Kamil Majchrzak - Oscar Otte: wynik meczu i relacja - ATP 250 Sofia

29/09/2022, 12:30 GMT+2

Kamil Majchrzak awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 250 na kortach twardych w Sofii. W czwartek polski tenisista pokonał rozstawionego z numerem ósmym Niemca Oscara Otte 4:6, 6:2, 6:4.

W światowym rankingu Majchrzak zajmuje 119., a Otte 55. miejsce. Spotkanie w stolicy Bułgarii było ich pierwszym na zawodowych kortach.

Majchrzak odwrócił losy meczu

Od początku starcia inicjatywa należała do Niemca. Już w pierwszym gemie piotrkowianin musiał bronić czterech break pointów. Otte blisko przełamania był jeszcze w gemie siódmym, a w dziewiątym w końcu mu się to udało i chwilę później wygrał seta.
Druga partia przyniosła dla odmiany świetną grę Majchrzaka, który wreszcie znalazł sposób na serwis rywala. 26-latek zaczął od prowadzenia 3:0, a później raz jeszcze zanotował przełamanie i wyrównał stan meczu.
W trzecim secie obaj zawodnicy długo wygrywali własne gemy serwisowe. W piątym w sporych tarapatach był Majchrzak, który przegrywał już 0:40, ale ostatecznie obronił trzy break pointy.
W dziesiątym gemie podanie zawiodło z kolei Niemca. Nasz tenisista wykorzystał drugą piłkę meczową i po blisko dwóch godzinach walki mógł cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

Kolejnym rywalem Polaka będzie Szwajcar Marc-Andrea Huesler (95. ATP), który sprawił niespodziankę, pokonując rozstawionego z numerem drugim Hiszpana Pablo Carreno-Bustę (14. ATP) 6:3, 3:6, 6:2.
Panowie zagrają ze sobą po raz pierwszy.