Łukasz Kubot/Marcelo Melo - Sander Arends/Matwe Middelkoop: wynik i relacja - Wimbledon 2021

02/07/2021, 17:18 GMT+2

Polsko-brazylijska para ponownie zrobiła swoje. Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali spotkanie 2. rundy Wimbledonu, zwyciężając z Holendrami Sandrem Arendsem i Matwe Middelkoopem 6:2, 6:4.

Z powodu opóźnień przez deszcz w dwóch pierwszych dniach tegorocznej imprezy organizatorzy postanowili, że mecze pierwszej oraz drugiej rundy męskiego debla będą rozgrywane do dwóch wygranych setów. Normalnie rywalizacja toczy się do trzech wygranych partii.
W drugiej rundzie rywalami polsko-brazylijskiej pary byli nierozstawieni Sander Arends i Matwe Middelkoop z Holandii. Po godzinie i 14 minutach gry musieli oni uznać wyższość Kubota i Melo.

Szybka wygrana

Pierwszy set to "mecz do jednej bramki". Polak i Brazylijczyk szybko przełamali na 2:1 i utrzymywali pełną kontrolę, był w siódmym gemie ponownie przełamać i wyjść na prowadzenie 5:2. Chwilę później było już po wszystkim.
W drugiej partii przeciwnicy dali się przełamać tylko raz, jednak w decydującym momencie - po siódmym gemie Kubot i Melo prowadzili 4:3. Wprawdzie Holendrzy walczyli, ile sił, by nie dać się pokonać, ale czwarta piłka meczowa przesądziła o wygranej bardziej doświadczonej i utytułowanej pary 6:4.
Kubot i Melo w kolejnej rundzie zmierzą się z Brytyjczykiem Lloydem Glasspoolem i Finem Harri Heliovarrą lub Brytyjczykami Alistairem Grayem i Aidanem McHughem. Ich mecz odbędzie się w sobotę.

Linette i Rosolska odpadły

W piątek swoje mecze rozegrały również Iga Świątek w singlu i Magda Linette w deblu. Pierwsza z wymienionych w dobrym stylu pokonała Rumunkę Irinę-Camelię Begu, natomiast druga w parze z Alicją Rosolską przegrały z Ukrainką Ludmiłą Kiczenok i Japonką Makoto Ninomiyą 4:6, 6:3, 7:9.
Linette w sobotę zagra w 3. rundzie singla z Hiszpanką Paulą Badosą Gibert.
Autor: PO/łup / Źródło: eurosport.pl