Katarzyna Kawa - Ankita Raina: wynik i relacja - WTA Hua Hin 2020

11/02/2020, 11:52 GMT+1

Katarzyna Kawa awansowała do 2. rundy turnieju WTA International w tajskim Hua Hin. Polska zawodniczka wygrała we wtorek z pochodzącą z Indii Ankitą Rainą 3:6, 6:0, 6:1. Na wygrany mecz w WTA Tour czekała od września.

We wtorkowy poranek Kawa, zajmująca 128. miejsce w rankingu WTA, przystąpiła do gry z Hinduską Ankitą Rainą (175. WTA), która od grudnia sięgnęła po dwa tytuły w mniejszych turniejach ITF i mogła pochwalić się znakomitym bilansem wygranych aż 12 z 14 meczów. Dla obu zawodniczek był to pierwszy występ w WTA Tour od września ubiegłego roku.
Początek spotkania nie należał do Polki, która dała się przełamać w czwartym gemie. Zawodniczka z Krynicy-Zdroju nie załamała się i potrafiła szybko odrobić straty, ale Raina wygrała pierwszego seta 6:3.

Odmieniona Kawa

Obronione dwie piłki na przełamanie w drugiej partii odmieniły grę polskiej tenisistki. Kawa zwyciężyła gładko 6:0, a w upale jej rywalka prezentowała się coraz słabiej pod względem fizycznym. Raina skorzystała z przerwy medycznej, mając problemy najpierw z prawym, a następnie lewym udem.
Po drugim secie spotkanie zostało przerwane z powodu opadów. Po przerwie Polka wygrała cztery gemy z rzędu. Prowadząc 4:0, straciła podanie, ale natychmiast to nadrobiła. Seta wygrała 6:1. W trwającym godzinę i 41 minut spotkaniu popełniła jednak aż siedem podwójnych błędów serwisowych.
Kolejną rywalką 27-letniej Kawy będzie rozstawiona z "trójką" Qiang Wang. Z 27. rakietą świata Kawa nigdy wcześniej nie grała.
W środę mecz otwarcia rozegra druga Polka w obsadzie turnieju w Tajlandii - Magda Linette. Rozstawiona z "piątką" poznanianka zmierzy się z Ukrainką Kateryną Bondarenko. Na zwyciężczynię tej konfrontacji czeka już w drugiej rundzie Chinka Shuai Peng.