Iga Świątek - Jil Teichmann: wynik meczu i relacja - turniej WTA w Adelajdzie

26/02/2021, 06:57 GMT+1

Iga Świątek wygrała 6:3, 6:2 półfinałowy mecz turnieju w Adelajdzie ze szwajcarską tenisistką Jil Teichmann. W sobotę będzie walczyć o drugie turniejowe zwycięstwo w karierze.

Iga Świątek awansowała do finału turnieju w Adelajdzie

Półfinał z Teichmann był czwartym z rzędu meczem Świątek, w którym Polka nie straciła seta. Tym razem nie pozwoliła rywalce nawet na przełamanie, broniąc w drugiej partii jedynego w meczu breakpointa. Sama trzykrotnie wygrała gema przy podaniu Szwajcarki.
Bardzo skoncentrowana na korcie Świątek popełniła też znacznie mniej niewymuszonych błędów od zajmującej 61. miejsce w rankingu WTA Teichmann. Znakomicie grająca forhendem Polka zanotowała w spotkaniu 17 wygrywających piłek.
Decydującym momentem spotkania było przełamanie w drugim secie na 3:1 i po chwili podwyższenie prowadzenia na 4:2. Jedna z decyzji arbitra mocno zdenerwowała Szwajcarkę, która do gry wróciła zdekoncentrowana. Świątek była bliska rozstrzygnięcia meczu już w ósmym gemie, ale Teichmann zdołała obronić kolejnego breakpointa. Chwilę później Polka pewnie doprowadziła do czterech piłek meczowych. Wykorzystała drugą z nich.
Wszystko zajęło jej 81 minut.

Awans do finału, awans w rankingu

Wywalczony w Adelajdzie finał będzie trzecim w karierze 19-letniej Świątek. Po raz pierwszy przed szansą wygrania turnieju stanęła w 2019 roku w Lugano. Przegrała wówczas ze Słowenką Poloną Hercog. Z drugiego w karierze finału, tym razem w wielkoszlemowym turnieju French Open, wyszła zwycięsko, jako pierwsza polska tenisistka w historii.

Sam awans do finału w Adelajdzie, oprócz 51 tys. dolarów nagrody, pozwoli Świątek na awans na najwyższą w dotychczasowej karierze 16. lokatę w światowym rankingu.
Jej rywalką w sobotę będzie Belinda Bencic. Szwajcarka w drugim półfinale pokonała 16-letnią Amerykankę Coco Gauff.
Autor: macz/twis / Źródło: eurosport.pl