Iga Świątek odpadła z turnieju - Australian Open 2020, Iga Świątek - Anett Kontaveit, wynik meczu

27/01/2020, 07:30 GMT+1

Panie walczyły na całego, o każdą piłkę, od początku do końca. Po dwóch godzinach i 42 minutach triumfowała Anett Kontaveit - Estonka pokonała Igę Świątek 6:7 (4-7), 7:5, 7:5 i awansowała do ćwierćfinału tenisowego Australian Open. - Ten pojedynek był jak bitwa - wyznała zwyciężczyni.

Dla Kontaveit to największy sukces w karierze. Polka, docierając w Melbourne do 1/8 finału, wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie - w 2019 roku osiągnęła ten etap we French Open.

Kontaveit: nie mam nic do stracenia

W trzecim secie Świątek przegrywała już 1:5, ale zdołała doprowadzić do stanu 5:5. Później Estonka wygrała jednak dwa kolejne gemy.

- Próbowałam skupiać się na każdym punkcie. Bardzo się cieszę. Wciąż się trzęsę. Bardzo się cieszę, że po raz pierwszy wezmę udział w ćwierćfinale imprezy tej rangi - opowiadała Estonka.

Teraz jej rywalką będzie rozstawiona z numerem czwartym Rumunka Simona Halep, w przeszłości liderka światowego rankingu.

- Nie mam nic do stracenia, więc wyjdę na kort i dam z siebie wszystko - zapowiedziała Kontaveit.
Autor: rk / Źródło: PAP (5)