu Krejcikovej, ale Sinakova prezentuje się jeszcze słabiej. Coraz lepiej za to radzi sobie Pera.
0:2. Czeszki utrzymały serwis. Polka i Amerykanka muszą odrabiać straty.
40:40. Pierwsza równowaga w tym meczu.
30:30. Tym razem Magda nieznacznie pomyliła się - chciała przelobować rywalki.
30:15. I kolejna akcja wygrana przez poznaniankę.
15:0. Bardzo ładne zachowanie Linette pod siatką.
0:1. Linette i Pera przełamane już w pierwszym gemie. Po trzech minutach rywalizacji. Widać większe zgranie póki co u Czeszek.
30:40. Dwa z trzech break-pointów obronione przez Polkę i Amerykankę. Nieudany forhend, a potem return Siniakovej.
0:40. Trzy dość długie wymiany za nami i trzy pierwsze punkty dla Czeszek.
LINETTE SERWUJE JAKO PIERWSZA!

Bohaterki pierwszego półfinału są już na korcie. Zaraz losowanie, rozgrzewka i gramy!
Końcowe odliczanie rozpoczęte. Do meczu pozostały już minuty...

Druga z Czeszek w bieżącej edycji paryskiej imprezy wystąpi też w finale singla. Niewykluczone, że trudy łączenia obu konkurencji dadzą się jej we znaki - w czwartek stoczyła ponadtrzygodzinny pojedynek w półfinale gry pojedynczej.
Po drugiej stronie kortu staną występujące z "dwójką" Krejcikova i Siniakova, które trzy lata temu triumfowały w dwóch turniejach wielkoszlemowych w deblu - French Open i Wimbledonie.
Pierwsze na kort wyjdą Linette i Pera, które w ćwierćfinale pokonały Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową i reprezentującą Kazachstan Jelenę Rybakinę 7:5, 4:6, 6:2.
Dzień dobry! Liczymy na bardzo dobry dzień dla polskiego tenisa! Magda Linette i Iga Świątek powalczą z partnerującymi im amerykański tenisistkami o awans do finału debla w French Open. Jeszcze nigdy w decydującym meczu turnieju tej rangi reprezentanci Polski nie zagrali przeciwko sobie. Zawodniczka z Raszyna w deblu w "czwórce" w Paryżu była także rok temu, a poznanianka wcześniej nie dotarła do tego etapu w Wielkim Szlemie.
Magda Linette, Bernarda Pera - Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova 1:6, 2:6
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl