Iga Świątek - Jule Niemeier, wynik meczu i relacja - Australian Open 2023 - Tenis

16/01/2023, 10:34 GMT+1

Iga Świątek gra dalej w Australian Open 2023. Liderka rankingu po wymagającym meczu wyeliminowała w poniedziałek w pierwszej rundzie Jule Niemeier. Polka wygrała z Niemką 6:4, 7:5. W kolejnym spotkaniu jej rywalką będzie Camila Osorio z Kolumbii.

23-letnia niemiecka tenisistka miała udane ostatnie miesiące poprzedniego sezonu i można było się spodziewać, że nie będzie łatwą rywalką. Na dodatek Świątek nie miała z nią najlepszych wspomnień.

W zeszłym roku łatwo nie było

Panie walczyły ze sobą w 1/8 finału zeszłorocznego US Open. Wówczas, mimo że to Niemeier zaskakująco wygrała pierwszego seta, pojedynek zakończył się zwycięstwem Polki 2:6, 6:4, 6:0.
- Wiadomo, że w pierwszych rundach gra się zazwyczaj z zawodniczkami, które mają trochę mniej doświadczenia albo są z eliminacji. Ale ja jestem gotowa na starcie z Jule. Wiadomo, że ona jest superzawodniczką i jej spotkanie na US Open pokazało, że może sporo. Mam nadzieję wykorzystać swoje doświadczenie i wyciągnąć wnioski z tego meczu z ubiegłego roku i po prostu zagrać swój tenis - powiedziała raszynianka w rozmowie z Eurosportem.

Duże emocje do końca

Od początku widać było, że Niemka dobrze przygotowała się do pojedynku z liderką światowego rankingu. Żadna z akcji nie była dla Świątek łatwą. Wymiany były długie i wyczerpujące.
69. w klasyfikacji WTA rywalka nic nie robiła sobie z tego, że gra na słynnym korcie Rod Lavera Arena. Po pół godzinie zaciętej walki był remis 3:3
W siódmym gemie Polka gorzej serwowała i przeciwniczka miała dwie szanse na przełamanie. Świątek obroniła się w znakomitym stylu. W dziesiątym gemie sama odebrała podanie Niemeier i wygrała pierwszego seta 6:4 po 52 minutach. Inauguracyjna odsłona była bez wątpienia taka, jakiej można było się spodziewać. Ciekawa i wyrównana.

Idealny start Niemki

Druga partia zaczęła się świetnie dla Niemeier, która świetnie returnowała i od razu przełamała Polkę. Potem po trudnym gemie czwartym objęła prowadzenie 3:1.
Świątek miała problem z szybkimi serwisami niżej notowanej rywalki. Potwierdziło się to w szóstym gemie. W ósmym nasza zawodniczka miała szansę na break-pointa, ale go wykorzystała.
Cały czas rywalizacja była niezwykle zacięta. W dziesiątym gemie Niemka serwowała, aby doprowadzić do trzeciego seta. Niemeier wyraźnie była zdenerwowana i brakowało jej pewności siebie. Polka pięknie to wykorzystała i wyrównała wynik (5:5). To był kluczowy moment pojedynku. Niemiecka zawodniczka nie była w stanie nic zrobić. Po ponad dwóch godzinach walki zeszła z kortu pokonana.
Raszynianka ostatecznie zwyciężyła w całym meczu 6:4, 7:5.
Teraz jej przeciwniczką będzie Camila Osorio. 21-letnia Kolumbijka, która zajmuje 86. pozycję w klasyfikacji WTA, pokonała w poniedziałek w dobrym stylu Węgierkę Pannę Udvardy 6:4, 6:1.
Starcie Polki i tenisistki z Ameryki Południowej odbędzie się prawdopodobnie w środę.

1. runda Australian Open

Iga Świątek (1. WTA) - Jule Niemeier (Niemcy, 69. WTA) 6:4, 7:5
Wyniki poniedziałkowych meczów 1 rundy singla kobiet w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open w Melbourne:Iga Świątek (Polska, 1) - Jule Niemeier (Niemcy) 6:4, 7:5
Jessica Pegula (USA, 3) - Jaqueline Adina Cristian (Rumunia) 6:0, 6:1
Marta Kostiuk (Ukraina) - Amanda Anisimova (USA, 28) 6:3, 6:4
Olivia Gadecki (Australia) - Polina Kudermietowa (Rosja) 7:5, 6:1
Coco Gauff (USA, 7) - Katerina Siniakova (Czechy) 6:1, 6:4
Emma Raducanu (W. Brytania) - Tamara Korpatsch (Niemcy) 6:3, 6:2
Bianca Andreescu (Kanada) - Marie Bouzkova (Czechy, 25) 6:2, 6:4
Cristina Bucsa (Hiszpania) - Eva Lys (Niemcy) 2:6, 6:0, 6:2
Diana Sznajder (Rosja) - Kristina Kucova (Słowacja) 7:6 (8-6), 7:5