Iga Świątek - Danka Kovinić: wynik i relacja na żywo meczu 3. rundy Roland Garros 2022: tenis

28/05/2022, 11:40 GMT+2

Iga Świątek - Danka Kovinić 6:3, 7:5 w meczu trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju Roland Garros 2022. To kolejne - już 31. - zwycięstwo polskiej tenisistki. Tak relacjonowaliśmy spotkanie w eurosport.pl.

Świątek - Kovinić 7:5 (II set). 40:0, trzy piłki meczowe... Wykorzystana druga! Świątek melduje się w czwartej rundzie Roland Garros!
Świątek - Kovinić 6:5 (II set). Ważne, bardzo ważne przełamanie Świątek! Kovinić nie wytrzymała presji przy break poincie. Wyrzuciła piłkę poza kort.
Świątek - Kovinić 5:5 (II set). Świątek serwowała, żeby nie przegrać seta i to się udało. Zachowała spokój i - co najważniejsze - przejęła inicjatywę. Gem do 15.
Świątek - Kovinić 4:5 (II set). Kovinić złapała wiatr w żagle. Pewny serwis i gem wygrany do zera. Świątek wyraźnie zgubiła swój rytm gry.
Świątek - Kovinić 4:4 (II set). Kovinić od początku wywierała presję i to przyniosło piorunujący efekt. Zrobiło się 0:40, a kolejny punkt zawodniczka z Czarnogóry zdobyła po efektownym skrócie. Przełamanie i mamy remis.
Świątek - Kovinić 4:3 (II set). Jest trzeci gem dla zawodniczki z Czarnogóry. Nie pozwoliła na kolejne przełamanie.
Świątek - Kovinić 4:2 (II set). Świątek bezradnie rozłożyła ręce, bo przegrała punkt, który dał rywalce break pointa. Kovinić wykorzystała go. Reprezentantka Czarnogóry dzielnie walczy.
Świątek - Kovinić 4:1 (II set). Idealne uderzenie Polki w róg kortu! W ten sposób wykorzystała pierwszy z dwóch break pointów. Kolejne przełamanie.
Świątek - Kovinić 3:1 (II set). Polka rządzi na korcie. Wygrała swój gem serwisowy do zera.
Świątek - Kovinić 2:1 (II set). Jest przełamanie po stronie Polki! Błędy tenisistki z Czarnogóry okazały się dla niej bardzo kosztowne.
Świątek - Kovinić 1:1 (II set). Łatwo nie było, ale Świątek wyrównała wynik. Gem przy jej serwisie do 30.
Świątek - Kovinić 0:1 (II set). Dobry początek w wykonaniu serwującej Kovinić. Gem wygrany do zera.
Świątek - Kovinić 6:3 (I set). 40:0, trzy piłki setowe i już pierwsza wykorzystana! Świątek załatwiła sprawę dokładnie w 42 minuty. Było dużo trudniej niż w poprzednich meczach, ale Polka w pełni kontroluje wydarzenia na korcie.
Świątek - Kovinić 5:3 (I set). Polka odpowiedziała także przełamaniem! Poszło zaskakująco szybko. Gem do zera.
Świątek - Kovinić 4:3 (I set). Z 40:0 nagle zrobiło się po 40. Świątek aż krzyknęła ze złości po niewymuszonym błędzie. Następnie Kovinić poszła za ciosem, niespodziewanie miała break pointa i go wykorzystała.
Świątek - Kovinić 4:2 (I set). Kovinić wygrała gema przy swoim serwisie do 30. Świątek nieznacznie wyrzuciła piłkę w ostatniej akcji.
Świątek - Kovinić 4:1 (I set). Polka, gdy serwuje, dominuje od początku do końca. Reprezentantka Czarnogóry nie ma na razie najmniejszej szansy, żeby przełamać Świątek, która jest coraz bliżej wygrania pierwszego seta.
Świątek - Kovinić 3:1 (I set). Przebudziła się zawodniczka z Czarnogóry, która nie ma nic do stracenia. Mocny serwis sprawił, że przejęła inicjatywę w gemie. Zwyciężyła do zera.
Świątek - Kovinić 3:0 (I set). Tym razem błyskawiczny gem przy podaniu Polki, która nie oddała rywalce choćby punktu.
Świątek - Kovinić 2:0 (I set). Z 30:0 zrobiło się 30:40 po tym, jak Polka minimalnie nie trafiła w linię. Następnie gra na przewagi, bardzo długa i wymagająca dla obu stron. Świątek musiała się sporo napocić, żeby w końcu wykorzystać szóstego break pointa. Jest przełamanie po ponad dziesięciu minutach walki!
Świątek - Kovinić 1:0 (I set). Pewny serwis Polki, która od razu narzuciła swoje warunki gry. Gem otwarcia wygrany do zera.
Świątek - Kovinić 0:0 (I set). Zaczynamy! Serwuje Polka.
Świątek i Kovinić pojawiły się na korcie. Za chwilę rozpocznie się rozgrzewka.
Na antenie Eurosportu 1 trwa studio przed meczem Świątek. Gośćmi Jakuba Ostrowskiego są Marek Furjan i Maciej Synówka.
Z kolei Kovinić w Paryżu ma za sobą dwa dość trudne spotkania. Na otwarcie pokonała Rosjankę Ludmiłę Samsonową, w czwartek wygrała ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą. W trzeciej rundzie Roland Garros zawodniczka z Czarnogóry wystąpi pierwszy raz w karierze.
Później wrzuciła jeszcze wyższy bieg. Amerykankę Alison Riske pokonała w nieco ponad godzinę. To był prawdziwy nokaut.
W pierwszej rundzie Świątek rozprawiła się z Ukrainką Łesią Curenko.
Przypomnijmy drogę polskiej tenisistki do trzeciej rundy Roland Garros.
Już za godzinę obie zawodniczki pojawią się na głównej arenie turnieju - korcie Philippe'a Chatriera.
Tak wyglądał trening Świątek przed sobotnim meczem. Mamy nadzieję, że nasza mistrzyni zrealizuje wszystkie założenia.
Poniżej kilka słów o sobotniej rywalce liderki rankingu ATP. Na papierze murowaną faworytka jest Świątek, choć trzeba podkreślić, że obie panie jeszcze nigdy ze sobą nie grały.

Świątek znajduje się w znakomitej formie. Aż trudno sobie to wyobrazić, ale już od ponad 100 dni jest niepokonana. Może pochwalić się serią 30 zwycięstw.
Spotkanie ma rozpocząć się o godz. 12.00. Transmisję będzie można oglądać w Eurosporcie 1 oraz Eurosporcie Extra w Playerze.
Jako pierwsza na korcie pojawi się nasza tenisistka. Rywalką Świątek będzie reprezentantka Czarnogóry Danka Kovinić.
Czas zacząć polski dzień na kortach imienia Rolanda Garrosa. W meczach trzeciej rundy zagrają Iga Świątek i Hubert Hurkacz.
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl