Iga Świątek - Petra Martić: wynik meczu na żywo i relacja live - turniej WTA 1000 w Madrycie

03/05/2023, 17:00 GMT+2

Iga Świątek nie zwalnia tempa. Polka w znakomitym stylu awansowała do półfinału turnieju w Madrycie. Liderka światowego rankingu pokonała Petrę Martić 6:0, 6:3. Kolejny mecz Polki w czwartek wieczorem.

Na dziś to wszystko. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje z meczów Igi w eurosport.pl.
A zatem gratulacje dla Igi Świątek za efektowne zwycięstwo, pozostaje czekać na mecz z Rosjanką i trzymać kciuki.
- Dla mnie nie ma znaczenia z kim się mierzę. Muszę się skoncentrować na sobie i mojej taktyce. Nigdy nie gra się łatwo w półfinale, zwłaszcza z tak dobrze grającą rywalką. Grałyśmy ze sobą kilka razy, znam jej tenis - powiedziała Polka.
Teraz przed Świątek mecz z Wieroniką Kudiermietową.
Agresja, znakomity return, świetna praca na nogach. Brawa dla Świątek.
To było kapitalne spotkanie w wykonaniu Polki.
II SET, 6:3 Świątek nie bawiła się w półśrodki. Najpierw mocny serwis, później agresywny atak, po którym piłka lądowała przy linii końcowej. Przy stanie 40:15 Polka miała dwie piłki meczowe. Martić zagrała w aut. Set i mecz dla Igi Świątek.
II SET, 5:3 Pierwszy as serwisowy Chorwatki, wcześniej zagranie Świątek w aut. Gem wygrany do 0 przez Martić.
II SET, 5:2 Świątek powiększa prowadzenie, choć rywalka mogła się pokusić o przełamanie powrotne. Ten mecz raczej już za długo nie potrwa. Martić nie potrafi znaleźć sposobu na Polkę.
II SET, 4:2 Ależ dwa kapitalne returny Polki w tym gemie. Martić nie potrafiła znaleźć na nie odpowiedzi, choć jej serwis także był groźny. Jest pierwsze przełamanie dla Świątek w drugiej partii.
II SET, 3:2 Dobry gem Igi. Gdy Martić zmniejszyła straty, to liderka rankingu od razu przyspieszyła i nie pozostawiła rywalce złudzeń. Ponownie solidny serwis Świątek.
II SET, 2:2 Najlepszy gem Martić, choć wiele ich nie było... Serwis funkcjonuje coraz lepiej, grała agresywniej. Świątek wybrała dwa ryzykowne rozwiązania, które tym razem nie przyniosły efektu.
II SET, 2:1 Iga ma mecz pod kontrolą. Było świetne zagranie po przekątnej, mocny serwis. Polka na kilku sekund musiała przerwać grę, gdyż wpadło jej coś do oka, ale utrzymała koncentrację i zrobiła swoje. Świetny gem raszynianki.
II SET 1:1 Martić poprawiła serwis, zaczęła wkładać więcej siły w uderzenia i wygrała pierwszego gema.
II SET, 1:0 Ależ nic nie idzie po myśli Martić. Próbowała już kilku skrótów, ale zawsze w siatkę. Nie inaczej było na początku pierwszego gema w drugim secie. Później w końcu się udało i dostała brawa od publiczności. Jednak Świątek utrzymała swoje podanie.
No dobrze, zaczynamy drugi set.
Trudno powiedzieć, co dzieje się z Petrą Martić. Tak doświadczona zawodniczka ma ogromne problemy z podejmowaniem decyzji. Serwis, który był jej mocną stroną, nie działa. Inna sprawa, że Świątek gra odważnie, świetnie się porusza i jest w stanie dobiec niemal do każdej piłki.
I SET, 6:0 Ależ nerwowo gra Martić. Zdobyła zaledwie jeden punkt przy swoim serwisie w całym pierwszym secie, a łącznie osiem. Pogrom. Set dla Igi Świątek.
I SET, 5:0 Trzeba dodać, że Świątek miała w tym i poprzednich gemach nieco szczęścia, kilka piłek lądowało równo na linii. Jednak szczęście sprzyja lepszym... Ponadto dwa z rzędu podwójne błędy serwisowe Polki. Przełamania nie było. Świątek zdołała się pozbierać, rywalka posłała kluczową piłkę w aut.
I SET, 4:0 Podwójny błąd serwisowy Martić, później dwie świetne akcje Świątek. Efekt? Cztery gemy dla Polki. Drugie przełamanie w meczu stało się faktem.
I SET, 3:0 Świątek zaczęła znakomicie, prowadziła 30:0, ale później zaryzykowała i wyrzuciła dwie piłki w aut. Ponadto w końcu zadziałał return Martić, Chorwatka grała agresywniej. Jednak Polka zdołała się obronić.
I SET, 2:0 Czas na serwis Martić, a więc jej mocny element w tym turnieju. Jednak Iga dobrze returnowała, popisała się m.in. świetnym bekhendem przy linii. Przełamanie dla Świątek.
I SET, 1:0 Iga nieźle serwowała, dobra agresywna akcja na zakończenie gema. Polka wygrała do 30.
Zaczynamy mecz!
Co ciekawe Martić, która wygrała losowanie, postanowiła, że na starcie będzie returnować, zamiast serwować.
Nie zmienia to oczywiście faktu, że faworytką tego starcia jest Świątek.
Przypomnijmy, że Martić w poprzedniej rundzie pokonała wysoko notowaną Czeszkę Barborę Krejcikovą.
Zawodniczki już na korcie. Losowanie i rozgrzewka.
Już za kilka chwil tenisistki powinny pojawić się na korcie.
Będzie mały poślizg. Mecz powinien się rozpocząć około 20.10.
Rosjanka pokonała w środę Amerykankę Jessicę Pegulę 6:4, 0:6, 6:4.
Wiadomo już, kto będzie ewentualną rywalką Świątek lub Martić w półfinale. To Wieronika Kudiermietowa.
Dzisiejszy mecz odbędzie się na głównym korcie - Manolo Santana Stadium.
W poprzednim spotkaniu Polka nie miała łatwej przeprawy z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową, ale ostatecznie wygrała 6:4, 6:7 (3-7), 6:3.
Polka oczywiście uchodzi za faworytkę starcia z Petrą Martić. Do tej pory grały ze sobą tylko raz, w Indian Wells w 2021 roku. Świątek wygrała w dwóch setach.
Witajcie. O godzinie 20.00 powinien się rozpocząć mecz Igi Świątek w ćwierćfinale w Madrycie.
Iga Świątek - Petra Martić 6:0, 6:3
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl