Polski dzień na Wimbledonie (RELACJA)

29/06/2022, 14:39 GMT+2

Wimbledon 2022 rozkręca się. Trzeciego dnia rywalizacji kolejne wielkie emocje przeżywali polscy kibice, bo swoje mecze rozgrywało aż sześcioro Biało-Czerwonych. Niestety, odpadły Magda Linette, Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa w singlu. Z kolei w deblu triumfowali Łukasz Kubot z Szymonem Walkowem, a także Magdalena Fręch (partneruje jej Brazylijka Beatriz Haddad Maia). Tak relacjonowaliśmy mecze

Dziękujemy Państwu za uwagę.
To był długi dzień dla polskich tenisistów na kortach Wimbledonu. Przypomnijmy, że odpadły trzy polskie tenisistki, a awansowały dwa deble z naszymi w składach.
Ostatecznie Polacy triumfowali 6:2, 7:5, 6:3.
Łukasz Kubot i Szymon Walków pokonali parę Maxime Cressy i Feliciano Lopez także w trzecim secie 6:3 i awansowali do kolejnej rundy Wimbledonu.
Magdalena Fręch i Beatriz Haddad sprawiły w deblu niespodziankę, wygrywając z rozstawioną z numerem szóstym parą Sania Mirza/Lucie Hradecka 4:6, 6:4, 6:2.
Szymon Walków i Łukasz Kubot wygrali także drugiego seta 7:5. Ich rywalami w deblu są Maxime Cressy i Feliciano Lopez.
Kawa - Jabeur 4:6, 0:6. Drugi set bez historii. Pewne zwycięstwo faworytki, która wykorzystała piątą piłkę meczową.
Kawa - Jabeur 4:6, 0:5. Polce niewiele wychodzi na korcie.
Kawa - Jabeur 4:6, 0:4. Tunezyjka coraz bliżej zwycięstwa.
Magdalena Fręch i Beatriz Haddad Maia wygrały drugiego seta 6:4 z parą Sania Mirza/Lucie Hradecka. Przed nami decydująca partia.
Kawa - Jabeur 4:6, 0:3. Polka poprosiła o przerwę medyczną.
Kawa - Jabeur 4:6, 0:3. Błąd za błędem i drugie przełamanie Tunezyjki, której przewaga jest już wyraźna.
Kawa - Jabeur 4:6, 0:2. Tunezyjka podwyższa prowadzenie.
Kawa - Jabeur 4:6, 0:1. Źle rozpoczyna się drugi set dla Polki. Jabeur od razu z przełamaniem.
Kawa - Jabeur 4:6. Tunezyjka wykorzystała drugą piłkę setową.
Kawa - Jabeur 4:5. Niestety, błędy popełniane przez Kawę kosztowały ją przełamanie.
Kawa - Jabeur 4:4. Pewna wygrana Tunezyjki, która nie straciła nawet punktu przy własnym podaniu.
Kawa - Jabeur 4:3. Kolejny gem na konto Polki.
Kawa - Jabeur 3:3. Wyrównany gem, ale górą serwująca Tunezyjka.
Tymczasem Szymon Walków i Łukasz Kubot wygrali pierwszego seta 6:2. Ich rywalami w deblu są Maxime Cressy i Feliciano Lopez.
Kawa - Jabeur 3:2. Kawa idzie za ciosem. Polka kontynuuje dobrą i skuteczną grę.
Kawa - Jabeur 2:2. Przełamanie! Polka odrobiła straty.
Kawa - Jabeur 1:2. Polka przy swoim serwisie wygrała pierwszego gema do 30.
Kawa - Jabeur 0:2. Kolejny gem wygrany przez Tunezyjkę.
Magdalena Fręch i Beatriz Haddad Maia przegrały pierwszego seta 4:6 z parą Sania Mirza/Lucie Hradecka.
Kawa - Jabeur 0:1. Źle rozpoczął się mecz dla Polki, która w gemie otwarcia została przełamana.
Na korcie numer 8 rozpoczął się właśnie mecz polskiej pary deblowej Łukasz Kubot/Szymon Walków. Ich rywalami są Maxime Cressy (USA) oraz Feliciano Lopez (Hiszpania).
Chwalińska - Riske 6:3, 1:6, 0:6. Koniec! Po świetnym otwarciu meczu przez Chwalińską, Riske wygrała dwanaście gemów z rzędu i w pełni zasłużenie awansowała do kolejnej rundy. Tam, jej rywalką, będzie Czeszka Marie Bouzkova.
Chwalińska - Riske 6:3, 1:6, 0:5. Gra Polki wyraźnie się posypała. Chwalińska walczy, ale Amerykanka imponuje skutecznością i to ona jest o krok od awansu do trzeciej rundy Wimbledonu.
Chwalińska - Riske 6:3, 1:6, 0:4. Gem wygrany "na sucho" przez Riske.
Chwalińska - Riske 6:3, 1:6, 0:3. Chwalińska od dłuższego czasu nie ma argumentów w walce z bardziej doświadczoną tenisistką. To, co przynosiło efekty w pierwszej fazie meczu, teraz nie daje wielu punktów.
Chwalińska - Riske 6:3, 1:6, 0:2. Ósmy gem z rzędu wygrany przez Amerykankę. Sytuacja 20-letniej Polki jest już nie do pozazdroszczenia.
Na korcie numer 14 rozpoczął się właśnie mecz Magdaleny Fręch w deblu. Partnerką Polki jest Brazylijka Beatriz Haddad Maia, a rywalkami są Lucie Hradecka (Czechy) oraz Sania Mirza (Indie).
Chwalińska - Riske 6:3, 1:6, 0:1. Niestety, partia rozpoczyna się fatalnie dla Polki. Chwalińska długo broniła się przy break pointach, ale ostatecznie wyszło doswiadczenie Riske.
Czas na decydującego seta! Serwuje Chwalińska.
Chwalińska - Riske 6:3, 1:6. Drugi set dla Riske! O losach awansu do trzeciej rundy zadecyduje trzecia partia.
Chwalińska - Riske 6:3, 1:5. Riske nie daje w tym fragmencie szans Chwalińskiej. Piąty gem z rzędu dla wyżej notowanej tenisistki.
Chwalińska - Riske 6:3, 1:4. Czwarty gem z rzędu na konto zawodniczki rozstawionej z numerem "28". Coraz bliżej trzeciego seta.
Chwalińska - Riske 6:3, 1:3. Niestety, kolejne przełamanie na korzyść Riske. To zdecydowanie najlepszy okres gry Amerykanki w dzisiejszym spotkaniu.
Chwalińska - Riske 6:3, 1:2. Riske powoli przyzwyczaja się do sposobu gry proponowanego przez Polkę. Wygrała drugiego gema z rzędu i po raz pierwszy objęła prowadzenie w secie.
Chwalińska - Riske 6:3, 1:1. Niestety, Amerykanka szybko doprowadziła do wyrównania. O wygranej w trwającym kilka minut gemie przesądził podwójny błąd serwisowy Chwalińskiej.
Chwalińska - Riske 6:3, 1:0. Chwalińska się nie zatrzymuje! Świetne minięcie Polki, przełamanie i awans do kolejnej rundy już coraz bliżej.
Chwalińska - Riske 6:3. I jest wygrany set! 20-latka przegrywała już 15:30, ale wytrzymała presję i, po grze na przewagi, rozstrzygnęła losy partii na swoją korzyść.
Chwalińska - Riske 5:3. Starsza z zawodniczek wygrała gema "na sucho". Za chwilę młoda Polka będzie jednak serwować po zwycięstwo w tej partii.
Chwalińska - Riske 5:2. Druga z Polek jest tymczasem o krok od wygranej w inauguracyjnej partii. Amerykanka serwuje, aby pozostać w grze w tym secie.
Linette - Kerber 3:6, 3:6. Niestety, kolejne przełamanie dla Kerber i to Niemka może cieszyć się z awansu do kolejnej fazy turnieju.
Chwalińska - Riske 4:2. Pierwszy łatwy gem na konto Amerykanki.
Linette - Kerber 3:6, 3:5. Coraz więcej błędów Linette, co widać w wyniku. Polka serwuje, aby pozostać w grze o wygraną.
Chwalińska - Riske 4:1. Polka już tylko o dwa gemy od zwycięstwa w secie.
Linette - Kerber 3:6, 3:4. Niestety, przełamanie na korzyść Kerber. Zwyciężczyni trzech imprez wielkoszlemowych jest o krok od awansu do kolejnej rundy.
Chwalińska - Riske 3:1. Chwalińska miała aż cztery break pointy, ale w kluczowych momentach to Riske była skuteczniejsza i zapisała na swoje konto premierowego gema.
Linette - Kerber 3:6, 3:3. Szkoda tego gema, bo Polka miała piłkę na 4:2. Później popełniła jednak kilka niewymuszonych błędów i wciąż nie wiemy, kto wyjdzie z tej partii zwycięsko.
Linette - Kerber 3:6, 3:2. Linette znowu z problemami, ale wciąż na prowadzeniu. Ozdobą gema był fantastyczny lob w wykonaniu Polki przy wyniku 30:30.
Chwalińska - Riske 3:0. Druga z Polek gra niczym z nut. Po zaledwie 14 minutach rywalizacji ma już trzy gemy przewagi.
Chwalińska - Riske 2:0. Fenomenalny początek młodej Polki! Chwalińska przełamała bardziej doświadczoną Amerykankę, wykorzystując trzeciego break pointa w gemie.
Chwalińska - Riske 1:0. Długi gem na otwarcie, ale 20-latka z Dąbrowy Górniczej nie dała się przełamać i wyszła na prowadzenie.
Linette - Kerber 3:6, 2:2. 34-latka urodzona w Bremie tym razem pewnie wygrała swoje podanie, tracąc przy tym zaledwie jeden punkt.
Linette - Kerber 3:6, 2:1. Polka, mimo słabego początku, wygrała drugi gem z rzędu i po raz pierwszy objęła prowadzenie w secie.
Na korcie numer 18 właśnie rozpoczął się mecz Chwalińskiej z Riske. Pierwsza serwuje Polka.
Linette - Kerber 3:6, 1:1. Linette wraca do gry! Poznanianka odrobiła stratę przełamania i w drugim secie jest już remis.
Linette - Kerber 3:6, 0:1. Fatalne otwarcie drugiej partii dla Linette. Kerber po raz drugi dzisiejszego dnia odebrała serwis Polce i jest coraz bliżej wygranej.
Zaczynamy drugiego seta. Serwuje Linette.
Linette - Kerber 3:6. Set dla Niemki. Po 43 minutach walki to Kerber jest bliżej awansu do trzeciej rundy Wimbledonu.
Linette - Kerber 3:5. Niestety, mamy pierwsze przełamanie na korzyść Kerber. Niemka wykorzystała drugiego break pointa i za chwilę będzie serwować po zwycięstwo w pierwszym secie.
Już za kilkanaście minut na korcie powinna pojawić się Chwalińska. Właśnie zakończył się mecz bezpośrednio poprzedzający spotkanie młodej Polki, w którym Tatjana Maria pokonała Soranę Cirsteę 6:3, 1:6, 7:5.
Linette - Kerber 3:4. To był najdłuższy z dotychczas rozegranych gemów. Po efektownej, pełnej skrótów i mocnych zagrań po linii grze lepsza Kerber.
Linette - Kerber 3:3. Kolejny zacięty gem i kolejny, który padł łupem serwującej. 30-latkę znowu uratował precyzyjny serwis w kluczowym momencie.
Linette - Kerber 2:3. Gem bez historii. Cztery szybkie wymiany, wszystkie powędrowały na konto Kerber.
Linette - Kerber 2:2. Polka przegrywała już 0:40, ale po raz kolejny w kluczowym momencie nie zawiodło jej podanie. Po zdobyciu przez poznaniankę pięciu punktów z rzędu znów mamy remis w pierwszej partii.
Linette - Kerber 1:2. Tym razem Kerber musiała bronić dwóch break pointów. Bardziej doświadczoną zawodniczkę, podobnie jak Linette w poprzednim gemie, uratowało jednak dobre podanie.
Linette - Kerber 1:1. Trudny, ale zwycięski gem Polki. Poznanianka przegrywała już 15:40. Później obroniła jednak dwa break pointy, a dzięki dobremu serwisowi doprowadziła do wyrównania.
Linette - Kerber 0:1. Udany gem serwisowy Niemki, która wygrała do 15.
Zaczynamy! Pierwsza serwuje Kerber.
Obie tenisistki właśnie kończą rozgrzewkę. Za chwilę początek spotkania.
Kolejną rywalką Linette będzie trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa - Angelique Kerber:
W pierwszej rundzie Polka pokonała Meksykankę Fernandę Contreras Gomez 6:1, 6:4.
Pierwsza na kort wyjdzie jednak Linette. Właśnie zakończyło się starcie na korcie numer dwa, gdzie Belgijka Greet Minnen sensacyjnie pokonała Hiszpankę Gabrine Muguruzę 6:4, 6:0.
Teraz na korcie nr 18 jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z numerem 28. Amerykanka Alison Riske. Fachowcy nie odbierają jednak Polce szans na sprawienie kolejnej niespodzianki.
Dla młodej Polki poniedziałkowy sukces był chyba największym z życiu.
20-letnia Chwalińska jest kwalifikantką, a w dodatku debiutuje w wielkoszlemowej imprezie. Na otwarcie wygrała jednak z Czeszką Kateriną Siniakovą 6:0, 7:5, mimo ż rywalka jest blisko 100 miejsc wyżej w światowym rankingu WTA.
W deblach Łukasz Kubot i Szymon Walków zmierzą się z parą Maxime Cressy / Feliciano Lopez (USA, Hiszpania), a Magdalenę Fręch i Brazylijkę Haddad Maię czeka trudne zadanie z duetem Lucie Hradecka i Sania Mirza (Czechy, Indie).
W akcji zobaczymy dziś aż sześcioro Biało-Czerwonych. W 2. rundzie singla Maja Chwalińska zagra z Amerykanką Alison Riske, Magda Linette z Niemką Angelique Kerber, a Katarzyna Kawa z Tunezyjką Ons Jabeur.
Witamy Państwa w relacji na żywo z kolejnego dnia rywalizacji na kortach Wimbledonu.

Środowe mecze Polaków w Wimbledonie:
Magda Linette - Angelique Kerber (Niemcy) - 3:6, 3:6
Maja Chwalińska - Alison Riske (USA) - 6:3, 1:6, 0:6
Katarzyna Kawa - Ons Jabeur (Tunezja) 4:6, 0:6
Magdalena Fręch / Beatriz Haddad Maia (Brazylia) - Lucie Hradecka / Sania Mirza (Czechy, Indie) 4:6, 6:4, 6:2
Łukasz Kubot / Szymon Walków - Maxime Cressy / Feliciano Lopez (USA, Hiszpania) 6:2, 7:5, 6:3
Autor: dasz, rozniat, kz / Źródło: eurosport.pl