Iga Świątek - Danielle Collins: wynik na żywo i relacja live - Półfinał Australian Open 2022 - Tenis

27/01/2022, 09:40 GMT+1

Australian Open 2022. Iga Świątek - Danielle Collins w półfinale wielkoszlemowego turnieju w Melbourne. Amerykanka wygrała 6:4, 6:1. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Świątek - Collins 1:6 (II set). Gem, set, mecz. Znów przełamanie, Amerykanka wykorzystała drugą piłkę meczową i zasłużenie awansowała do finału Australian Open.
Świątek - Collins 1:5 (II set). Amerykanka gra świetnie, co znów potwierdziła przy swoim podaniu. Gem do 15.
Świątek - Collins 1:4 (II set). Jest zryw i pierwszy gem. Teraz serwować będzie Amerykanka.
Świątek - Collins 0:4 (II set). Nie ma co ukrywać, sytuacja robi się beznadziejna. Świątek nie potrafi skutecznie postawić się Collins.
Świątek - Collins 0:3 (II set). Amerykanka rządzi na korcie i znów niebezpiecznie ucieka po kolejnym przełamaniu.
Świątek - Collins 0:2 (II set). Bezdyskusyjne zwycięstwo Collins przy jej podaniu. Do zera. Polka jest wściekła.
Świątek - Collins 0:1 (II set). Źle to się zaczyna dla Polki, która została przełamana. Collins miała trochę szczęścia, bo decydujący punkt zdobyła po nieczystym uderzeniu rakietą.
Świątek - Collins 4:6 (I set). Amerykanka, przy własnym serwisie, zachowała zimną krew. Wygrała gema do 15... Koniec partii.
Świątek - Collins 4:5 (I set). Przegrany gem tylko rozsierdził Collins, ale Świątek potrafiła odpowiedzieć. Wyrównany gem. Dla nas najistotniejsze, że wygrany przez Polkę!
Świątek - Collins 3:5 (I set). Serwis Collins długo nie zawodził, Amerykanka miała dwie piłki setowe. Obie obroniła Świątek, potem trzecią, aż w końcu to Polka przejęła inicjatywę i przełamała rywalkę. Bardzo ważny gem, ale potrzebne są kolejne!
Świątek - Collins 2:5 (I set). Niestety, Świątek nie poszła za ciosem. Collins przełamała serwis Polki...
Świątek - Collins 2:4 (I set). Tempo wymian jest wysokie, a Świątek prezentuje się coraz lepiej. Miała break pointa, ale nie wykorzystała pierwszej szansy. Druga pojawiła się za chwilę i mamy przełamanie!
Świątek - Collins 1:4 (I set). W końcu! Jest pierwszy gem dla Świątek, który jednak nie przyszedł łatwo. Rozstrzygnął się w grze na przewagi.
Świątek - Collins 0:4 (I set). Polka próbuje grać odważnie, ryzykować, choć jeszcze bez wymiernego efektu. Nie było przełamania, kolejny gem na konto Collins.
Świątek - Collins 0:3 (I set). Polka na razie nie potrafi odnaleźć swojego rytmu. Obroniła jednego break pointa, ale drugiego już nie dała rady. Rośnie przewaga Collins, Iga musi się obudzić.
Świątek - Collins 0:2 (I set). Collins na razie dominuje na korcie. Pewnie wygrany gem do 15 przy własnym podaniu.
Świątek - Collins 0:1 (I set). Nerwowy początek Polki, było 0:30. Potem popełniła podwójny błąd serwisowy i Amerykanka miała dwa break pointy. Niestety, wykorzystała drugi. Mecz zaczyna się od przełamania.
Zaczynamy! Serwuje Świątek.
Świętek i Collins już na korcie. Trwa rozgrzewka.
Utytułowana belgijska tenisistka Justine Henin była gościem Eurosportu.
Na Rod Laver Arena Barty właśnie udziela pomeczowego wywiadu, a poza kortem rozgrzewa się już Świątek.
Poznaliśmy pierwszą finalistkę Australian Open. To Ashleigh Barty, która nie dała żadnych szans Madison Keys. Kto będzie rywalką Australijki w walce o tytuł? Iga Świątek czy Danielle Collins? Początek meczu Polki z Amerykanką około godziny 11. Transmisja w Eurosporcie 1 oraz w player.pl.