Jan Zieliński i Hugo Nys w ćwierćfinale Australian Open 2023. Pokonali parę Rajeev Ram i Joe Salisbury - tenis

23/01/2023, 07:49 GMT+1

Jan Zieliński ćwierćfinalistą Australian Open. Polski deblista w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem sprawili dużą niespodziankę, eliminując z turnieju rozstawionych z dwójką Amerykanina Rajeeva Rama i Brytyjczyka Joe Salisbury'ego.

Poniedziałkowy mecz miał niezwykły przebieg. W dwóch pierwszych partiach nie doszło do ani jednego przełamania i potrzebne były tie-breaki. Ten w secie otwarcia dość pewnie wygrali faworyci, drugi był bardziej zacięty. Ram i Salisbury mieli nawet piłkę meczową, ale nie zdołali zakończyć spotkania.
Potrzebny był trzeci set, a w nim Zieliński i Nys byli już nie do zatrzymania. Przełamali rywali dwukrotnie i wygrali ostatecznie 6:7(4), 7:6(6), 6:2.
Ich rywalami w ćwierćfinale będą Francuzi Benjamin Bonzi i Arthur Rinderknech.