Kamil Majchrzak - Ilija Iwaszka: wynik meczu - US Open 2019

23/08/2019, 20:30 GMT+2

Kamil Majchrzak (94. ATP) nie zdołał awansować do głównej drabinki wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku (pula nagród 57,2 mln dolarów). Polski tenisista przegrał w piątek w ostatniej rundzie kwalifikacji z Białorusinem Ilją Iwaszką (143. ATP) 1:6, 5:7.

23-letni Majchrzak w rankingu ATP zajmuje 94. miejsce i w kwalifikacjach rozstawiony był z numerem czwartym. Iwaszka na światowej liście jest 143., ale to do niego od początku należała inicjatywa. Pierwszego seta, którego zaczął od prowadzenia 4:0, wygrał w zaledwie 24 minuty.

Polak roztrwonił przewagę

Druga partia była bardziej wyrównana, jednak znów padła łupem Białorusina. Co ciekawe, to Majchrzak prowadził w niej 5:3 po breaku w siódmym gemie. Dziesiątego gema, przy swoim serwisie, przegrał jednak do zera, by po bardziej wyrównanej grze przegrać też dwa kolejne.
Z Polaków kwalifikacje udało się przebrnąć jedynie Magdalenie Fręch. Natomiast już w pierwszej rundzie odpadła Katarzyna Kawa.
Udział w turnieju głównym (początek w poniedziałek) mają zapewniony Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz.
Tytułów w singlu bronią Japonka Naomi Osaka (może być rywalką Linette w drugiej rundzie) oraz Serb Novak Djokovic.
Relacje na żywo z US Open codziennie na antenach Eurosportu i w usłudze Eurosport Player.