Lorenzo Sonego wygrał turniej ATP 250 w Metz - tenis

25/09/2022, 15:39 GMT+2

Lorenzo Sonego ma swoje pięć minut. 27-letni Włoch pokonał w finale turnieju ATP 250 w Metz Kazach Aleksandra Bublika 7:6(3), 6:2 i świętuje tytuł. To trzecia wygrana impreza w jego karierze.

Tytułu w Metz bronił Hubert Hurkacz. Rozstawiony z dwójką Polak odpadł z rywalizacji właśnie po półfinałowym starciu z Sonego. Turyńczyk wyraźnie wie, jak grać z wyżej notowanym wrocławianinem, bo pokonał go już czwarty raz w karierze.

Walka tylko w pierwszym secie

Sukces w starciu z Hurkaczem napędził go na tyle, że nie zatrzymał się również w finale. Pokonał w nim Bublika, a wyzwaniem okazał się dla niego wyłącznie pierwszy set.
Przypominał on do złudzenia ten, który w sobotę rozegrał z Hurkaczem. Obaj bardzo pilnowali własnego podania, więc potrzebny był tie-break. Dodatkową rozgrywkę Sonego rozpoczął od prowadzenia 2:0 i kontroli już nie stracił. Wygrał 7:3.
To był moment kluczowy dla losów całego spotkania, bo w partii numer dwa zrezygnowanego Bublika przełamał najpierw na 2:1, a zaraz na 4:1 i zamknięcie meczu było formalnością.
Dla pochodzącego z Turynu tenisisty tytuł wywalczony w Metz jest trzecim w karierze, ale pierwszym na nawierzchni twardej. Wcześniej najlepszy był na trawie w Antalyi (2019) i mączce w Cagliari (2021).
Triumf w Lotaryngii pozwoli mu przesunąć się na 44. miejsce w rankingu ATP.
Urodzony w Gatczynie w Rosji Bublik po raz siódmy wystąpił w finale zawodów ATP i doznał szóstej porażki. Jedyny tytuł wywalczył w lutym tego roku w hali w Montpellier.