Iga Świątek wygrała 15. mecz bez straty seta z rzędu w turniejach rangi WTA 1000 - Tenis

11/08/2022, 07:51 GMT+2

Iga Świątek z kolejnym wielkim osiągnięciem. Polka, wygrywając z Ajlą Tomjlanović w Toronto, stała się pierwszą tenisistką od 2009 roku, która odniosła piętnaście kolejnych zwycięstw w imprezach rangi WTA 1000 bez straty seta.

W środę Polka nie miała żadnych problemów w starciu 2. rundy przeciwko Tomljanović (72. WTA). Raszynianka, po zaledwie 64 minutach walki, pokonała niżej notowaną Australijkę 6:1, 6:2.

Świątek najlepsza od 13 lat

Jak się okazało, dla Świątek było to piętnaste zwycięstwo z rzędu w imprezach cyklu WTA 1000, które zakończyło się w dwóch setach.
Poprzednim meczem, którego 21-latka nie wygrała "do zera" było marcowe spotkanie z Niemką Angelique Kerber w 1/8 finału turnieju w Indian Wells (4:6, 6:2, 6:3).
Od tego czasu Polka nie straciła ani jednej partii zarówno w Indian Wells, Miami, jak i Rzymie, triumfując w każdej z tych imprez. Jak wyliczyli statystycy, to najlepszy wynik w kobiecym tourze od 2009 roku.
Warto zaznaczyć, że turnieje o randze WTA 1000 - obok Wielkiego Szlema - są najważniejszymi w kalendarzu tenisowym pań. W tym sezonie były one rozgrywane w Dausze, Indian Wells, Miami, Madrycie, Rzymie, obecnie zawodniczki rywalizują w Toronto, a w najbliższym czasie odbędą się imprezy w Cincinnati oraz Guadalajarze.

Już w czwartek 11 sierpnia Świątek stanie przed szansą na wyśrubowanie swojego osiągnięcia. W 3. rundzie w Toronto raszynianka zagra z Brazylijką Beatriz Haddad Maią (24. WTA).
Początek meczu około godziny 20.30 czasu polskiego.
Autor: rozniat/TG / Źródło: eurosport.pl