Jerzy Janowicz w finale turnieju w Pau

29/02/2020, 22:06 GMT+1

Mnóstwo emocji i zwrotów sytuacji, a na koniec zwycięstwo Jerzego Janowicza. Wracający po licznych kontuzjach polski tenisista pokonał Jirziego Vesely'ego 6:4, 6:7(6), 7:6(9) i awansował do finału turnieju we francuskim Pau.

To challenger, czyli impreza niższej rangi. W sam raz dla takich jak on. Odbudowujących się po problemach zdrowotnych. A tych Janowicz miał mnóstwo. Miał 2,5 roku przerwy.

Pau to jego trzeci turniej po powrocie na zawodowe korty. Faworytem w meczu z najwyżej rozstawionym w turnieju Czechem nie był. Vesely to 71. tenisista na świecie, JJ sklasyfikowany jest na 1039. miejscu.

Tie-break za tie-brakiem

Ale walczyli jak równy z równym. Pierwszego seta wygrał łodzianin, kolejnego jego rywal, ale dopiero po tie-breaku. W kolejnym Vesely prowadził już 5-4 i 30:0, ale Janowicz się nie poddał.
Znów musiał decydować tie-break, w którym Czech ponownie - wydawało się - miał Jerzego na widelcu. Prowadził 5:2, ale walczący jak lew łodzianin odrobił straty. Wygrał cztery punkty z rzędu, a przy trzeciej piłce meczowej cały mecz.

W niedzielnym finale czeka na niego Łotysz Ernests Gulbis.
Jerzy Janowicz Jiri Vesely 6:4, 6:7 (6-8), 7:6 (9-7)
Autor: twis / Źródło: PAP, eurosport.pl