Kamil Majchrzak w półfinale challengera w Hamburgu

31/10/2020, 10:55 GMT+1

Trzy mecze i trzy zwycięstwa bez straty seta – to dotychczasowy bilans Kamila Majchrzaka w challengerze w Hamburgu. W ćwierćfinale Polak wygrał z Serbem Nikolą Milojeviciem 6:3, 6:1. W walce o finał spotka się z Austriakiem Sebastianem Ofnerem. Piotrkowianin zagra również o tytuł w grze podwójnej.

105. tenisista świata znakomicie odbudował zgubioną gdzieś formę. Do Niemiec przyjechał bowiem po czterech porażkach z rzędu. Zaczeło się od French Open, gdzie odpadł z Karenem Chaczanowem (6:7, 3:6, 3:6). W Parmie uległ Marco Cecchinato (3:6, 4:6), na Sardynii był słabszy od Jiriego Vesely'ego (1:6, 5:7), a w Antwerpii od Marcusa Girona (3:6, 6:4, 3:6).

Złapał sporo pewności

Zmienił imprezy rangi ATP na półkę niższą, czyli challengera, aby wygrać kilka meczów i złapać pewność siebie.
Został rozstawiony z jedynką i jak do tej pory znakomicie wywiązuje się z roli faworyta. W Hamburgu wszystkie trzy mecze wygrał bez straty seta.
Na początek pokonał Włocha Roberto Marcorę 6:3, 6:3. W drugiej rundzie wysłał do domu Yannika Madena 6:4, 6:4, a w ćwierćfinale - Serba Nikolę Milojevicia 6:3, 6:1.

W finale bez gry

W walce o finał spotka się w sobotę z Austriakiem Sebastianem Ofnerem. Na zwycięzcę tego starcia czeka już Japończyk Taro Daniel, którego rywal, Botic Van De Zandschulp, jeszcze przed meczem półfinałowym wycofał się z powodu kontuzji.
Polak ze znakomitym efektem gra również w Hamburgu w deblu. Wraz ze Szwajcarem Markiem-Andreą Huestlerem wystąpią w niedzielnym finale. W półfinale nie musieli wychodzić na kort, bowiem ich rywale para polsko-szwedzka Jan Zieliński i Andre Goransson oddali walkowera.
Autor: Kaszaj / Źródło: Eurosport