Kamil Majchrzak - Denis Shapovalov: wynik i relacja - ATP Masters 1000 w Rzymie

11/05/2021, 11:26 GMT+2

To nie był udany debiut Kamila Majchrzaka (129. ATP) w drabince głównej turnieju ATP Masters 1000. W pierwszej rundzie imprezy na kortach ziemnych w Rzymie Polak przegrał z rozstawionym z numerem 13 Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem (14. ATP) 1:6, 3:6.

25-latek z Piotrkowa Trybunalskiego awansował do turnieju tej rangi dopiero przy piątej próbie. W pierwszej rundzie kwalifikacji pokonał w trzech setach Australijczyka Alexeia Popyrina (61. ATP), a następnie, już bez straty seta, Japończyka Yoshihito Nishiokę (59. ATP).

Zabrakło argumentów

We wtorek wyrównany był tylko początek meczu. Po niezłym gemie Majchrzak objął prowadzenie 1:0. Niestety później do głosu doszedł już faworyt. Shapovalov był szybszy, uderzał mocniej i nieprzerwanie starał się przejmować w wymianach inicjatywę. Polak nie miał argumentów, by mu się przeciwstawić. Do końca trwającego 29 minut seta gema już nie wygrał.
To nie był jednak koniec. Kanadyjczyk dominował również w kolejnej partii. Zatrzymał się dopiero po dziewięciu wygranych gemach z rzędu i prowadzeniu 3:0 w drugim secie.
- No, ile można? Co mam robić na tym korcie? - krzyczał do siebie Majchrzak. W jego grze brakowało ryzyka, zdecydowana większość posyłanych piłek była też zbyt krótka.
W końcu jednak wygrał swoje podanie po raz drugi (1:3). Radość trwała krótko, bo dwa kolejne gemy padły łupem rywala. Przy 5:1 Shapovalov wyraźnie się rozluźnił, a grający bez presji Polak zaczął uderzać odważniej. Tym razem to on zanotował serię dwóch wygranych gemów (3:5), w tym premierowe przełamanie.
Kanadyjczyk po raz drugi gema serwisowego rywalowi już nie oddał. Po 66 minutach zakończył spotkanie przy pierwszej piłce meczowej.

Tylko Świątek gra dalej

W poniedziałek z turniejem pożegnał się Hubert Hurkacz. Tenisista numer 1 nad Wisłą poddał mecz z Włochem z Lorenzo Musettim przy stanie 4:6, 0:2.
Tego samego dnia Magda Linette przegrała w pierwszej rundzie z Petrą Kvitovą 6:1, 0:6, 2:6.
Tylko Idze Świątek udało się awansować dalej. Jej rywalka, Alison Riske, skreczowała w pierwszym secie, przy prowadzeniu mistrzyni Rolanda Garrosa 5:4.
W grze podwójnej wystąpi jeszcze Łukasz Kubot w parze z Chorwatem Franko Skugorem, a ich pierwszymi rywalami będą Grecy Petros Tsitsipas i Stefanos Tsitsipas.
Autor: br/twis / Źródło: eurosport.pl