Johanna Konta miała problemy z sercem podczas turnieju w Lexington - tenis

11/08/2020, 11:33 GMT+2

Johanna Konta przeżyła chwilę grozy podczas spotkania pierwszej rundy turnieju WTA na kortach twardych w Lexington. Brytyjka już w pierwszym secie starcia z Czeszką Marie Bouzkovą doznała kołatania serca i potrzebowała pomocy medycznej. Ostatecznie przegrała spotkanie 4:6, 4:6.

Po pięciomiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19, profesjonalny tenis wrócił do Stanów Zjednoczonych, a Konta w tych zawodach została rozstawiona z numerem trzecim.

Jej rywalizacja z Bouzkovą zakończyła się niepowodzeniem, a dodatkowo już w pierwszym secie Brytyjka źle się poczuła. W pewnym momencie, jak zaznaczyły media, nacisnęła na szyję dwoma palcami, aby zmierzyć puls. Potrzebowała konsultacji medycznej.

"Nie mogę funkcjonować"

- Minęło trochę czasu, zanim bicie serca wróciło do domy. Potem mogłam skupić się na tenisie - stwierdziła Konta. Po meczu wyjaśniła też, że jest podatna na kołatanie serca. - Nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Mam ten kłopot i w sytuacjach stresowych, i kiedy tego stresu nie ma. W takim momencie nie mogę funkcjonować przez kilka pierwszych sekund - dodała.

Konta zapowiedziała, że czekają ją badania. - Martwię się. Muszę zrobić kolejny test EKG, chociaż zapewne teraz to przyspieszenie tętna się nie powtórzy przez jakiś czas - przyznała.

W pierwszej rundzie turnieju w Lexington Magda Linette (numer 6) pokonała Amerykankę Lauren Davis 6:2, 6:3, a jej kolejną rywalką będzie następna reprezentantka gospodarzy Jennifer Brady.

Najwyżej rozstawiona Amerykanka Serena Williams (USA) zagra z rodaczką Bernardą Perą, a triumfatorka w drugiej rundzie zmierzy się z Venus Williams (siostrą Sereny) albo Białorusinką Wiktorią Azarenką.

Autor: pqv/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP