Iga Świątek - Wiktoria Azarenka: wynik na żywo i relacja live - WTA w Rzymie 2022 - Tenis

12/05/2022, 10:40 GMT+2

Iga Świątek pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 6:4, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Internazionali BNL d'Italia 2022 w Rzymie. W kolejnej rundzie Polka zmierzy się z Kanadyjką Biancą Andreescu. Tak relacjonowaliśmy czwartkowe spotkanie w eurosport.pl.

Dziękujemy Państwu za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.
W 1/4 finału Polka zmierzy się z Kanadyjką Biancą Andreescu. Kanadyjka pokonała Chorwatkę Petrę Martić 6:4, 6:4.
To nie było łatwe spotkanie dla Świątek. Po słabym początku 20-latka wróciła jednak na odpowiednie tory i po godzinie oraz 57 minutach walki mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy turnieju WTA w Rzymie.
6:1. Gem, set i mecz Świątek!
40:0. Będą trzy piłki meczowe na awans do ćwierćfinału!
30:0. Raszynianka o dwa punkty od wygranej.
5:1. Niewymuszony błąd Azarenki i za chwilę Świątek będzie serwować po zwycięstwo w meczu.
40:15. Podwójny błąd serwisowy Białorusinki. Dwa break pointy dla Polki.
15:15. Bardzo dobry backhand Azarenki po linii.
4:1. Polka wygrała gema "na sucho".
40:0. Dobre otwarcie Świątek i szansa na 4:1.
3:1. Wreszcie łapie głębszy oddech Polka. Pierwszy chyba tak dobry gem w jej wykonaniu.
40:15. Azarenka chciała przelobować Świątek, ale ta wykazała się dużą sprawnością.
30:15. Podwójne szczęście miała w tej akcji Polka. Autowy forhend Białorusinki.
2:1. Nareszcie wygrane podanie przez Igę do 30. Pierwszy raz w tym meczu Polka nie gra na przewagi.
1:1. Na szczęście Świątek wykorzystuje szanse. Nie daje odjechać doświadczonej rywalce. Mecz przełamań w Rzymie.
40:30. Dwa z rzędu znakomite zagrania Igi, która nie poszła jednak za ciosem. Następne uderzenie wylądowało na siatce. Który to już raz?
0:1. Nowy set, stare problemy Świątek. Po ośmiu minutach pierwszego gema drugiej partii Polka daje się przełamać.
30:40. Dwa kolejne punkty zdobywa Azarenka. Czyżby powtórka z pierwszej partii?
30:15. Jest as Igi.
Drugi set rozpoczęty. Iga serwuje!
Wiadomo już, że albo Polka albo Białorusinka w ćwierćfinale zagrają z Andreescu. Kanadyjka pokonała Martić 6:4, 6:4.

Przypomnijmy, że Polka zaczęła mecz od stanu 0:3...
6:4. Jest! Nie jest zadowolona Polka, ale jest lepsza w pierwszym secie! Po 80 minutach rywalizacji!
40:15. Świątek ma piątą piłkę setową!
30:15. Białorusinka popełnia podwójny błąd serwisowy.
15:15. Aplauz publiczności na korcie centralnym. Bardzo długa i ładna akcja zakończona punktem Azarenki.
5:4. Iga miała cztery setbole... Zamiast tego, Azarenka przełamuje ją po raz kolejny. Upał daje się we znaki obu tenisistkom.
40:AD. Dziwny to mecz. Azarenka nie odpuszcza. Teraz ona ma szansę na przełamanie.
40:40. Białorusinka zrobiła to po raz drugi i trzeci.
40:40. Azarenka zdołała się obronić.
40:30. Po 68 minutach Iga ma pierwszą piłkę setową! Przypominamy, że tyle trwał cały wczorajszy mecz Polki.
5:3. Azarenka wybita z rytmu przez mężczyznę zasiadającego właśnie na trybunach. Wściekła Białorusinka traci podanie. Świątek o krok od wygranej w pierwszej partii.
40:0. Doskonałe uderzenie Igi! Do takich zagrań przyzwyczaiła w ostatnich spotkaniach. Polka ma trzy breakpointy!
30:0. Łapie rytm polska tenisistka. Prosty błąd popełnia teraz jej rywalka, która miała teraz lekkie problemy z tłumikiem na rakiecie.
Aż 60 punktów punktów przy swoim podaniu rozegrała w tym meczu Iga! Ależ zacięty mecz w Rzymie!
4:3. Uff, Świątek i chyba wszyscy polscy kibice odetchnęli z ulgą. Bardzo ważny gem pada łupem Polki, która pierwszy raz w tym meczu jest na prowadzeniu.
40:40. Niesamowite, kiedy wydawało się, że Iga skończy wreszcie gema, trafia w siatkę... Siódma równowaga!
AD:40. Pierwszy as serwisowy naszej tenisistki. Może teraz już pójdzie?
40:40. Szansę na kolejne przełamanie miała też Azarenka. Po krótkiej wymianie uderza w siatkę.
40:40. Walka punkt za punktem w siódmym gemie. Iga była blisko pierwszego w tym meczu wyjścia na prowadzenie, ale Białorusinka trafiła returnem.
3:3. Najpierw świetny bekhend po linii Świątek, potem podwójny błąd serwisowy Azarenki. Po 45 minutach gry Polka odrabia straty.
40:40. Teraz to Azarenka posłała piłkę za linię końcówką. Mogło być już 2:4...
15:30. Bardzo dużo niewymuszonych błędów popełnia raszynianka w tym pojedynku.
2:3. Aż trudno w to uwierzyć, ale dopiero teraz Polka po raz pierwszy w tym meczu wygrywa swoje podanie. Kolejny długi gem za nami.
40:40. Na szczęście Iga doprowadza do wyrównania.
30:40. Świątek nieznacznie chybiła forhendem i bezradnie rozkłada ręce. Znów świetna szansa dla Azarenki.
30:30. Chyba najlepsza akcja w tym meczu! Iga świetnie się broniła, wydawało się, że wyjdzie z opresji, jednak 16. rakieta świata też wykazała się czujnością i to ona ma punkt.
1:3. Jest pierwszy gem i jednocześnie pierwsze przełamanie Igi, która popisała się trzema znakomitymi returnami.
40:15. W końcu dobry gem w wykonaniu naszej zawodniczki. Czyżby wracała do gry?
0:3. Nie układa się Idze to spotkanie. Popełnia sporo prostych błędów, gra nerwowo. Białorusinka rozstrzyga gema po czwartej równowadze i po 25 minutach gry ma okazałą przewagę.

40:40. Białorusinka była o centymetry od drugiego przełamania. Końcowa linia i sędzia ratują Polkę.
40:40. Zamiast asa, jest drugi podwójny błąd serwisowy Polki w tym meczu.
0:2. Dobry gem serwisowy w wykonaniu Azarenki. Pierwszy kwadrans w jej wykonaniu może imponować.
30:40. Nasza tenisistka nie zamierza jednak za darmo oddać tego gema.
0:40. Idzie za ciosem Białorusinka, która świetnie serwuje.
0:1. Już na początku meczu Iga zostaje przełamana. Azarenka zwycięża po piątej równowadze. Pierwszy gem trwał 11 minut.
40:40. Świątek obroniła drugiego break pointa. Zacięty początek meczu.
40:40. Iga była blisko zamknięcia gema, ale zaliczyła podwójny błąd serwisowy.
30:30. Polka odpowiada dwoma pomyłkami.
30:0. Azarenka zaczęła od dwóch autowych uderzeń.
GRAMY!
Od podań zaczyna Iga.
Zwyciężczyni tego pojedynku w ćwierćfinale trafi na lepszą z pary Bianca Andreescu - Petra Martić.

Na razie sporo wolnych miejsc na trybunach, ale polskich flag nie brakuje.
Sędzią głównym starcia Polki z Białorusinką jest Francuz Pierre Bacchi.
Obie tenisistki wychodzą właśnie na Campo Centrale! To będzie trzecie spotkanie tych zawodniczek, na razie mają po jednej wygranej.
Już za kilka minut na kort powinny wyjść aktualna i była liderka światowego rankingu.

7-5 w tie-breaku. A więc Zverev! Przy okazji odnosi jubileuszowe zwycięstwo.

Warto się przełączyć na mecz panów - trwa tie-break.
Pojedynek Polki i Białorusinki będzie drugim na korcie centralnym. Od godziny 11 trwa tam starcie w singlu mężczyzn: Alex de Minaur - Alexander Zverev. Niemiecki tenisista jest gema od zwycięstwa - prowadzi 6:3, 6:5.

Po meczu z Rumunką 20-letnia raszynianka powiedziała, iż ma świadomość tego, że jest jeszcze wiele rzeczy, które może poprawić. Nie zastanawiała się, jak będzie wyglądał mecz z doświadczoną Białorusinką.
Liderka światowego rankingu na otwarcie miała wolny los, a w środę, w meczu drugiej rundy gładko pokonała Rumunkę Elenę-Gabrielę Ruse 6:3, 6:0.
Buongiorno! Już o 13 najlepsza polska tenisistka wyjdzie na kort, by powalczyć w III rundzie turnieju w Rzymie, w którym broni wywalczonego przed rokiem trofeum.
IGA ŚWIĄTEK - WIKTORIA AZARENKA 2:0 (6:4, 6:1)
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl