Ilja Iwaszka wybuchł podczas turnieju w Sankt Petersburgu. Pokłócił się z sędzią - tenis

14/10/2020, 10:50 GMT+2

Scysja podczas tenisowego meczu w Sankt Petersburgu. Pokłócili się Ilja Iwaszka, Białorusin grający o awans do drugiej rundy turnieju, i sędzia. Padły mocne słowa, nie obyło się bez kary, a poszło o wyjście zawodnika do toalety.

Iwaszka (141. tenisista w rankingu ATP) grał z Francuzem Adrianem Mannarino (39. miejsce), a sytuacja wymknęła się spod kontroli w drugim secie.
Gdy Białorusin przegrywał 2:3, poprosił o przerwę medyczną. Po chwili zszedł z kortu i udał się do ubikacji. Po powrocie sędzia zawodów poinformował go o nałożeniu kary, odebraniu gema. Iwaszka więc przegrywał już nie 2:3, a 2:4 (pierwszego seta wygrał 6:3).
- Przerwy medycznej nie można przeznaczyć na pójście do łazienki – uzasadniał swoją decyzję pan Richard Haigh.
Tenisista wpadł w furię. Zaczął krzyczeć i gestykulować.
- Jak to możliwe? Kara za wyjście do toalety? – dopytywał. – Nie, nie, nie. To jakiś żart. To niemożliwe – grzmiał.

Tłumaczył, że to była pilna sprawa i nie mógł zostać na korcie.
Haigh próbował mu spokojnie wyłożyć, jakie przewinienie popełnił, że znacznie przekroczył czas, jaki mu przysługiwał.
- Jeśli będziesz dalej krzyczał, zostaniesz ukarany raz jeszcze - pogroził sędzia.
Iwaszka stał jak zamurowany, nie dowierzał. Scysję zarejestrowały mikrofony zainstalowane przy korcie.

Zagroził, że meczu nie do kończy

W między czasie do Białorusina podszedł supervisor, szef sędziów turniejowych. Chciał zapanować nad sytuacją, ale na chęciach się skończyło. Wywiązała się dyskusja, w trakcie której Iwaszka wciąż nie krył irytacji.
- Ale co to znaczy, że mogłem wyjść w "swoim czasie"? Nikt mi nic, ku**a, nie powiedział – kontynuował swoją tyradę tenisista.
Gdy wyrzucał z siebie całą złość, zagroził nawet przerwaniem spotkania na dobre.
Iwaszka w końcu ochłonął i meczu dokończono, a on z opresji wyszedł cało. Odrobił straty i drugiego seta też wygrał, a całe spotkanie 6:3, 7:6.
Autor: twis / Źródło: eurosport.pl