Karolina Pliskova - Johanna Konta 6:3, 6:4 w finale w Rzymie

19/05/2019, 15:32 GMT+2

Karolina Pliskova pokonała Brytyjkę Johannę Kontę 6:3, 6:4 w finale turnieju tenisowego WTA na kortach ziemnych w Rzymie (pula nagród 3,5 mln euro). 27-letnia Czeszka cieszyła się z 13. zwycięstwa w imprezie głównego cyklu.

To było siódme spotkanie tych tenisistek i szóste zwycięstwo Pliskovej. Mecz trwał 85 minut.

Finał bez emocji

Mecz nie był szczególnie efektownym i zaciętym widowiskiem. W pierwszym secie Pliskova przełamała podanie przeciwniczki już w drugim gemie i później bardzo dobrze serwując pilnowała tej przewagi. W drugiej partii wyrównana gra toczyła się do stanu 3:3. Wówczas Czeszka po raz kolejny przełamała serwis Konty i do końca kontrolowała wydarzenia na korcie.
Czeszka świetną grą w Rzymie zapewniła sobie awans na drugie miejsce w światowym rankingu, który zostanie opublikowany w poniedziałek. W przeszłości była już jego liderką. Obecnie prowadzi Japonka Naomi Osaka.
Konta do finału turnieju WTA dotarła ósmy raz w karierze i doznała piątej porażki.