Iga Świątek - Aryna Sabalenka: wynik na żywo i relacja live - WTA w Rzymie 2022 - Tenis

14/05/2022, 11:29 GMT+2

Iga Świątek - Aryna Sabalenka 6:2, 6:1 w półfinale turnieju WTA Masters 1000 w Rzymie. Polska tenisistka jest coraz bliżej obrony tytułu wywalczonego przed rokiem. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Świątek - Sabalenka 6:1 (II set). Świątek nie wykorzystała dwóch piłek meczowych, ale do trzech razy sztuka! Koniec! Bardzo dobry mecz w wykonaniu Polki i pewny awans do finału turnieju w Rzymie.
Świątek - Sabalenka 5:1 (II set). Kilkuminutowa przerwa nieco wybiła z rytmu Świątek, która musiała bronić break pointa. Ostatecznie Polka, grając na przewagi, dopisała kolejnego gema.
Świątek - Sabalenka 4:1 (II set). Białorusinka poprosiła o przerwę medyczną.
Świątek - Sabalenka 4:1 (II set). Białorusinka doczekała się pierwszego wygranego gema, choć dopiero na przewagi.
Świątek - Sabalenka 4:0 (II set). Pewnie wygrany gem do zera przy podaniu Polki!
Świątek - Sabalenka 3:0 (II set). Białorusinka przegrywała już 0:40, ale walczyła do końca i doprowadziła do równowagi. Potem jednak uderzyła piłkę poza kort, do tego popełniła podwójny błąd serwisowy. Wyraźne prowadzenie Świątek w meczu.
Świątek - Sabalenka 2:0 (II set). Z 0:30 do 30:30, następnie obroniony break point i równowaga. Niełatwy gem dla Świątek, która wyszła z opresji i buduje przewagę.
Świątek - Sabalenka 1:0 (II set). Świątek zaczyna drugą partię ponownie od przełamania. Gem wygrany do 30. Po ostatniej akcji Polka zacisnęła pięść w geście radości.
Świątek - Sabalenka 6:2 (I set). Białorusinka sprawia wrażenie zrezygnowanej i sfrustrowanej. Totalna dominacja na korcie Świątek, która popisała się między innymi efektownym skrótem przy siatce. Trzy piłki setowe i od razu pierwsza wykorzystana!
Świątek - Sabalenka 5:2 (I set). Polka przełamała serwis Białorusinki, która popełniała błędy i jest z tego powodu wściekła na siebie.
Świątek - Sabalenka 4:2 (I set). Kapitalny punkt w wykonaniu Świątek na 40:30! Efektowna wymiana i rozstrzygające uderzenie niemal w linię. Kolejna akcja także należała do Polki.
Świątek - Sabalenka 3:2 (I set). Sabalenka, która serwowała, prowadziła już 40:15, ale Świątek wygrała dwie kolejne akcje. Równowaga. Dwie następne piłki należały jednak do Białorusinki.
Świątek - Sabalenka 3:1 (I set). Świątek nie pozwoliła tym razem na przełamanie. Wymiany póki co są krótkie. Przede wszystkim za sprawą Białorusinki, która próbuje narzucić swoje tempo, ale nieskutecznie.
Świątek - Sabalenka 2:1 (I set). Kolejny gem i... kolejne przełamanie. Serwis na razie nie jest atutem Świątek i Sabalenki. Polka znów na prowadzeniu.
Świątek - Sabalenka 1:1 (I set). Sabalenka od razu przejęła inicjatywę przy podaniu Polki. Efekt? Wygrany gem do 15 i już drugie przełamanie w spotkaniu.
Świątek - Sabalenka 1:0 (I set). Nerwowy początek meczu w wykonaniu Białorusinki, która błyskawicznie zanotowała podwójny błąd serwisowy. Gem wygrany do zera przez Świątek!
Świątek - Sabalenka 0:0 (I set). Zaczynamy! Serwuje Białorusinka.
Obie tenisistki pojawiły się już na korcie. Za chwilę rozpocznie się rozgrzewka.
Będzie to czwarte starcie Igi Świątek i Aryny Sabalenki. W listopadzie Polka poniosła porażkę w kończących sezon 2021 zawodach WTA Finals w Guadalajarze. W obecnym sezonie gładko pokonała Białorusinkę w ćwierćfinale w Dausze oraz w finale w Stuttgarcie, nie tracąc w tych dwóch pojedynkach żadnego seta.
W rozmowie z eurosport.pl.
Iga Świątek, która w stolicy Włoch broni tytułu wywalczonego przed rokiem, odniosła łącznie już 26 zwycięstw z rzędu. Tym samym zrównała się z Białorusinką Wiktorią Azarenką na piątym miejscu pod względem liczby kolejnych wygranych pojedynków od 2000 roku. Tylko amerykańskie siostry Venus (35) i Serena Williams (druga z nich - dwukrotnie: 34 i 27) oraz Belgijka Justine Henin (32) wygrały więcej meczów z rzędu od 2000 roku.

Iga Świątek jest już w półfinale turnieju WTA Masters 1000 w Rzymie. Jej przeciwniczką będzie Aryna Sabalenka. W piątkowych ćwierćfinałach polska tenisistka wyeliminowała Kanadyjkę Biancę Andreescu, a Białorusinka pokonała Amandę Anisimovą z USA.
IGA ŚWIĄTEK - ARYNA SABALENKA 6:2, 6:1
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl