Magda Linette, Alicja Rosolska - Ludmiła Kiczenok, Makoto Ninomiya: wynik meczu I rundy debla i relacja - Wimbledon 2021

02/07/2021, 13:57 GMT+2

Niepowodzenie polskiego debla w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Magda Linette i Alicja Rosolska po zaciętej walce przegrały z Ukrainką Ludmiłą Kiczenok i Japonką Makoto Ninomiyą 4:6, 6:3, 7:9.

W trzecim, decydującym secie polskie tenisistki prowadziły już 4:1 i 5:3. I meczu niestety nie potrafiły zakończyć po swojej myśli.

Linette czeka trzecia runda singla

Panie połączyły siły z myślą o przygotowaniach do zbliżających się igrzysk w Tokio, gdzie planują wspólne występy. Linette niedawno, we French Open, także rywalizowała w obu tych konkurencjach - w deblu wspólnie z Amerykanką Bernardą Perą dotarła aż do półfinału, co osiągnęła po raz pierwszy w karierze.
Specjalizująca się w grze podwójnej Rosolska z kolei w Paryżu, gdzie startowała z Amerykanką Coco Vandeweghe, odpadła w pierwszej rundzie. 35-letnia zawodniczka z Warszawy występem tym wróciła do rywalizacji po przerwie macierzyńskiej.

Linette na wimbledońskiej trawie wciąż walczy - w sobotę zagra w trzeciej rundzie singla.

Wynik meczu 1. rundy debla:

Ludmiła Kiczenok, Makoto Ninomiya (Ukraina, Japonia) - Magda Linette, Alicja Rosolska (obie Polska) 6:4, 3:6, 9:7.
Autor: rk / Źródło: PAP