Iga Świątek - Ajla Tomljanović: wynik na żywo i relacja live - Turniej WTA w Toronto - Tenis

10/08/2022, 16:30 GMT+2

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Toronto. Na inaugurację sezonu na kortach twardych w Ameryce Północnej polska tenisistka pokonała Australijkę Ajlę Tomljanović 6:1, 6:2. Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo w eurosport.pl.

Dziękujemy za dzisiejszą relację i zapraszamy na kolejne na eurosport.pl.
Przypomnijmy, że w następnym meczu Świątek zagra z Brazylijką Beatriz Haddad Maią (24. WTA) lub Kanadyjką Leylah Fernandez (13. WTA).
6:2. Gem, set i mecz Świątek! Raszynianka pokonała Tomljanović 6:1, 6:2 po zaledwie 64 minutach rywalizacji, awansując do trzeciej rundy turnieju WTA w Toronto.
40:15. Piłki meczowe dla Świątek!
5:2. Polka już tylko o gema od końcowego zwycięstwa.
40:0. Trzy break pointy dla Świątek.
4:2. Świetny serwis i pierwszy raz w tym secie gem padł łupem podającej zawodniczki.
40:15. 21-latka ma dwie szanse na utrzymanie swojego podania.
3:2. Piąty gem i piąte przełamanie. Niesamowity przebieg ma druga odsłona tego spotkania.
40:15. Kolejne break pointy dla Świątek w tym secie.
2:2. Fatalny błąd Polki przy siatce i mamy kolejne przełamanie w tej partii.
W taki sposób Świątek zdobyła ostatni punkt w pierwszym secie:

2:1. Trzeci gem w drugim secie i trzecie przełamanie. Świątek znowu prowadzi.
40:15. Raszynianka ma kolejne okazje na objęcie prowadzenia.
1:1. Australijka doprowadza do wyrównania po prostym błędzie Świątek.
15:40. Szanse na odłamanie ze strony Tomljanović, pierwsze dzisiejszego dnia.
15:15. Piękne zagranie Polki przy siatce.
1:0. I jest przełamanie! Odważnie i efektownie gra dziś Świątek.
40:15. Liderka rankingu się nie zatrzymuje. Już w pierwszym gemie drugiej partii ma dwie szanse na przełamanie.
Zaczynamy drugiego seta. Podaje Tomljanović.
6:1. Pierwszy set dla Polki! Inauguracyjna partia trwała tylko 28 minut. Świątek bliżej awansu do trzeciej rundy.
30:30. Raszynianka o dwie piłki od wygranej w inauguracyjnej partii.
5:1. Jest otwarcie wyniku po stronie Australijki. Za chwilę Świątek będzie jednak serwować po zwycięstwo w pierwszym secie.
0:40. Tomljanović przed szansą na pierwszego gema w dzisiejszym meczu.
5:0. Fenomenalna postawa Świątek i gem wygrany do 15. Polka na razie nie daje najmniejszych szans rywalce.
4:0. Podwójny błąd serwisowy Australijki kończy gema.
40:0. Polska tenisistka gra do tej pory jak z nut. Trzy szanse na kolejne przełamanie.
3:0. Znakomite otwarcie Świątek. 21-latka wygrała swoje podanie "na sucho".
30:0. Pierwszy as serwisowy liderki światowego rankingu.
2:0. I jest przełamanie! Polka wykorzystała drugiego break pointa, nie dając rywalce szans w długiej wymianie z głębi kortu.
40:15. Efektowna akcja zakończona winnerem Świątek i pierwsze szanse na przełamanie na korzyść raszynianki.
1:0. Inauguracyjny gem dla Polki, która skorzystała z prostych błędów rywalki.
30:30. Wyrównany początek pierwszego gema.
Zaczynamy. Jako pierwsza będzie serwować Świątek.
Świątek i Tomljanović są już na głównej arenie w Toronto. Za kilka minut start wielkich emocji.
Już za chwilę obie zawodniczki pojawią się na korcie i rozpoczną rozgrzewkę przed meczem.
Na korty twarde Polka wraca po niemal czteromiesięcznej nieobecności. To właśnie na tej nawierzchni zapoczątkowała niesamowitą serię 37 kolejnych wygranych meczów, triumfując w Dausze, Indian Wells i Miami.
Dla raszynianki impreza w Toronto będzie pierwszą podczas sierpniowej serii w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. Jej kulminacją będzie wielkoszlemowy US Open, który rozpocznie się 29 sierpnia. Transmisje z tego turnieju na antenach Eurosportu i w Eurosporcie Extra w Playerze.
Zwyciężczyni meczu pomiędzy Polką a Australijką w kolejnej rundzie zagra z Brazylijką Beatriz Haddad Maią (24. WTA) lub Kanadyjką Leylah Fernandez (13. WTA).
Świątek i Tomljanović będą rywalizować na korcie po raz drugi. Co ciekawe, ich pierwsze spotkanie odbyło się również w Toronto, w 2019 roku. Wówczas Australijka poddała mecz pierwszej rundy przy prowadzeniu Polki 4:1.
Z turniejem w Kanadzie pożegnały się już między innymi Japonka Naomi Osaka czy Brytyjka Emma Raducanu:
W pierwszej rundzie Świątek miała wolny los, a Tomljanović pokonała wyżej notowaną Rosjankę Weronikę Kudiermietową (18. WTA) 6:4, 2:6, 7:6(3).
Witamy wszystkich fanów tenisa! Już dziś o 19.00 Iga Świątek rozpocznie rywalizację podczas turnieju WTA 1000 w kanadyjskim Toronto. Pierwszą przeciwniczką liderki światowego rankingu będzie Australijka Ajla Tomljanović (72. WTA). Zapraszamy na naszą relację.
Iga Świątek - Ajla Tomljanović 6:1, 6:2
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl