Kamil Majchrzak - Marco Cecchinato: wynik meczu i relacja - ATP Genewa - Tenis

17/05/2022, 19:25 GMT+2

Kamil Majchrzak awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Genewie. W meczu drugiej rundy polski tenisista pokonał Włocha Marco Cecchinato 6:2, 6:3. 26-latek zmierzy się teraz z Francuzem Richardem Gasquetem, który sensacyjnie wygrał z wracającym do touru Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem.

Majchrzak (81. ATP) był faworytem starcia z Cecchinato (134. ATP). Tenisista urodzony w Piotrkowie Trybunalskim dwa dni wcześniej sprawił niespodziankę, wygrywając z Kazachem Aleksandrem Bublikiem (41. ATP) 6:1, 6:7 (4-7), 6:3.

Pewny triumf Majchrzaka

We wtorkowym spotkaniu Polak od początku był stroną przeważającą. Już w drugim gemie przełamał swojego rywala, wychodząc na prowadzenie 2:0. Do końca pierwszego seta ta sztuka udała mu się jeszcze dwukrotnie, a po trwającej nieco ponad pół godziny partii Majchrzak triumfował 6:2.
Cecchinato nie chciał jednak złożyć broni i już w inauguracyjnym gemie drugiej odsłony odebrał serwis 26-latkowi. Polak szybko odłamał przeciwnika i po chwili było 1:1.
Kluczowy dla losów seta okazał się gem numer sześć, w którym Majchrzak wykorzystał trzeciego break pointa i objął prowadzenie 4:2. Kilka minut później Polak utrzymał swoje podanie i mógł cieszyć się z wygranej 6:3, i awansu do 1/4 finału.

Miedwiediew wrócił i przegrał

Kolejnym przeciwnikiem Majchrzaka będzie Francuz Richard Gasquet. Były siódmy zawodnik światowego rankingu dość niespodziewanie wyeliminował aktualnego wicelidera zestawienia Daniiła Miedwiediewa, wygrywając 6:2, 7:6 (7-5).
Dla Rosjanina był to pierwszy mecz od 31 marca i porażki z Hubertem Hurkaczem w ćwierćfinale turnieju ATP w Miami. Finalista tegorocznego Australian Open nie miał większych szans w pojedynku z bardziej doświadczonym rywalem. Łącznie popełnił aż siedem podwójnych błędów serwisowych i po 90 minutach walki zszedł z kortu w roli pokonanego.