Iga Świątek - Madison Keys: wynik na żywo i relacja live - Turniej WTA w Cincinnati - Tenis

18/08/2022, 16:40 GMT+2

Iga Świątek - Madison Keys w 3. rundzie turnieju WTA 1000 w Cincinnati. W drugim meczu w tej imprezie liderka światowego rankingu przegrała z notowaną na 24. miejscu Amerykanką 3:6, 4:6. Tak relacjonowaliśmy spotkanie w eurosport.pl.

Dziękujemy Państwu za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na eurosport.pl.
Tak wyglądała ostatnia akcja spotkania Świątek z Keys:

W kolejnej rundzie Keys zagra z Kazaszką Jeleną Rybakiną (25. WTA), która pokonała dziś Amerykankę Alison Riske (29. WTA) 6:2, 6:4.
Iga Świątek - Madison Keys 3:6, 4:6. Niestety, gem, set i mecz Keys. W decydujących momentach Amerykanka wróciła do świetnej gry, a Świątek zaczęła popełniać niewymuszone błędy. Niżej notowana z zawodniczek zakończyła spotkanie akcją przy siatce.
Iga Świątek - Madison Keys 3:6, 4:5. Niesamowita historia, przełamanie! Świątek pokazała wielką klasę, wygrywając bardzo zaciętego gema. Keys jest wyraźnie podłamana całą sytuacją, warto to wykorzystać.
Jedno z uderzeń Igi, niejako na potwierdzenie dobrej dyspozycji w ostatnich minutach:

Iga Świątek - Madison Keys 3:6, 3:5. Zaskakujący obrót sytuacji, bo w tym momencie to Świątek jest stroną przeważającą, a Keys ma ogromne problemy z przeciwstawieniem się Polce. Już tylko 3:5 w drugiej partii.
Iga Świątek - Madison Keys 3:6, 2:5. Dość nieoczekiwanie raszynianka wygrała drugiego gema z rzędu, w dodatku "na sucho". Świątek sporo ryzykuje, ale na razie przyniosło to oczekiwane rezultaty.
Iga Świątek - Madison Keys 3:6, 1:5. Świątek przełamała złą passę i w końcu wygrała gema w tym secie. Polka w dalszym ciągu jest jednak bardzo daleko od awansu do ćwierćfinału.
Iga Świątek - Madison Keys 3:6, 0:5. Keys gra z dużą swobodą, nie dając najmniejszych szans rywalce. Od triumfu dzieli ją zaledwie jeden wygrany gem.
Iga Świątek - Madison Keys 3:6, 0:4. Ósmy wygrany gem przez Keys z rzędu. To bardzo bolesny mecz dla Polki, w grze której funkcjonuje coraz mniej elementów. Raszyniankę może uratować już chyba tylko cud.
Iga Świątek - Madison Keys 3:6, 0:3. Sytuacja Świątek z każdą minutą staje się coraz trudniejsza. Polka nie ma żadnych argumentów w starciu bardzo dobrze dysponowaną Keys. Gem na przewagi, ale ostatecznie na korzyść rywalki.
Keys raz po raz popisuje się znakomitymi zagraniami na korcie:

Iga Świątek - Madison Keys 3:6, 0:2. Zła passa Świątek trwa. Polka nie prezentuje dzisiaj gry jak na liderkę rankingu WTA przystało. Serwis w dalszym ciągu nie jest jej mocną bronią, a Keys jest już coraz bliżej sensacyjnego triumfu.
Iga Świątek - Madison Keys 3:6, 0:1. Keys się nie zatrzymuje. 24. rakieta światowego rankingu gra bez żadnych kompleksów i - w przeciwieństwie do Świątek - nie popełnia wielu błędów. Amerykanka wygrała piąty gem z rzędu.
Zaczynamy drugą partię. Serwuje Keys.
Iga Świątek - Madison Keys 3:6. Niestety, pierwszy set padł łupem Keys. Świątek drugi raz dzisiejszego dnia straciła swoje podanie, w dodatku "na sucho". Serwis to jak na razie największy mankament w grze Polki w tym meczu.
Iga Świątek - Madison Keys 3:5. Niżej notowana zawodniczka prowadziła już 40:0 i była o krok od zwycięstwa w gemie. Świątek doprowadziła jednak do gry na przewagi, ale na więcej nie było już jej stać.
Jedno ze znakomitych zagrań Keys w dzisiejszym meczu:

Iga Świątek - Madison Keys 3:4. Niestety, mamy przełamanie. Keys świetnie returnowała w tym gemie, a Świątek miała olbrzymie kłopoty, by utrzymać piłki w grze. Amerykanka bliżej wygranej w pierwszej partii.
Iga Świątek - Madison Keys 3:3. Tym samym odpowiedziała Amerykanka. Bardzo wyrównany początek spotkania 1/8 finału.
Iga Świątek - Madison Keys 3:2. Teraz, dla odmiany, gem bez większych emocji. Liderka światowego rankingu wygrała bez straty punktu.
Iga Świątek - Madison Keys 2:2. Szkoda tego gema, bo było blisko pierwszego przełamania. Przy wyniku 40:30 raszynianka miała break pointa, ale Keys obroniła się znakomitym uderzeniem, a kolejne dwa punkty zdobyła po prostych błędach Świątek.
Iga Świątek - Madison Keys 2:1. To był zdecydowanie najbardziej wyrównany gem w tym meczu. Od stanu 40:40 Świątek pokazała jednak klasę, efektownie kończąc dwie piłki i ponownie wychodząc na prowadzenie.
Iga Świątek - Madison Keys 1:1. Niezła odpowiedź Amerykanki. Keys wyrównanie zapewnił przede wszystkim świetny serwis.
Iga Świątek - Madison Keys 1:0. Dobre otwarcie Polki, która straciła zaledwie jeden punkt. Pierwszego gema zakończyła udaną akcją przy siatce.
Zaczynamy. Jako pierwsza serwuje Świątek.
Tak wyglądało wejście zawodniczek na kort centralny w Cincinnati:

Dodajmy, że zwyciężczyni tego starcia w ćwierćfinale zagra z Kazaszką Jeleną Rybakiną (25. WTA), która pokonała dziś Amerykankę Alison Riske (29. WTA) 6:2, 6:4.
Polka i Amerykanka rozpoczęły już rozgrzewkę.
Gem, set i mecz Fritz! Amerykanin wygrał decydującą partię 7:5 i to on zagra w kolejnej rundzie turnieju ATP w Cincinnati. To oznacza, że już za kilkanaście minut rozpocznie się mecz Świątek z Keys.
6:5 dla Fritza. A jednak, mamy przełamanie w tym secie. Amerykanin prowadzi i za chwilę będzie serwował po zwycięstwo.
5:5. Wydaje się, że losy wygranej rozstrzygną się dopiero w tie-breaku.
4:3 dla Rublowa. Obaj tenisiści pewnie wygrywają własne gemy serwisowe.
Rublow prowadzi 3:2 w trzecim secie. Serwuje Fritz.
Po dwóch gemach decydującej partii jest remis 1:1. Podaje Rublow.
Spotkanie Świątek z Keys rozpocznie się po zakończeniu meczu pomiędzy Taylorem Fritzem a Andriejem Rublowem. Pierwszego seta Rosjanin wygrał 7:6 (7-4), w drugim lepszy był Amerykanin (6:2). Przed chwilą rozpoczęła się trzecia partia.
Kim jest najbliższa rywalka Świątek?
21-letnia raszynianka z Keys mierzyła się wcześniej dwukrotnie i w obu meczach była górą - w ubiegłym roku w Rzymie oraz w obecnym sezonie w Indian Wells.
Polka na pewno nie zamierza jednak na tym poprzestać.
Świątek w drugiej rundzie po walce wygrała z Amerykanką Sloane Stephens 6:4, 7:5.
Początek spotkania zaplanowano na godz. 19.00. To może się jednak zmienić, w zależności od przebiegu wcześniejszych meczów.
Witamy wszystkich fanów tenisa w relacji na żywo z ciekawie zapowiadającego się meczu między Igą Świątek i Madison Keys w 3. rundzie turnieju WTA w Cincinnati.
Iga Świątek - Madison Keys 3:6, 4:6
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl