Iga Świątek - Maria Sakkari: wynik na żywo i relacja z meczu WTA Finals 2021 - tenis

11/11/2021, 18:41 GMT+1

Iga Świątek rozpoczęła WTA Finals od porażki z Marią Sakkari 2:6, 4:6. Przed Polką jeszcze przynajmniej dwa spotkania w grupie. Tak relacjonowaliśmy czwartkowy mecz w eurosport.pl.

4:6 - Koniec meczu.
Koniec! Polka trafia w siatkę. Kończy mecz zapłakana. Na nic słowa pocieszenia ze strony rywalki.
Łzy Świątek, jeszcze przed ostatnią piłką.
0:40. Niestety, będzie piłka meczowa dla Greczynki
0:30. Zły return Świątek.
0:15. Wymiana, bez ryzyka z obu stron, w końcu bekhend w siatkę Świątek
4:5. Dobry forhend Polki. Brawo!
30:0. Punkty, a przy okazji nerwy. Sakkari doszła bez problemu do skrótu, ale potem źle posłała piłkę na połowę Świątek za co została przez Polkę skarcona.
Ostatni gem w tym meczu? Oby nie. Serwuje Świątek.
3:5. Szybki gem dla Greczynki, straciła tylko jeden punkt
15:40. 180km/h przy serwisie, Świątek bez szans na skuteczny odbiór.
15:30. Pierwszy wygrany punkt Swiątek po pierwszym serwisie Sakkari.
0:30. Efektowny bekhend Sakkari i pewne punkty.
0:15. Autowe zagranie Świątek po krótkiej wymianie, dobry początek w wykonaniu Sakkari.
Gem przy serwisie Sakkari.
3:4 - Aut, przy prostej piłce. Niesamowite. Ten błąd kosztował Świątek przełamanie. Przy tak dobrej dyspozycji Greczynki przy jej podaniu, oznacza to, że Sakkari jest bardzo blisko wygrania meczu.
40:Ad. Niestety, Iga znów pod ścianą.
40:40 - drugi niewykorzystany brejkpoint Greczynki.
40:40. Świątek przy wymianie trafia w linię i przedłuża swoje szanse.
30:40. Fatalne zagranie, podwójny błąd serwisowy Polki. Szansa na brejkpointa.
30:30. Jest punkt Swiątek. Wciąż są szanse na wygranie gema.
15:30. I teraz szczęście Polki, bo Sakkari trafia ramą rakiety w piłkę i pozbawia się szans na punkt.
0:30. Niewiele wychodzi Świątek w tym gemie.
0:15. Złe zachowanie przy siatce Świątek, Mała problemy z odbiorem mocnej piłki zagranej przez Sakkari i wyrzuciła ją w aut.
3:3 - Nieudany return Polki i koniec gema. Sakkari doprowadza do remisu w tym secie.
30:40. Znów Świątek nie kontrolowała dobrze piłki i zagrała poza kort.
30:30. Kolejny podwójny błąd serwisowy Greczynki i ponownie remis.
15:15. Sakkari ryzykuje przy swoim podaniu. Najpierw zdobywa pewne punkty, potem popełnia podwójny błąd.
3:2. Dobry serwis Świątek i nieudany return Greczynki. Polka na prowadzeniu w tym secie.
40:30. Kolejna piłka dla Polki, która w tym gemie podaje.
30:30. Greczynka zagrywa w linię, a przy kolejnym uderzeniu posyła piłkę nie do odebrania. Doprowadza do remisu.
2:2 - Coraz większa irytacja Polki, która po raz kolejny po nieudanym zagraniu wykrzyczała coś w stronę trybun.
30:40. As Greczynki. Sakkari nie przegrywa przy swoim pierwszym podaniu.
30:30. Drugi z rzędu punkt Świątek przy serwisie Sakkari.
15:30. Pierwsze punkty Polki po błędzie rywalki, która po forhendzie przerzuciła kort.
0:30. Dwie piłki przegrane i nerwy Świątek, która uderza ręką w rakietę.
Serwuje Sakkari.
2:1. Najdłuższy gem, ale na szczęście zwycięski dla Polki. Może to da jej impuls na kolejną część tego seta.
Ad:40. Wiele też nie wychodzi rywalce. Świątek teraz punkt od wygrania gema
40:40. Nie trafia Greczynka w kort. Świątek jeszcze w grze w rym gemie.
40:Ad. Tym razem nieudany lob Polki, a potem w trudnej sytuacji zagranie w aut. Sakkari z kolejną szansą na przełamanie.
40:40. Znów Polce zabrakło dokładności, znów return ląduje minimalnie poza kortem.
Ad:40. Dobry serwis Polki i tym razem Greczynka returnuje niedokładnie, poza kort.
40:40. Uff... Autowy atak Sakkari!
40:Ad. Znów błąd Polki i szansa dla Sakkari na przełamanie.
40:40. Polka w trakcie dynamicznej wymiany zdecydowała się na zagranie wzdłuż linii i trafiła w siatkę.
40:30. Podwójny błąd serwisowy Świątek.
40:15. Skrót, skrót, potem lob Świątek i punkt!
30:15. Dobry forhend Igi, zabrakło kilku centymetrów. Aut.
30:0. W końcu dobry serwis i kolejne punkty po błędzie Sakkari.
15:0. Wyszarpany punkt Świątek. Sporo biegania, wymiany i zagranie w siatkę rywalki.
1:1 - Świątek dobiega do piłki, uderza, ale piłka znów ląduje poza kortem. Błyskawiczny gem.
0:40. Szybkie punkty, znów świetne podanie. Polka bezradna.
0:30 Sakkari zdobywa punkt za punktem po swoim pierwszym serwisie. Teraz popisała się drugim asem w tym meczu.
1:0. Brawo, świetny forhend w miejsce, gdzie nie było właśnie rywalki. Iga na prowadzeniu.
40:30. Kręci głową Iga. Tym razem to ona nie trafiła w kort.
40:15. Greczynka w aut. Dobry serwis Świątek!
30:15. Świątek szybko odpowiada dwoma punktami z rzędu. W końcu Sakkari została zmuszona do błędu.
0:15. Długa wymiana, niestety zakończona skutecznym zagraniem Sakkari wzdłuż kortu.
Zaczynamy drugiego seta. Od podania Świątek.

2:6 - Świątek w aut, koniec pierwszego seta. Maria Sakkari bliżej wygranej.
30:40. Kolejny punkt Greczynki i będzie miała teraz piłkę setową.
30:30. Mocna piłka rywalki Świątek. Polka bez szans na odbiór przy tej wymianie.
30:15. Podwójny błąd Sakkari przy serwisie. Punkt dla Świątek.
15:15. Wysoka piłka zagrana przez Polkę nie trafia w kort.
15:0. Świątek dobrze zaczyna.
No i wymarzona okazja dla Greczynki na zakończenie seta, bo to ona teraz serwuje.
2:5 - Niestety, Polka bez punktu w tym gemie. Sakkari krok od wygrania seta.
0:40. Niewymuszony błąd Świątek. Blisko podwójnego przełamania...
0:30. Sakkari dwukrotnie odczytała pomysły Świątek, dobrze ustawiała się na korcie, a potem posłała piłki nie do obrony.
2:4 - Sakkari zanotowała kapitalną końcówkę gema i wybroniła swoje podanie.
40:40. Świątek autowo, no i będą nerwy.
40:15. Polka miała szanse na brejkpointa, ale Greczynka tym razem kapitalnie zmieściła piłkę w korcie.
30:15. Błąd serwisowy Sakkari i Polka jest na prowadzeniu
15:15. Znów zacięta walka o punkt. Świątek zagrała skrót, ale tym razem pomyliła się o centymetry.
15:0. Najdłuższa na razie wymiana w tym meczu i co najważniejsze punkt Świątek.
2:3 - Polka wygrywa, broniąc dwóch trudnych piłek na koniec. Sakkari już myślała, że zmniejszy straty, tymczasem musi się pogodzić z tym, że gema wygrała Świątek.
40:15. Punkt! Sakkari po krótkiej wymianie trafia w siatkę.
30:15. Wymiana i niestety autowe zagranie Polki.
30:0. Jest as! Brawo, Iga!
15:0. Dobra wymiana w wykonaniu Światek na początku gema przy podaniu Polki.
1:3 - dwie z rzędu wygrane piłki Sakkari, która przy swoim serwisie na razie nie ma wielkich problemów. Greczynka podwyższa prowadzenie w całym meczu.
15:30. Kolejne piłki i kolejne błędy zawodniczek, które mają problem z wyczuciem kortu i piłek
0:15. Sakkari zaczyna swoje podanie od asa.
1:2 - Przełamanie, Świątek nie trafia w kort.
15:40. Spóźniona Świątek do zagrania Greczynki.
15:30. Dobry return Sakkari, ale piłka minimalnie poza kortem.
0:30. Dwa z rzędu podwójne błędy serwisowe Świątek. Blisko przełamania.
1:1 - Polka bezradna przy serwisie Sakkari. Trafia w siatkę i przegrywa gładko drugiego gema.
0:40. Sakkari podchodzi do siatki i kończy akcje mocnym zagraniem.
0:30. Najpierw łatwe punkty Sakkari, potem wymiana na korzyść Greczynki, bo Świątek nie trafiła w kort.
1:0 - Sakkari nie trafia w kort, potem obija siatkę. Polka kończy gema.
30:15. Pierwsza wymiana i tym razem Polka posyła piłkę w aut.
30:0. Powtórka z rozgrywki, na razie Greczynka nie może wyczuć podania Świątek.
15:0. Nieudany return Sakkari i pierwsza piłka dla Polki
Pierwszy gem, serwować będzie Świątek.

�V�����m�6��
Sakkari zajmuje szóste miejsce w rankingu WTA. Świątek jest w nim dziewiąta. Przypomnijmy, obie debiutują w tym turnieju.
Greczynka już też powróciła z szatni. Obie tenisistki przywitały się przy siatce. Za chwilę zaczynamy. Pierwsza serwuje Polka.

Iga Świątek już pojawiła się na korcie, co wywołało entuzjastyczną reakcję publiczności.
Mecz rozpocznie się za kilka minut.
Świątek jest najmłodszą uczestniczką imprezy, a zarazem, zdaniem ekspertów, jedną z faworytek do jej wygrania.
Zmagania na kortach twardych w Guadalajarze toczą się o cenne rankingowe punkty, ale i sowite premie finansowe. W puli nagród jest pięć milionów dolarów.
Do tej pory odbyły się dwa mecze turnieju. Anett Kontaveit (Estonia) - Barbora Krejcikova (Czechy) 6:3, 6:4 i Karolina Pliskova (Czechy) - Garbine Muguruza (Hiszpania) 4:6, 6:2, 7:6 (8-6)
Maria Sakkari
Do tej pory jedyną wcześniej Polką w obsadzie była Agnieszka Radwańska. Ona ostatni występ w zawodach znanych wcześniej pod nazwą WTA Championships zaliczyła pięć lat temu, a 12 miesięcy wcześniej jedyny raz w karierze zwyciężyła w nich.
Świątek ma z Greczynką do wyrównania rachunki z tego sezonu. Na początku czerwca dość niespodziewanie przegrała z nią ćwierćfinał wielkoszlemowego French Open, we wrześniu również nie sprostała jej w półfinale zawodów WTA w Ostrawie. W obu spotkaniach nie wygrała ani jednego seta.
Grupowymi rywalkami Igi Świątek (grupa Chichen Itza) są jeszcze Białorusinka Aryna Sabalenka i Hiszpanka Paula Badosa. Drugą grupę (Teotihuacan) tworzą: Czeszki Barbora Krejcikova i Karolina Pliskova, Hiszpanka Garbine Muguruza i Estonka Anett Kontaveit.

W WTA Finals tradycyjnie gra osiem najlepszych singlistek i deblowych par rankingu Porsche Race to the WTA Finals. W turnieju brakuje liderki zestawienia Ashleigh Barty, która zrezygnowała z występu.
Iga Świątek - Maria Sakkari - 2:6 (trwa II set)
Autor: TG / Źródło: eurosport.pl