Iga Świątek - Sloane Stephens: wynik na żywo i relacja live - Turniej WTA w Cincinnati - Tenis

17/08/2022, 19:45 GMT+2

Iga Świątek - Sloane Stephens w 2. rundzie turnieju WTA 1000 w Cincinnati. W swoim pierwszym meczu w tegorocznej imprezie liderka światowego rankingu pokonała notowaną na 57. miejscu Amerykankę 6:4, 7:5. Tak relacjonowaliśmy spotkanie na żywo w eurosport.pl.

Dziękujemy Państwu za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na eurosport.pl.
W kolejnej rundzie Świątek zmierzy sie z Amerykanką Madison Keys (24. WTA) lub Łotyszką Jeleną Ostapenko (15. WTA).
Iga Świątek - Sloane Stephens 6:4, 7:5. Gem, set i mecz Świątek! Liderka światowego rankingu - po trwającym godzinę i 41 minut spotkaniu - melduje się w najlepszej szesnastce turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Brawo!
Iga Świątek - Sloane Stephens 6:4, 6:5. Świątek wygrała gema do zera. Amerykanka będzie serwować, by pozostać w meczu.
Iga Świątek - Sloane Stephens 6:4, 5:5. Stephens doprowadziła do remisu. Amerykanka pod presją wyniku zaprezentowała się znakomicie. Ciekawe, czy będzie w stanie kontynuować świetną dyspozycję w końcówce tej partii.
Iga Świątek - Sloane Stephens 6:4, 5:4. Niestety, mamy przełamanie. Stephens nie miała nic do stracenia, zagrała w tym gemie bardzo odważnie, co przyniosło efekt.
Iga Świątek - Sloane Stephens 6:4, 5:3. Stephens wygrała gema do 15, ale Polka za chwilę będzie serwować po zwycięstwo.
Iga Świątek - Sloane Stephens 6:4, 5:2. Polka wygrała gema do zera i jest o krok od awansu do 1/8 finału.
Iga Świątek - Sloane Stephens 6:4, 4:2. Przełamanie! To był zdecydowanie najlepszy gem w tym meczu. Obie tenisistki grały na bardzo wysokim poziomie, a ręce same składały się do oklasków. Więcej zimnej krwi zachowała Polka, która ma już dwa gemy przewagi.
Oto jedno z najładniejszych zagrań Stephens w środowym spotkaniu:

Iga Świątek - Sloane Stephens 6:4, 3:2. Kolejny wyrównany gem w tym spotkaniu. Świątek znów była bliska utraty własnego podania, ale tym razem uratował ją fantastyczny drajw wolej. Polka ponownie na prowadzeniu.
Iga Świątek - Sloane Stephens 6:4, 2:2. Szybkie odłamanie. Tym razem to Iga była stroną przeważającą. Pewnie prowadziła wymiany z głębi kortu, na co Stephens nie znalazła odpowiedzi.
Iga Świątek - Sloane Stephens 6:4, 1:2. To był najdłuższy gem tego seta. Więcej zimnej krwi zachowała jednak Amerykanka, która przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 2:1.
Iga Świątek - Sloane Stephens 6:4, 1:1. Szkoda niewykorzystanych szans Polki. Świątek miała break pointy, ale Amerykanka świetnie obroniła się w trudnej sytuacji i mamy wyrównanie w drugim secie.
Iga Świątek - Sloane Stephens 6:4, 1:0. Znakomite otwarcie drugiego seta dla Świątek. 21-latka wygrała gema "na sucho", czyli do zera.
Zaczynamy drugą partię. Serwuje Świątek.
Iga Świątek - Sloane Stephens 6:4. Set dla Polki! Fantastyczna gra raszynianki w kluczowych momentach. Świątek porozrzucała po korcie rywalkę i to ona jest bliżej awansu do kolejnej rundy.
Iga Świątek - Sloane Stephens 5:4. Ważny gem na konto Polki. Świątek przegrywała już 15:30, ale w trzech kolejnych wymianach pokazała klasę, jak na liderkę rankingu przystało.
Iga Świątek - Sloane Stephens 4:4. I mamy już remis. Amerykanka prezentuje się na korcie coraz pewniej i nie popełnia tylu błędów, ile na początku spotkania. Czeka nas ciekawa końcówka pierwszej partii.
Iga Świątek - Sloane Stephens 4:3. Niestety, Stephens wraca do gry w tym secie. Świątek od początku była w defensywie, a gema zakończyła podwójnym błędem, już drugim tego dnia.
Iga Świątek - Sloane Stephens 4:2. Teraz dobry gem w wykonaniu Amerykanki. Stephens zagrała agresywnie, nie popełniła wielu błędów, co przyniosło jej wymierne korzyści.
Jedno ze znakomitych zagrań Polki w początkowej fazie meczu:

Iga Świątek - Sloane Stephens 4:1. To był bardzo trudny gem dla Polki. Świątek musiała bronić dwóch break pointów, ale w kluczowych momentach świetnie funkcjonował jej backhand.
Iga Świątek - Sloane Stephens 3:1. Fantastyczny gem w wykonaniu Igi i mamy kolejne przełamanie! Świątek przegrywała już 0:30, ale od tego czasu była bezbłędna i wygrała cztery następne wymiany.
Iga Świątek - Sloane Stephens 2:1. Niestety, rywalka szybko odłamała liderkę światowego rankingu. Stephens miała trzy break pointy, pierwsze dwa Świątek obroniła, ale przy trzecim wyrzuciła piłkę w aut.
Iga Świątek - Sloane Stephens 2:0. Jest pierwsze przełamanie! Polka od początku meczu gra agresywnie, a Amerykanka popełnia na razie dużo niewymuszonych błędów.
Iga Świątek - Sloane Stephens 1:0. Dobre otwarcie Polki. Raszynianka prowadziła już 40:0, Amerykanka zdobyła kolejne dwa punkty, ale na więcej nie było już jej stać. Gem zakończony prostym błędem reprezentantki gospodarzy.
Zaczynamy! Pierwsza serwuje Świątek.
Trwa rozgrzewka, za kilka minut początek spotkania:

Kim jest rywalka Świątek?
W 1. rundzie raszynianka miała "wolny los", a Stephens pokonała Francuzkę Alize Cornet 6:1, 6:0.
Świątek oraz Stephens zmierzą się w Cincinnati po raz pierwszy w karierze.
Polka i Amerykanka już za kilka minut powinny pojawić się na korcie.
Witamy wszystkich fanów tenisa. Już dziś po 22.00 Iga Świątek rozpocznie rywalizację w turnieju WTA w Cincinnati. Jej pierwszą przeciwniczką będzie Amerykanka Sloane Stephens (57. WTA). Zapraszamy na naszą relację.
Iga Świątek - Sloane Stephens 6:4, 7:5
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl