Iga Świątek - Alize Cornet: wynik na żywo i relacja live - Wimbledon 2022 - Tenis

02/07/2022, 13:20 GMT+2

Mecz 3. rundy Wimbledonu zapowiadał się jako najtrudniejsze z zadań, jakie napotkały Polkę w Londynie i to się niestety potwierdziło. Świątek, rozstawiona z numerem pierwszym, przegrała pojedynek z Francuzką zajmującą w rankingu WTA 37. miejsce. Z turniejem singlistek pożegnała się też Magdalena Fręch, odpadając z Simoną Halep. Oto jak relacjonowaliśmy mecze w serwisie eurosport.pl.

Dziękujemy, że śledziliście z nami dzisiejsze wydarzenia z udziałem Polek na Wimbledonie i zapraszamy na kolejne relacje w serwisie eurosport.pl.
Na pocieszenie pozostaje nam dzisiejsze zwycięstwo Alicji Rosolska, która w parze z nowozelandzką tenisistką Erin Routliffe awansowała do 1/8 finału debla. W sobotę wygrały z Amerykankami Catherine Harrison i Sabriną Santamarią 6:7 (3-7), 7:5, 7:6 (10-7).

Iga Świątek - Alize Cornet 4:6, 2:6 – niestety stało się to, na co zanosiło się praktycznie od początku spotkania. Świątek odpada z Wimbledonu w 3. rundzie. Francuzka zakończyła serię Polki na 37 zwycięstwach z rzędu.

Iga Świątek - Alize Cornet 4:6, 2:5 – piąty gem z rzędu wygrany przez Cornet, znów do 15. Polka wygląda już na bardzo zrezygnowaną, nie widać nadziei w jej oczach.
Iga Świątek - Alize Cornet 4:6, 2:4 – zupełnie zniknęła z kortu Polka po prowadzeniu 2:0 w tej partii. Kolejny łatwo wygrany gem przez rywalkę do 15.
Iga Świątek - Alize Cornet 4:6, 2:3 – "dawaj Iga!" – słychać co chwila z trybun polskich kibiców, ale nic z tego. Gra raszynianki wygląda fatalnie w tym fragmencie seta. Autorka 37 kolejnych zwycięstw nie trafia łatwych piłek i zasłużenie przegrywa po drugim przełamaniu.
Iga Świątek - Alize Cornet 4:6, 2:2 – za dużo błędów ze strony polskiej tenisistki w tym gemie, by liczyć na pozytywny rezultat. Francuzka wyrywa do zera.
Iga Świątek - Alize Cornet 4:6, 2:1 – wydawało się, że raszynianka łatwo wygra gema przy własnym podaniu, prowadziła już 40:15. Cornet popisała się jednak kilkoma odważnymi, ale i szczęśliwymi zagraniami i odłamała.
Iga Świątek - Alize Cornet 4:6, 2:0 – 32-latka nie porusza się już po korcie tak dobrze, jak na początku meczu. Po poprzednim gemie zgłosiła potrzebę pomocy medycznej. Świątek nie zmarnowała szansy i przełamała podanie Francuzki.
Iga Świątek - Alize Cornet 4:6, 1:0 – wygrywa trwającego ponad 8 minut gema na otwarcie drugiej partii Polka, triumfując na przewagi. Cornet broniła się z wielkim zaangażowaniem, widać na jej twarzy spore zmęczenie.
Iga Świątek - Alize Cornet 4:6 – niżej notowana tenisistka niestety przypieczętowała swoje zwycięstwo w pierwszym secie, zwyciężając do 15 przy własnym podaniu. Świątek zapunktowała w tym gemie tylko dzięki podwójnemu błędowi serwisowemu rywalki.

Iga Świątek - Alize Cornet 4:5 – bardzo pewnie wygrany gem przez naszą tenisistkę. Zaliczyła w nim aż dwa asy serwisowe, w pełni kontrolując sytuację. Oby tak dalej.
Iga Świątek - Alize Cornet 3:5 – Francuzka serwowała nowymi piłkami i nie dała się przełamać. Światek nie może pozwolić sobie już na błędy, jeśli chce realnie liczyć na wygranie pierwszego seta.
Iga Świątek - Alize Cornet 3:4 – nie obyło się bez nerwów, Francuzka prowadziła 30:15, ale raszynianka dobrze spisała się w końcówce gema, nie pozwalając rywalce na więcej.
Iga Świątek - Alize Cornet 2:4 – Polka prowadziła w tym gemie 40:30 i miała szansę na doprowadzenie do remisu. Póki co nie udało się odrobić wszystkich strat, ale widać coraz więcej kombinacyjnych zagrań ze strony Świątek, które zmuszają przeciwniczkę do błędów.
Iga Świątek - Alize Cornet 2:3 – 21-latka wreszcie złapała lepszy rytm gry i ograła Francuzkę przy własnym podaniu do zera. Początek był fatalny w wykonaniu Polki, ale oby zmierzała już w tym właściwym kierunku.
Iga Świątek - Alize Cornet 1:3 – najdłuższy jak dotąd gem meczu wygrany przez Polkę, która wreszcie otworzyła swoje konto punktowe. Świątek nie ustrzegła się kolejnych błędów, których dziś nadspodziewanie wiele z jej strony, ale przełamała przeciwniczkę, wykorzystując trzeciego break pointa.
Magdalena Fręch - Simona Halep 4:6, 1:6 – zakończyła swoją przygodę z turniejem singlistek Fręch. Rumunka była tego dnia wyraźnie zbyt mocna.

Magdalena Fręch - Simona Halep 4:6, 1:4 – niestety nie mamy też dobrych wieści z meczu drugiej z naszych singlistek. Halep już trzykrotnie przełamała podanie Fręch w drugim secie.
Iga Świątek - Alize Cornet 0:3 – sporo niedokładności w zagraniach naszej gwiazdy na początku spotkania. W trzecim gemie piłki po jej zagraniach lądowały poza polem gry lub w siatce. Francuzka już z przewagą dwóch przełamań.
Iga Świątek - Alize Cornet 0:2 – kolejny gem na konto Cornet, wygrany do 30. Polka atakowała odważnie i wyrzuciła ostatnią piłkę za końcową linię.
Magdalena Fręch - Simona Halep 4:6, 1:2 – niestety przełamana została też Fręch, już po raz drugi w tym secie.
Iga Świątek - Alize Cornet 0:1 – z kłopotami rozpoczęła mecz liderka rankingu WTA w swoim gemie serwisowym. Francuzka dobrze returnowała i niespodziewanie przełamała Polkę, wygrywając na przewagi.
Rozpoczął się mecz Igi Świątek z Alize Cornet i to na nim będziemy teraz głównie skupiać naszą uwagę, choć oczywiście śledzimy przy okazji wynik meczu Magdaleny Fręch.
Magdalena Fręch - Simona Halep 4:6, 1:1 – jest przełamanie powrotne! Polka zbudowała sobie przewagę 40:15 i wykorzystała drugiego brak pointa. Brawo!
Magdalena Fręch - Simona Halep 4:6, 0:1 – podobnie jak na początku pierwszego seta Fręch została przełamana już w pierwszym gemie drugiej odsłony.
Na korcie pojawiły się już Iga Świątek i Alize Cornet.
Magdalena Fręch - Simona Halep 4:6 – niestety faworytka nie pozostawiła złudzeń w końcówce seta. Wygrała do zera w gemie, który zamknął pierwszą partię.
Magdalena Fręch - Simona Halep 4:5 – Polka coraz pewniej prezentuje się na korcie. Wróciła ze stanu 0:4. Teraz Rumunka serwuje jednak po zwycięstwo w pierwszej odsłonie.
Magdalena Fręch - Simona Halep 3:5 – jest przełamanie ze strony Polki! Tym razem to ona zwycięża do 15 i część strat w tym secie już odrobiła. Teraz musi jednak utrzymać podanie i ponownie przełamać serwis Rumunki.
Magdalena Fręch - Simona Halep 2:5 – dobra odpowiedź Polki, która przy własnym podaniu ograła przeciwniczkę do zera.
Magdalena Fręch - Simona Halep 1:5 – coraz bliżej zakończenia pierwszej partii, Halep wygrała w swoim gemie serwisowym do 15.
Zakończył się tymczasem mecz De Minaura z Broadym (6:3, 6:4, 7:5) na korcie nr 1. Niebawem rozpoczęcie spotkania Świątek – Cornet.
Magdalena Fręch - Simona Halep 1:4 – nasza tenisistka wreszcie przerwała serię Rumunki przy własnym podaniu, ale w pierwszym secie nadal ma dwa przełamania do odrobienia.
Magdalena Fręch - Simona Halep 0:4 – mistrzyni Wimbledonu z 2019 roku nie zwalnia tempa, powiększając prowadzenie. Polka jeszcze bez szansy na przełamanie serwisu rywalki.
Magdalena Fręch - Simona Halep 0:3 – Polka jak dotąd rewelacyjnie radziła sobie na Wimbledonie, ale w konfrontacji z Rumunką póki co nie ma argumentów. Halep wykorzystała kolejnego break pointa i pewnie zmierza po wygraną w pierwszym secie.
Nadal trwa mecz Alexa De Minaura z Liamem Broadym, po którym na kort wyjdzie Iga Świątek.
Magdalena Fręch - Simona Halep 0:2 – kolejny gem pewnie wygrany przez faworytkę. Halep przy własnym podaniu znów zwyciężyła do 15.
Magdalena Fręch - Simona Halep 0:1 – nieudanie rozpoczęła swój mecz nasza reprezentantka. Utytułowana Rumunka przełamała jej serwis już w pierwszym gemie, zwyciężając do 15.
Alicja Rosolska/Erin Routliffe - Catherine Harrison/Sabrina Santamaria 6:7 (3-7), 7:5 – Polka i Nowozelandka wyrównały stan meczu 2. rundy debla.
Na Igę Świątek lub Alize Cornet w 1/8 finału czeka już Ajla Tomljanovic. Australijska tenisistka wygrała z rozstawioną z numerem 13. Czeszką Barborą Krejcikovą 2:6, 6:4, 6:3.
Alex De Minaur - Liam Broady 6:3, 6:4, 5:3 – jest już też blisko rozstrzygnięcia meczu, który poprzedza spotkanie Igi Świątek na korcie nr 1.
Richard Gasquet - Botic van de Zandschulp 5:7, 6:2, 6:7 (7-9), 1:6 – Holender zwyciężył po czterech setach. To znaczy, że niebawem na kort powinna wyjść Magdalena Fręch.
Alicja Rosolska i Erin Routliffe odrobiły straty w drugim secie, przełamując rywalki w 8. gemie. Jest teraz remis 4:4.
Dziś miało odbyć się również spotkanie w mikście z udziałem Łukasza Kubota. Niestety jego partnerka Marta Kostiuk z Ukrainy musiała zrezygnować z występu z powodu kontuzji.

Przed naszymi singlistkami swój mecz w 2. rundzie debla rozpoczęła Alicja Rosolska. Polka w parze z Nowozelandką Erin Routliffe przegrały pierwszego seta z Amerykankami Catherine Harrison i Sabriną Santamarią po tie-breaku 6:7 (3-7). W drugiej partii tenisistki ze Stanów Zjednoczonych prowadzą 3:2 z przewagą przełamania.
Z kolei Magdalena Fręch czeka na zakończenie spotkania Richard Gasquet - Botic Van De Zandschulp. Panowie kończą aktualnie trzeciego seta. Mają po jednej wygranej partii.
Mecz Igi Świątek rozpocznie się po zakończeniu spotkania Alex De Minaur - Liam Broady. Australijczyk prowadzi po dwóch setach 6:3, 6:4.
Francuzka jest doświadczoną zawodniczką i wygląda na to, że będzie to jej największy atut przed spotkaniem z rozpędzoną Polką.
92. w rankingu Fręch w zasadniczej części Wimbledonu występuje po raz pierwszy, a rozstawiona z numerem 16. Halep na trawiastych kortach w Londynie wygrała w 2019 roku.
Świątek z jedenaście lat starszą Cornet nie miała jeszcze okazji grać. Francuzka najlepszy wynik w Wimbledonie osiągnęła w 2014 roku, gdy dotarła do czwartej rundy.
Iga Świątek do tej pory świetnie wywiązuje się z roli faworytki całej imprezy. Na rozkładzie ma już dwie zawodniczki. Na otwarcie turnieju pokonała w dwóch setach Janę Fett z Chorwacji (6:0, 6:3), następnie w trzech Lesley Pattinamę Kerkhovę z Holandii (6:4, 4:6, 6:3).
Iga Świątek - Alize Cornet - 4:6, 2:6
Magdalena Fręch - Simona Halep 4:6, 1:6
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl ,