Kamil Majchrzak - Ricardas Berankis: Wynik meczu i relacja - ATP 250 Sofia

26/09/2022, 16:13 GMT+2

Udane rozpoczęcie turnieju ATP 250 w Sofii w wykonaniu Kamila Majchrzaka. Polski tenisista wygrał w poniedziałek w pierwszej rundzie 7:5, 6:2 z Litwinem Ricardasem Berankisem.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Pomimo niewykorzystania piłki setowej przy stanie 5:4 Majchrzak zdołał wygrać gema przy swoim podaniu, a następnie przełamać Litwina, wychodząc na prowadzenie.
W drugim secie Polak radził sobie lepiej - wygrał go po ośmiu gemach, w trakcie ostatniego przełamując rywala bez straty punktu.

Majchrzak czeka na rywala w drugiej rundzie

W drugiej rundzie zajmujący 119. miejsce w rankingu ATP Majchrzak zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Niemcem Oscara Otte, który rozstawiony jest z numerem ósmym, a Szwedem Dragosem Nicolae Madarasem.
We wtorkowym meczu pierwszej rundy debla zagra dwóch Polaków. Rozstawieni z numerem czwartym Jan Zieliński oraz Monakijczyk Hugo Nys zmierzą się z Szymonem Walkowem i Hunterem Reese'em (USA).