Iga Świątek poznała pierwszą rywalkę w turnieju WTA 500 w Ostrawie - Tenis

03/10/2022, 11:46 GMT+2

Iga Świątek zagra z Ajlą Tomljanović w drugiej rundzie turnieju WTA 500 w Ostrawie. W swoim pierwszym meczu Australijka pewnie pokonała Chinkę Zhang Shuai 6:3, 6:3.

Rozstawiona z "jedynką" Świątek rozpocznie rywalizację w Czechach od drugiej rundy. W Ostrawie Polka będzie jedną z głównych faworytek do wygranej i będzie chciała osiągnąć lepszy wynik niż przed rokiem, gdy dotarła do półfinału.
Zadanie nie będzie jednak łatwe, bo w obsadzie turnieju, obok liderki rankingu, znalazły się także: trzecia Paula Badosa, czwarta Anett Kontaveit czy siódma Maria Sakkari.

Ajla Tomljanović pierwszą rywalką Igi Świątek w Ostrawie

Pierwszą rywalką raszynianki w drodze do tytułu będzie Tomljanović (34. WTA), która w poniedziałek pokonała wyżej notowaną Shuai (27. WTA) 6:3, 6:3.
Urodzona w Zagrzebiu, ale od 2018 roku reprezentująca barwy Australii, zawodniczka pewnie wygrała pierwszego seta, a w drugim prowadziła już 5:0. Chinka wprawdzie wygrała trzy kolejne gemy, ale na więcej nie było jej już stać.
Świątek mierzyła się z Tomljanović dwukrotnie i oba starcia miały miejsce w Toronto. W 2019 roku Australijka skreczowała przy wyniku 1:4 w pierwszym secie, a w tym sezonie Polka łatwo wygrała 6:1, 6:2.

Spotkanie Świątek - Tomljanović odbędzie się w środę 5 października. Godzina jeszcze nie jest znana.
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl