Iga Świątek - Ons Jabeur: wynik na żywo i relacja live - Wimbledon 2021

05/07/2021, 07:29 GMT+2

Iga Świątek na 1/8 finału zakończyła udział w wielkoszlemowym Wimbledonie. Lepsza od Polki okazała się 24. rakieta świata, Ons Jabeur z Tunezji. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Polka i tak może do udanych zaliczyć występ w tej edycji. Dziękujemy za uwagę.

Tunezyjka kapitalnie wróciła do gry ze stanu 0-1 w setach i we wtorek powalczy o awans do półfinału.

1:6. As kończy mecz. Jabeur ma ćwierćfinał!
0:40. Niestety, kolejny błąd Igi i trzy piłki meczowe dla Jabeur.
0:30. Serwis robi dziś sporą różnicę. Świetna jest w tym elemencie Afrykanka.
1:5. Kolejny wykorzystany break point Tunezyjki - 7/7! Jabeur podawać teraz będzie po zwycięstwo.
40:AD. Świetny bekhend po linii Jabeur.
40:40. Challenge i piłka o włos w korcie. Niebywałe.
40:30. Doskonały serwis i bekhend Igi.
30:15. Ależ akcja! Jabeur kolejny raz pokazała, że ma problemy ze smeczem.
0:15. Pierwszy tweener Igi, ale zepsuty.
1:4. Nieudany return Igi, utrzymuje serwis tenisistka z Afryki. Bardzo ważny gem dla niej.
40:AD. Szansa na gema dla Jabeur - bardzo mocny forhend Afrykanki.
40:40. Znakomity serwis ratuje Jabeur.
AD:40. Polka ma szansę na przełamanie powrotne.
30:40. As Ons, kolejny.
30:30. Zacięta walka w piątym gemie. Tym razem nieudany skrót Tunezyjki.

1:3. Podwójny błąd Polki. Rywalka podwyższa prowadzenie, trudna sytuacja Igi, ale jeszcze nie beznadziejna.
15:40. Wybroniła się Tunezyjka. Niczego nie oddaje za darmo.
15:30. As Polki! W takim momencie musi smakować wybornie.
0:30. Kolejny forhendowy błąd Polki. Źle układa się ten set dla niej.
1:2. Gem wygrany na czysto przez Tunezyjkę.
0:40. Serwis i forhend Jabeur - tak wygląda ten gem w wykonaniu Tunezyjki.
1:1. Zagranie returnem w siatkę Jabeur i jest gem dla Polki!
40:15. Trzy punkty z rzędu Polki! Ciągle jest w grze!
0:15. Zepsuty forhend Igi na początek drugiego gema.
0:1. Bekhend po linii, błąd Świątek i gem dla Tunezyjki.
0:40. Kapitalne otwarcie seta w wykonaniu Jabeur. Świetnie serwuje!

23 minuty - tyle zajęło Tunezyjce wygranie drugiej partii. To pierwszy set stracony przez Polkę w tej edycji Wimbledonu.
1:6. To była dominacja jednej tenisistki. Trzeci set zdecyduje, kto zagra w ćwierćfinale.
0:40. Ucieka ten set Idze. Pierwsza piłka setowa dla Jabeur.
0:30. Kolejny dobry return Afrykanki w linię.
1:5. Gem do zera dla Jabeur, która kończy asem serwisowym.
0:30. Nieudany początek gema w wykonaniu Polki - wyrzucony bekhend, return w siatkę.

1:4. Polka ewidentnie poprawiła serwis, doczekała się pierwszego gema w tej partii, ale jej sytuacja wciąż trudna.
40:0. Pierwszy as Igi. Nareszcie.
0:4. I niestety jest. Iga myślami już w trzecim secie?
40:AD. Mocny smecz Jabeur i teraz to rywalka z szansą na kolejnego gema.
40:40. Polka prowadziła już 40:15 w tym gemie, ale znakomita zagrywka Tunezyjki robi swoje.
30:15. "Dawaj Iga!" - słychać z trybun. Polka jeszcze się nie poddaje.

0:3. Rozpędzona jest teraz Tunezyjka. Ma kolejne przełamanie w zaledwie 11 minut gry w tej partii.
15:40. Kolejny podwójny błąd Igi. Znakomita szansa dla Afrykanki.
15:30. Świetnie czyta grę Jabeur, a Świątek psuje wolej przy siatce.
15:15. Fantastyczne czucie piłki Jabeur, kapitalny skrót. Iga pozostała w miejscu.
0:2. Świetny skrót Jabeur. Układ na razie taki, jak w pierwszym secie.
30:40. Iga odpowiada dobrym returnem.
0:30. As serwisowy Jabeur. Źle układa się ten set dla Polki.
0:1. Powtórka z rozrywki. Przełamanie dla Afrykanki już w pierwszym gemie.
0:40. Nieudany początek gema Polki, która zaczęła od dwóch podwójnych błędów serwisowych.
IGA ROZPOCZYNA II PARTIĘ!
1:0. Zrobiła to! Wspaniały bekhend po linii kończy pierwszego seta. Brawo Iga! Polka była już przecież dwie piłki od porażki w tej partii. Niebywały powrót!
40:30. Piłka setowa dla Igi! Wszystko rozpoczęło się od głębokiego returnu, skończyło forhendem.
30:30. Myli się dwa razy z rzędu Świątek, wyrzucony najpierw bekhend, teraz forhend.
30:0. Jabeur rozkłada bezradnie ręce. Nie trafiła forhendem i straciła okazję na kolejny challenge.

6:5. Forhend po linii i gem dla Igi! Odwróciła losy meczu ze stanu 3:5!
40:15. Tunezyjka nie składa broni.
40:0. Koncertowy gem Igi! Jak wejdzie w odpowiedni rytm, to jest nie do zatrzymania!
5:5. Naciskała Iga i było warto - świetny return po linii i czwarty break point skuteczny!
40:40. Znakomita akcja i piękny wolej Jabeur. Tunezyjka nie odpuszcza.
40:40. Kolejny break point niewykorzystany przez Igę. Do trzech razy sztuka?
40:40. Tunezyjka ryzykuje i opłaciło się. Znowu.
40:30. Podwójny błąd serwisowy Tunezyjki i szansa na przełamanie dla Igi!
30:30. Piękny bekhend po linii Jabeur.
15:15. Challenge na wniosek Tunezyjki, ale punkt dla Polki - wyraźnie autowa piłka.
4:5. Duża waleczność Polki przyniosła skutki w postaci wygranej w tym gemie. Wróciła ze stanu 0-30!
40:30. Psuje skrót Tunezyjka.
30:30. Tym razem dobry forhend Igi.
15:30. Iga jeszcze walczy - niezły bekhend.
0:30. Pomyłek Polki ciąg dalszy - najpierw nieudany skrót, teraz bekhend. Za bardzo chyba się spieszy Iga.
3:5. Nie może wstrzelić się returnem Iga i Jabeur jest już o gema od wygranej w pierwszej partii.
15:30. Bardzo prosty błąd przy siatce Igi, szkoda tego woleja.
3:4. Wspaniały return Jabeur i to ona znowu jest na prowadzeniu. Kolejne przełamanie.
15:40. Polka świetnie się wybroniła, ale w następnej akcji nie wyszło jej zagranie forhendem. Szansa na przełamanie dla Tunezyjki.
0:30. Najpierw nieudany forhend Igi, teraz bekhend.
3:3. Niezły return Polki i kolejny błąd Tunezyjki. Mamy przełamanie powrotne!
40:15. Polka popełnia błąd przy forhendzie Tunezyjki.
40:0. Polka wróciła na właściwe tory, a coraz częściej myli się Jabeur. Trzy break pointy ma Iga!

2:3. I jest wygrany gem Polki wygrany do zera! Zmiana stron.
40:0. Bekhend, skrót i serwis - w tym gemie wszystko układa się po myśli Polki.
1:3. Mimo wielu szans Jabeur utrzymała serwis. Mecz wyrównany, ale Tunezyjka lepiej radzi sobie w tych najważniejszych piłkach.
40:40. Niestety, niewykorzystany break point numer trzy.
AD:40. Znakomita, bardzo długa akcja, która kończy się punktem Polki, brawo!
40:40. Nieudany return Igi, szkoda, równowaga.
40:30. Iga ma szansę na przełamanie!
30:15. Polka w grze - dwa punkty z rzędu, najpierw wygrywający forhend, potem nieudany bekhend z wyskoku Jabeur.
0:15. Tym razem bekhend ląduje na siatce.
1:2. I jest gem dla Polki, która popisuje się niezłym bekhendem po krosie.
40:30. Jeszcze nie teraz - Polka uderza w siatkę.
40:15. Dobry serwis na ciało i szansa przed Polką na pierwszego gema.
15:15. Polka zaczyna świetnym serwisem, ale kilkadziesiąt sekund później popełnia podwójny błąd.
0:2. Bekhend w siatkę i już drugi gem dla Tunezyjki.
15:40. Pierwsza strata punktu Ons w tym secie - nieudany drajw-wolej.
0:40. Bardzo dobry serwis Tunezyjki sprawia kłopoty Idze.
0:1. Niestety traci serwis Świątek. Prosty błąd Polki z forhendu.
30:40. Już w pierwszym gemie Jabeur staje przed szansą przełamania.
30:30. Tunezyjka szybko odpowiada, rewelacyjny return.
30:0. Dwa pierwsze punkty i dwa na koncie Polki. Doskonały początek.
SERWUJE IGA!
Obie zawodniczki już na korcie! Czas na losowanie i rozgrzewkę!
Jak pogoda w Londynie? Na razie pochmurno i wietrznie, ale też bez deszczu. Mecze powinny rozpocząć się zgodnie z planem.
Trwają ostatnie prace przed poniedziałkowymi meczami. Będzie się działo tego dnia...

Jabeur też jest pod wrażeniem swojej rywalki.
W 2019 roku w pierwszej rundzie turnieju WTA w Waszyngtonie Polka wygrała trzysetowy pojedynek ze starszą o siedem lat Tunezyjką. Iga spodziewa się trudnej przeprawy.
Polka, która już osiągnęła najlepszy wynik w Wimbledonie, nie będzie mieć dziś łatwej przeprawy. Jej rywalka w trzeciej rundzie wyeliminowała Hiszpankę Garbine Muguruzę (11.), triumfatorkę tej imprezy sprzed czterech lat.
Dzień dobry! Liczymy, że to będzie bardzo dobry dzień dla polskiego tenisa. Najpierw, w samo południe, Iga Świątek, a w meczu numer trzy, również na drugim korcie, Hubert Hurkacz powalczą o awans do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju.
IGA ŚWIĄTEK - ONS JABEUR 7:5, 1:6, 1:6
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl