Kamil Majchrzak, Jan Zieliński - Denis Kudla, Jack Sock: wynik i relacja z meczu deblowego. Wimbledon 2022

03/07/2022, 14:15 GMT+2

Kamil Majchrzak i Jan Zieliński nie zdołali awansować do 3. rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Polski debel musiał poddać się w meczu z amerykańską parą Denis Kudla, Jack Sock. Na drodze do sukcesu stanął uraz Zielińskiego.

Kamil Majchrzak

Zanim Majchrzak i Zieliński przystąpili do rywalizacji na kortach Wimbledonu, nie grali ze sobą od blisko ośmiu lat, czyli od czasów juniorskich. Trzeba przyznać, że na angielskiej trawie zaprezentowali się z dobrej strony.

Polacy poddali mecz

W pierwszej rundzie polski debel pokonał Serbów Laslo Djere i Dusana Lajovica 5:7, 5:7, 7:5, 6:3, 6:4. Biało-Czerwoni przegrywali już 0:2 w setach, a mimo to udało im się przechylić losy rywalizacji na swoją korzyść. Bez wątpienia dało im to wiele pewności siebie na dalszą część turnieju.
W niedzielę na ich drodze stanęli Amerykanie Kudla i Sock. Polacy zaczęli spotkanie z animuszem. W siódmym gemie przełamali serwis przeciwników, a potem nie pozwolili im na to samo. Wygrali 6:4 i mogli być pełni optymizmu.
Niestety, w drugiej partii ich marzenia legły w gruzach. Najpierw rywale przełamali ich serwis w czwartym gemie, przy podaniu Zielińskiego.
To jednak nie było najgorsze. Po chwili okazało się, że Zieliński ma problemy zdrowotne i Polacy musieli poddać mecz. Polak już w pierwszym secie musiał skorzystać z przerwy medycznej. Najwyraźniej uraz na tyle mu doskwierał, że nie był w stanie kontynuować gry.
Kamil Majchrzak, Jan Zieliński (Polska) - Denis Kudla, Jack Sock (Stany Zjednoczone) 6:4, 1:3 (krecz)
Autor: dasz/po / Źródło: eurosport.pl