Iga Świątek - Anett Kontaveit, Magda Linette - Ons Jabeur: wynik na żywo i relacja live - French Open 2021

05/06/2021, 12:00 GMT+2

Iga Świątek w czwartej rundzie French Open. Polka pokonała Estonkę Anett Kontaveit 7:6, 6:0 i w następnej rundzie zmierzy się z Ukrainką Martą Kostiuk. Niestety, z turniejem singlistek pożegnała się Magda Linette, która przegrała z Tunezyjką Ons Jabeur 6:3, 0:6, 1:6. Tak relacjonowaliśmy mecze Polek.

Dzięki za uwagę i do następnego!
Dwie kolejne partie Polka przegrała 0:6, 1:6... Czyżby jakiś uraz? Wkrótce będziemy rozmawiać z Magdą, dowiemy się więcej.
Koniec meczu... Co się stało z Magdą Linette po wygranej w pierwszym secie?
Przenosimy się na mecz Linette. Polka w trzecim secie przegrywa aż 1:5... Serwuje Jabeur.
W czwartej rundzie przeciwniczką Polki będzie 18-letnia Ukrainka Marta Kostiuk, która wyrzuciła już z tego turnieju Garbine Muguruzę.
Kontaveit pogroziła palcem tylko w pierwszym secie. W drugim Świątek zagrała koncert i zdmuchnęła rywalkę z kortu.
KONIEC MECZU!
Proszę, proszę. To jeszcze nie koniec. Estonka prowadzi 30/0 przy podaniu Świątek.
TAK JEST! 5:0! Rozbita kompletnie jest Kontaveit.
40/15 dla Polki przy podaniu Estonki! Będzie zaraz 5:0?
Piękny return Świątek! Pełen luz! 15/15 przy podaniu Kontaveit.
Jest kontrola, jest wynik, teraz tylko spokój i dobre własne podanie.
4:0 dla Polki w drugim secie. Minimalny aut Kontaveit na zakończenie.
Niestety, przełamać się też dała w trzecim secie Linette, która przegrywa 0:2.
PRZEŁAMANIE! Podwójnym błędem serwisowym załatwiła się Kontaveit. 3:0 dla Świątek w drugim secie!
Minięta Kontaveit! Zaryzykowała Estonka. Tym razem jej się to nie opłaciło. 30/15 dla Świątek przy podaniu rywalki.
2:0 dla Świątek! Długi gem, ponad pięć minut. Nie było łatwo, ale do przodu!
Dobry serwis Świątek! Przewaga Polki.
Aut! Kontaveit minimalnie spudłowała. Równowaga.
Nie trafiłą w kort Świątek. Przewaga i szansa na przełamanie powrotne dla Kontaveit.
Podwójny błąd serwisowy Polki. Zrobiło się po 40.
Wystrzeliła teraz Kontaveit. Piorunujący return. Bez odpowiedzi Świątek. 40/30.
Coraz pewniej wygląda Świątek. 40/15 przy swoim podaniu.
PRZEŁAMANIE! 1:0 dla Świątek. Podaje Polka.
Szansa na przełamanie dla Świątek! 40/30 dla Polki przy podaniu Kontaveit.
A my już jesteśmy w drugim secie meczu Świątek - Kontaveit.
Coś niedobrego stało się z Magdą Linette. Drugiego seta przegrała... 0:6.
MAMY TO! SET DLA ŚWIĄTEK! 7:6 w pierwszym secie!
Jeszcze nie tym razem. 6:4 dla Polki.
Przestrzeliła Kontaveit! Trzy piłki setowe dla Świątek!
BRAWO! Serwis wyrzucający, nie była w stanie dobrze odegrać Kontaveit. 5:3 dla Świątek.
Minimalny aut po zagraniu Świątek. Polka prowadzi już tylko 4:3.
Mini-break! 4:2 dla Polki! Zmiana stron.
Kontaveit w aut! Może żałować, bo miała szansę na punkt przy serwisie Polki. 3:2 dla Świątek.
TRAFIŁA ŚWIĄTEK! Mocny serwis, precyzyjne zagranie! 2:2.
Świątek w siatkę. 2:1 dla Kontaveit. Serwis przechodzi do Polki.
Dobrze gra Estonka. Trafia idealnie. 1:1 w tie-breaku.
Dobrze zaczęła Światek. Prowadzi 1:0.
Szybko zakończyła sprawę Estonka. 6:6. Mamy tie-break.
I już przewagę ma Kontaveit.
Minimalny aut po zagraniu Kontaveit. Sędzia zszedł ze stołka, by sprawdzić ślad. 40/40.
SZKODA! Otwarty kort miała Świątek i posłała piłkę w aut. Mogła prowadzić 40/30. Wynik jest odwrotny.
Linette dała się przełamać. 2:0 dla Jabeur w drugim secie.
Co słychać u Linette? Pierwszego gema przy swoim podaniu w drugim secie wygrała Jabeur. Teraz serwuje Polka.
6:5 dla Świątek! Odetchnęliśmy.
Wyrzucający serwis Polki. Kontaveit odegrała w aut.
Zbyt słaby lob Świątek. Przeczytała wszystko Kontaveit. Równowaga.
Przegoniła Estonkę po korcie Świątek. Przewaga dla Polki.
Co za return Kontaveit! 40/40.
AS SERWISOWY ŚWIĄTEK! 40/30.
LINIA! Trafiła Świątek! 30/30.
Drugi podwójny błąd serwisowy Świątek. 15/30.
A w meczu Świątek Kontaveit kończy gema asem serwisowym. 5:5.
SET DLA LINETTE! 6:3 dla Polki. Brawo!
Tymczasem Linette prowadzi z Jabeur 5:3 i serwuje. Gra na przewagi.
Gem na czysto! Potężny serwis na koniec! 5:4 dla Polki!
"JAZDA!", krzyknęła Polka! 40/0 przy podaniu Świątek!
Tak jest! Znów świetna gra w obronie i w końcu zabójczy cios po prostej! Minięta Kontaveit!
Szalone zagranie Świątek! Piękna obrona z trudnej pozycji! Piłka spadła tuż za siatką!
PRZEŁAMANIE! Polka odrobiła straty! 4:4 w pierwszym secie!
Najdłuższa, jak do tej pory, wymiana na korzyść Polki! Dwie szanse na przełamanie!
Pierwszy podwójny Kontaveit. 30/15 da Świątek.
Odpaliła Świątek! Przeszła na stronę forehandową i huknęła po proste. Return Kontaveit w siatkę.
Zaglądamy na mecz Linette i... jest dobrze! Polka prowadzi 4:3. Serwować teraz będzie Jabeur.
Kontaveit zagrywa w aut, gem dla Polki. Cały czas czekamy jednak na przełamanie. Może w najbliższym gemie?
40/0 przy podaniu Świątek. To już dobrze funkcjonuje.
4:2 dla Kontaveit. Nie daje się dogonić Estonka.
O to, to! Piękny skrót Świątek! Ruszyła do piłki Kontaveit, ale szybko zrezygnowała.
Kontaveit nie zwalnia tempa przy swoim podaniu. Trudne zadanie przed Świątek by odrobić straty.
Niestety, w równolegle trwającym meczu, Linette dała się przełamać. Jabeur prowadzi 3:2 w pierwszym secie.
O tak! Szybki gem dla Polki. Dobry serwis przyniósł efekt. Na prowadzeniu 3:2 cały czas jednak Estonka.
Zaczyna powoli wchodzić pierwszy serwis Polki.
Na korcie jest już też Magda Linette, która prowadzi 2:1 w pierwszym secie z Ons Jabeur. Ten mecz możecie na żywo oglądać w Eurosport Playerze.
3:1 dla Kontaveit. Utrzymuje swoje podanie.
Nie zwalnia ręki Estonka. Tym jednak razem, po taśmie, piłka po jej zagraniu wyszła na aut. Równowaga.
Oj pięknie, bardzo ładne i mądre zagranie Kontaveit. Świetny skrót za siatkę. Dobrze broniła się też Świątek, ale punkt dla Estonki. 30/30.
30/15 dla Polki przy podaniu Kontaveit.
Bardzo odważna gra Estonki. Nie boi się trudnych zagrań i na razie większość z nich trafia.
Gem dla Polki. Zapowiada się bardzo wyrównany pojedynek.
"Estonka każdą piłkę stara się grać tak, jakby to była piłka meczowa", powiedział Michał Lewandowski.
Pierwszy podwójny błąd serwisowy Świątek. 0/15.
Gem na czysto dla Kontaveit. Prowadzi 2:0 w pierwszym secie.
Nie ma żartów. Estonka przy swoim podaniu prowadzi 40/0.
Przełamanie. Dobre wejście w mecz Kontaveit.
Spokój, opanowanie. 30/30
Świątek rozpoczyna od dwóch przegranych piłek. 0/30 przy własnym serwisie.
Zaczynamy! Serwuje Polka.
W Paryżu dziś 20 stopni. Iga zaczyna mecz w bluzie.
Trwa rozgrzewka.
Tradycyjne losowanie przy siatce.
Pierwsza na kort wychodzi Anett Kontaveit. Za nią Iga Świątek. Transmisja w Eurosporcie 1.
Pochmurno w Paryżu. Trzymajmy kciuki, żeby nic z tych chmur nie spadło. Wtedy cały plan gier stanie na głowie.
Ostatnio, podczas Australian Open 2020, Świątek po bardzo zaciętym meczu przegrała z Estonką 7:6, 5:7, 5:7. Zdecydowanie będzie to najbardziej wymagająca rywalka z tych, które stanęły na drodze Polki podczas tegorocznego French Open.
Skoro do meczu Igi Świątek z Anett Kontaveit pozostały już tylko minuty, warto sprawdzić, jak obie tenisistki grały ze sobą w przeszłości. Na razie Polka nie ma z tych pojedynków najmilszych wspomnień: dwa spotkania, dwie porażki.
Djokovic już jest w kolejnej rundzie. Czekamy więc na mecz Świątek.
Wszystko wskazuje na to, że mecz Świątek rozpocznie się zgodnie z planem, czyli o 16:00. Djokovic powinien zaraz załatwić sprawę wygranej z Beranskisem.
Niespodzianką dnia jest jak na razie odpadnięcie Eliny Switoliny. Rozstawiona z numerem 5 Ukrainka przegrała zaskakująco gładko z Barborą Krejcikovą 3:6, 2:6.
Natomiast Świątek na kort wyjdzie po meczu Djokovic - Berankis, ale nie przed 16:00.
Wszyscy czekamy na mecze Polek. Pierwsza na korcie powinna pojawić się Linette. Jej pojedynek z Jabeur rozpocznie się po spotkaniu Sinner - Ymer. Sinner prowadzi 2:0 w setach, więc jest szansa, że zakończy to w miarę szybko.
W zapowiedzi meczu Świątek z Kontaveit na oficjalnej stronie French Open pojawiło się porównanie Polki do samej Steffi Graf. Tymczasem w tekście na witrynie WTA zwrócono uwagę na to, że 20-latka łapie rytm.
Z kolei Świątek w drugiej rundzie pokonała szwedzką tenisistkę Rebeccę Peterson. Przypomnijmy sobie najważniejsze akcje.
Linette awansowała do trzeciej rundy po kreczu liderki światowego rankingu tenisistek Australijki Ashleigh Barty przy stanie 6:1, 2:2 dla Polki. Oto skrót tego meczu.
- Sobota będzie bardzo ważnym dniem dla naszego tenisa - podkreśla Wojciech Fibak, były czołowy gracz świata. Twierdzi, że obie Polki mogą wywalczyć awans.
O mniej więcej podobnej porze powinien rozpocząć się mecz Świątek - Kontaveit. Będzie to trzeci pojedynek tego dnia na korcie centralnym w stolicy Francji.
Pierwsza na kort powinna wyjść poznanianka. Mecz z rozstawioną z "25" Jabeur będzie trzecim meczem na korcie nr 14.
Dzień dobry. Liczymy, że to będzie bardzo dobry dzień dla polskiego tenisa. Kibice Biało-Czerwonych na dwójkę swoich reprezentantów w czołowej "16" wielkoszlemowych zmagań w singlu czekają od 2013 roku. Wówczas do ćwierćfinału Wimbledonu dotarli Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot i zmierzyli się na tym etapie ze sobą. Świątek i Linette w Paryżu mogą na siebie trafić dopiero w półfinale.
MAGDA LINETTE - ONS JABEUR 6:3, 0:6, 1:6
IGA ŚWIĄTEK - ANETT KONTAVEIT 7:6, 6:0
Autor: red / Źródło: eurosport.pl