Katarzyna Piter przegrała w kwalifikacjach turnieju WTA w Strasburgu

18/05/2019, 12:02 GMT+2

Katarzyna Piter (294. WTA) nie zagra w drabince głównej turnieju WTA na kortach ziemnych w Strasburgu (pula nagród 250 tys. dolarów). W pierwszej rundzie kwalifikacji Polka przegrała z rozstawioną z numerem 12. Meksykanką Renatą Zarazuą (267. WTA) 5:7, 1:6. W imprezie wystąpi Magda Linette.

Piter rywalizuje na kortach ziemnych od początku kwietnia. Wcześniej pojawiała się jednak wyłącznie w turniejach rangi ITF, ale nawet w nich nie potrafiła wygrać dwóch kolejnych meczów.

Roztrwoniła prowadzenie

W sobotnim spotkaniu z Zarazuą stawiała opór tylko w pierwszym secie. Prowadziła w nim nawet 4:2 i 5:3 po tym, jak pięć premierowych gemów zakończyło się przełamaniami. Niestety, od tego momentu do końca meczu zdołała wygrać już tylko jednego gema.
W drugim secie dramatycznie wyglądały jej statystyki serwisowe. Po swoim pierwszym podaniu Piter wygrała ledwie 18 proc. wymian, a po drugim 25. Z kolei rywalka w tej partii trafiała pierwszym serwisem ze skutecznością 95 proc.
W trwającym godzinę i 22 minuty meczu Polka zdobyła tylko dwa gemy serwisowe.

Linette w drabince głównej

Występ w turnieju głównym ma zapewniony Linette (84. WTA). Polska rakieta numer jeden w pierwszej rundzie zagra ze Szwedką Rebeccą Peterson (64. WTA). W tym sezonie 27-letnia poznanianka odniosła jedno zwycięstwo w sześciu rozegranych meczach na kortach ziemnych. Turniej w Strasburgu jest dla niej ostatnią okazją na dojście do odpowiednio wysokiej formy przed wielkoszlemowym Roland Garros, który rozpocznie się 26 maja.
Od poniedziałku (20 maja) mężczyźni i kobiety rywalizować będą w kwalifikacjach paryskiego szlema. Relacje na żywo na antenach Eurosportu.

Rosolska w deblu

W Strasburgu w rywalizacji deblistek pojawi się Alicja Rosolska. Polka, grająca w parze z Chinką Zhaoxuan Yang, zostały rozstawiona w turnieju z trójką. W pierwszej rundzie zagrają z Galiną Woskobojewą (Kazachstan) i Dajaną Jastremską (Ukraina).

Autor: br / Źródło: Eurosport