Iga Świątek - Jelina Switolina: wynik meczu na żywo i relacja live - tenis - WTA Rzym

14/05/2021, 15:54 GMT+2

Iga Świątek i Jelina Switolina w piątek przegrały z pogodą, ale w sobotę planowo wyszły na kort w Rzymie. Polka pokonała Ukrainkę w ćwierćfinale turnieju WTA 1000. Tak relacjonowaliśmy mecz w Eurosport.pl.

Na teraz to wszystko. Zaglądajcie na Eurosport.pl, po informacje o starciu Świątek z Gauff.
Jak można podsumować jej mecz ze Switoliną? Bez wątpienia najlepszy w wykonaniu Polki w tym turnieju. Wprawdzie nie ustrzegła się błędów, ale rywalka była wymagająca. Ponadto tenisistka z Raszyna wytrzymała próbę nerwów.
A zatem Świątek ma bardzo mało czasu na odpoczynek i regenerację.
Według ostatnich informacji Świątek i Gauff zagrają o 15:30. Jednak wszystko może się jeszcze zmienić. Wcześniej odbędzie się półfinał między Karoliną Pliskovą i Petrą Martić.
Mecz na pewno nie rozpocznie się wcześniej niż przed godziną 15.
To nie koniec. Jeszcze dziś Polka zagra z 17-letnią Cori Gauff.
7:5 Świątek – Switolina: W takim momencie błędy Switoliny! Ukrainka miała dwa zagrania w aut i 40:15 prowadziła Polka. I ponownie błąd! Świątek wygrywa drugą partię i mecz 6:2, 7:5! Brawo, brawo!
6:5 Świątek – Switolina: Skrót, a później lob Igi. I walka na całego. Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze dla Świątek. Wygrana do 30.
5:5 Świątek – Switolina: Nie daje za wygraną Ukrainka. Wygrała długą wymianę, zmusiła Polkę do błędów, prowadziła 40:0. I wygrała bez straty punktu.
5:4 Świątek – Switolina: Świątek zdobyła ważny punkt trafiając minimalnie w linię, poirytowana rywalka tylko krzyknęła. Na koniec wygranego gema jeszcze skrót Polki. Bajeczny. Piękny po prostu.
4:4 Świątek – Switolina: Kryzys Świątek? Switolina wygrywa do 15 przy swoim podaniu.
4:3 Świątek – Switolina: Pozazdrościła Ukrainka Polce i sama zdobyła punkt po skrócie – po raz pierwszy w meczu. Później niestety Iga wyrzuciła forhend w aut i przełamanie dla Ukrainki która wygrała do 30.
4:2 Świątek – Switolina: Kolejny skrót Świątek. Było 40:30 dla Polki. I podwójny błąd serwisowy Switoliny. Iga coraz bliżej wygranej. Jest przełamanie.
3:2 Świątek – Switolina: Skrót z bekhendu w wykonaniu Świątek w tym meczu to "miodzio". Był niestety także trzeci podwójny błąd serwisowy i kilka błędów. Switolina walczyła, gem dla Polki. Uff.
2:2 Świątek – Switolina: No, no… Klasa. Klasa Świątek. Ależ wszechstronność pokazała Polka w tym gemie. Wymiany, skróty. Przełamanie powrotne. Wygrany gem do 15.
1:2 Świątek – Switolina: Bardziej nerwowo zaczęła grać Polka. Efekt? Kolejna szansa na przełamanie. Niestety Iga trafiła w aut, po raz pierwszy Świątek przełamana. Switolina na prowadzeniu.
1:1 Świątek – Switolina: Drugi gem dla Switoliny. Wygrała pewnie do 0.
1:0 Świątek – Switolina: Podrażniona porażką w pierwszym secie Switolina. Od początku drugiej partii grała bardziej agresywnie. Polka zachwyciła skrótem na 40:40. Ukrainka miała break point, ale nie dała się przełamać Iga!
6:2 Świątek – Switolina: Dwa podwójne błędy serwisowe Ukrainki z rzędu, 40:0, trzy piłki setowe dla Świątek. I trzecia wykorzystana, gdy rywalka posłała piłkę w aut. Set dla Polki!
5:2 Świątek – Switolina: Brawo. Tym razem Świątek spokojna, gem nie był idealny, ale grała swoje. Polka krok od wygranej w pierwszym secie.
4:2 Świątek – Switolina: Gem dla Ukrainki, wygrywa do 30. Trochę błędów Polki, wybierała złe rozwiązania.
Mecz jest coraz bardziej wyrównany, to nie będzie spacerek. Jednak tego należało się spodziewać.
4:1 Świątek – Switolina: Drugi podwójny błąd serwisowy Igi w tym meczu, ale po chwili świetne zagranie - wyczekała rywalkę i huknęła ile sił forhendem. Switolina miała szansę na przełamanie, ale Polka obroniła się i kolejny gem dla niej.
3:1 Świątek – Switolina: Zacięty gem, było kilka naprawdę dobrych wymian. Tym razem Switolina jednak utrzymała swoje podanie. Pierwszy gem na konto Ukrainki.
3:0 Świątek – Switolina: Bardzo pewna siebie Świątek. Wprawdzie popełniła podwójny błąd serwisowy, ale później popisała się udanym smeczem. Wygrała gema do 15.
2:0 Świątek – Switolina: Bardzo zacięty gem, Polka miała przewagę i wykorzystała trzecią piłkę na przełamanie. Brawo!
1:0 Świątek – Switolina: Pewnie wygrany gem przez Polkę, zaprezentowała m.in. efektowny skrót.
I zaczynamy. Od serwisu rozpoczyna Polka.
Świątek i Switolina jeszcze nigdy ze sobą nie grały.
Jeśli Polka pokona Ukrainkę, to w najnowszym rankingu awansuje o kilka pozycji. Na ten moment jest pewna przynajmniej 14. miejsca.
Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie Świątek pokonała Gabrine Muguruzę 6:4, 6:2.
Witajcie już w sobotę. Mecz Igi powinien się rozpocząć o godzinie 11.00.
W tej sytuacji Polka wyjdzie na kort najprawdopodobniej rano, a w przypadku zwycięstwa ze Switoliną jeszcze tego samego dnia zmierzy się w półfinale z Coco Gauff. To na razie spekulacje, oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma, ale wydaje się to jedyną opcją.
Tego można się było spodziewać. Mecz Igi Świątek oficjalnie przełożony na sobotę!
Minęła godzina 20, a na rzymskich kortach wciąż nie toczy się gra. Szanse Świątek na rozegranie meczu jeszcze dziś maleją z każdą minutą, ale oficjalnych informacji wciąż brak.
Idze Świątek nie jest chyba dziś pisane wyjście na kort... Mecz Djokovicia i Tsitsipasa ponownie został przerwany przy stanie 6:4, 2:1 dla Greka.
Jesteśmy nieco bliżej początku meczu Świątek. Tsitsipas i Djoković wznowili swoje spotkanie. W pierwszym secie 5:3 prowadzi Grek.
Oficjalna informacja organizatora turnieju jest taka, że Świątek i Switolina pojawią się na korcie dopiero po zakończeniu przerwanego meczu Djokovicia z Tsitsipasem. Problem polega na tym, że panowie wciąż swojego pojedynku nie wznowili.
W Rzymie aktualnie nie pada, ale też nie toczy się żaden mecz. Wciąż oczekujemy na potwierdzenie godziny rozpoczęcia meczu Świątek.

Barty pomimo wygrania pierwszego seta poddała mecz z Gauff! Na kort mogą już zatem wyjść Świątek i Switolina!
Warunki atmosferyczne w Rzymie się poprawiły i Gauff oraz Barty wróciły na kort. Oznacza to, że i Świątek powinna niedługo rozpocząć swój mecz.
Plany organizatorów turnieju w Rzymie torpeduje deszcz. Spotkanie Coco Gauff z Ashleigh Barty, po którym na kort ma wyjść Polka, zostało przerwane. Jego wznowienie planowane jest około godziny 16.15. Jeśli to się uda, Świątek może rozpocząć o 18.
Niezależnie od dalszych wyników w Rzymie, Świątek w poniedziałek awansuje co najmniej na najwyższe w karierze 14. miejsce w światowym rankingu.
Wcześniej w stolicy Italii polska tenisistka wyeliminowała Amerykanki Alison Riske, wskutek kreczu rywalki, i Madison Keys, którą w środę pokonała 7:5, 6:1. Ukrainka natomiast w pierwszej rundzie miała "wolny los", a w 1/8 finału pokonała Amerykankę Amandę Anisimową 2:6, 6:3, 6:4.
To będzie pierwsze w historii spotkanie tych tenisistek. W światowym rankingu Świątek zajmuje 15., a Switolina szóste miejsce.
Iga Świątek - Jelina Switolina 6:2, 7:5
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl