Iga Świątek - Swietłana Kuzniecowa: wynik meczu i relacja - WTA Doha - Tenis

25/02/2020, 14:55 GMT+1

To nie był dzień Igi Świątek (50. WTA). Młoda polska tenisistka nie miała nic do powiedzenia i gładko przegrała w drugiej rundzie turnieju WTA w Dausze z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową (46. WTA) 2:6, 2:6.

18-letnia Polka rozpoczęła katarski turniej od zwycięstwa z wyżej notowaną Chorwatką Donną Vekić. W poniedziałek zaimponowała odpornością psychiczną i doskonale poradziła sobie z silnie wiejącym wiatrem.
Z tym ostatnim w pojedynku z Kuzniecową było zdecydowanie gorzej, choć tenisistki rywalizowały na większym, lepiej osłoniętym przez trybuny obiekcie.

Długa seria Kuzniecowej

Pierwsze piłki zupełnie nie zapowiadały potężnych problemów Świątek. Do stanu 2:2 Polka grała bardzo pewnie - posłała kilka winnerów, zapisała na swoim koncie gema wygranego do zera. Wszystko posypało się w piątym gemie przy stanie 40-15 dla Polki. Pojawiły się niewymuszone błędy, co szybko poskutkowało przełamaniem na rzecz Rosjanki.
Co gorsza, nie był to wcale chwilowy kryzys. Trwał dobrych kilkadziesiąt minut, a Kuzniecowa - nie prezentując nadzwyczajnego tenisa - zgarniała punkty hurtowo. W sumie 35-latka wygrała osiem gemów z rzędu, od stanu 2:2 w pierwszym secie do 4:0 w drugim. I choć Świątek wreszcie się nieco przebudziła, obroniła nawet dwie piłki meczowe, to o odrobieniu tak poważnych strat nie było mowy.
Kuzniecowa, triumfatorka dwóch turniejów wielkoszlemowych (US Open 2004, French Open 2009), w trzeciej rundzie turnieju w Dausze zmierzy się z Amerykanką Amandą Anisimovą.
Iga Świątek - Swietłana Kuzniecowa 2:6, 2:6
Autor: pqv\kwoj / Źródło: eurosport.pl