Iga Świątek - Łesia Curenko: wynik na żywo i relacja live - Roland Garros 2022 - Tenis

23/05/2022, 09:30 GMT+2

Iga Świątek - Łesia Curenko. Pewnym zwycięstwem z Ukrainką liderka światowego rankingu rozpoczęła udział w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie. Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo w eurosport.pl.

Zapraszamy na kolejne relacje i transmisje do Eurosportu.
W drugiej rundzie przeciwniczką Świątek będzie Amerykanka Alison Riske lub kolejna Ukrainka - Dajana Jastremska.
- Uwielbiam tu grać. Dbam o tenis, a nie o statystyki - powiedziała Polka tuż po 29. wygranym meczu z rzędu.

6:0. Tak jest! Potężny return Igi kończ mecz, Polka pewnie wygrywa w pierwszej rundzie! 54 minuty rywalizacji mówi samo za siebie - Curenko była bezradna.
AD:40. Curenko wyrzuca piłkę daleko w aut, będzie trzecia szansa dla naszej tenisistki.
40:AD. Dwa błędy Świątek dają szansę Ukraince na to, żeby nie przegrać seta do zera.
AD:40. Return Polki robi różnicę.
40:40. Jeszcze nie teraz, raszynianka uderza w siatkę i dopiero pierwsza równowaga.
40:30. I jest pierwsza piłka meczowa dla Polki!
30:15. Curenko wyszła do siatki, ale nie dała rady forhendowi Świątek.

5:0. Kapitalnie gra Polka. Rywalce nie daje szans i jest już tylko gema od awansu do drugiej rundy.
40:30. Rzuca wszystko na szalę Ukrainka, ale za tym idą też błędy.
30:30. W prostej sytuacji Curenko nie trafiła tym razem w kort.
15:30. Nie była w stanie dojść Ukrainka do tak potężnego zagrania Polki.
0:30. Brawa teraz dla Ukrainki. Była w trudnej pozycji, ale ładnie się obroniła.
4:0. 14 minut gry w tej odsłonie i piąte przełamanie Polki w sześciu dotychczasowych gemach serwisowych Ukrainki. Dominacja!
40:15. Kolejne breakpointy dla Igi, która podkręciła tempo w tym secie.
15:15. Bezradnie rozkłada ręce Curenko po tym, jak Iga trafiła idealnie w linię.
3:0. Lekko, łatwo i przyjemnie - tak wygląda gra Polki, która po dziewięciu minutach gry w tym secie ma już świetną zaliczkę.
40:0. Kolejny piękny forhend Igi. Znakomicie wykorzystała geometrię kortu.
30:0. Bezradna wydaje się Ukrainka przy tak dojrzałej grze Polki.
2:0. Siedem minut gry i Polka przełamuje rywalkę. Powtórka zatem z pierwszej odsłony.
40:15. Curenko posłała skrót, ale Iga znakomicie jej odpowiedziała.
30:15. Doskonale zmienia kierunki Świątek, nie boi się grać wzdłuż linii i to przynosi rezultaty.
1:0. Przy podaniu Polki Curenko była w stanie zdobyć dwa punkty. Przełamania jednak nie było.
IGA ROZPOCZĘŁA II SETA!
6:2. Polka robi pierwszy krok w kierunku II rundy. W ciągu 27 minut gry zanotowała jeden jeden słabszy gem, ale nie ma powodów do niepokoju.
40:0. Piłka na wagę zwycięstwa Igi w pierwszym secie. Podaje Ukrainka.
30:0. Łesia nie radzi sobie z bekhendami Polki.
5:2. Nie trafiła forhendem Polka. Ukrainka z pierwszym przełamaniem.
Curenko narzeka na wilgotną nawierzchnię. Co na to sędzia? Do tej pory jesteś jedyną, która tu na coś narzeka - odparł.
15:40. Będąc w trudnej pozycji, Curenko ładnie odpowiedziała i ma podwójną szansę na przełamanie.
15:30. Pierwszy podwójny błąd serwisowy tenisistki z Raszyna, ale też dopiero ósmy punkt dla Ukrainki.
5:1. Znowu uderza w siatkę Curenko, która po raz drugi zostaje przełamana. Tempo gry jest dla niej zawrotne. Przed nami ostatni gem w pierwszej odsłonie?
30:0. Wzorowy teraz spokojny wolej przy siatce w wykonaniu Świątek.
4:1. Bezbłędny gem w wykonaniu Polki. Za nami ledwie 16 minut gry, a raszynianka jest coraz bliżej wygranej w pierwszym secie.
40:0. Świetnie kontrolowała akcję Iga. Na koniec przeszła do ofensywy, popisując się kapitalnym forhendem.
30:0. Za nami najdłuższa wymiana w tym meczu. Ukrainka umiejętnie goniła Polkę, a mimo to nie zdobyła punktu.
3:1. Dobry gem w wykonaniu Curenko, która obroniła swój serwis.
0:30. Pierwsza tak ładna akcja Ukrainki, idealnie zmieściła piłkę w narożniku kortu.
3:0. Polka doskonale zaczęła spotkanie. Zaskakuje rywalkę returnami. Na koniec gema Curenko posyła piłkę w aut.
2:0. Pierwsza okazja na przełamanie i Polka to robi. Gema wygrywa do zera!
1:0. Spokojny gem, który bez większego wysiłku pada łupem Świątek.
40:15. Pierwsza pomyłka Igi, wyrzuca piłkę w aut.
40:0. Trzy pierwsze piłki i trzy punkty Polki. Ostatnia wymiana ciekawa i długa.
GRAMY! SERWUJE IGA.
Rywalizacja toczyć się będzie pod zamkniętym dachem kortu Philippe'a Chatriera.

Obie tenisistki już na korcie. Losowanie, krótka rozgrzewka i zaczynamy!
Przypomnijmy, że od kilkunastu minut trwa studio w Eurosporcie 1 i w Eurosporcie Extra w Playerze.
Świątek i Curenko do tej pory nie grały ze sobą. 32-letnia Ukrainka w rankingu zajmuje 121. miejsce, ale trzy lata temu sklasyfikowana była na 23. pozycji. W dorobku ma cztery wygrane turnieje WTA - wszystkie na twardej nawierzchni. Ostatni triumf świętowała cztery lata temu w stolicy Meksyku. We French Open najdalej zaszła w 2018 roku - do czwartej rundy.
Spotkanie Majchrzaka z Brandonem Nakashimą nie rozpocznie się przed godziną 12.30, a 86. w rankingu Fręch zacznie z Angelique Kerber nie przed 14.30.
W poniedziałek na paryskie korty z Polaków mają jeszcze wyjść Magdalena Fręch i Kamil Majchrzak. Czy powtórzą niedzielny wyczyn Magdy Linette w rywalizacji z Ons Jabeur?
Trzeba jednak pamiętać, że w liczonej od 1968 roku open erze turniejowe "jedynki" 19 razy wygrały paryską imprezę, ale tylko czterokrotnie w ostatnim 25-leciu.
Liczymy nie tylko na przedłużenie zwycięskiej passy, ale i na powalczenie o końcowy triumf.
W obecnym sezonie niespełna 21-latka wygrała już pięć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie. Może się pochwalić serią 28 wygranych meczów z rzędu.
Na ten dzień czekali polscy kibice. Równo w południe Iga Świątek rozpocznie udział w tegorocznej edycji Rolanda Garrosa! Polka jest triumfatorką z 2020 roku.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl