Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju ATP w Auckland - Tenis

15/01/2020, 06:42 GMT+1

Hubert Hurkacz wciąż niepokonany w 2020 roku. Tym razem polski tenisista wygrał ze Szwedem Mikaelem Ymerem 6:2, 7:6 (7-2) i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP na twardych kortach w Auckland (pula nagród 610 tys. dol.).

Zajmujący 34. miejsce w światowym rankingu i rozstawiony w Nowej Zelandii z szóstką Hurkacz wygrał piąty singlowy mecz w tym sezonie. W poprzednim tygodniu pokonał trzech rywali - do tego wyżej notowanych od siebie - w drużynowym ATP Cup, a teraz odprawił drugiego w Auckland.

Występ w tej imprezie zaczął od undefined W drugiej rundzie w niespełna sto minut uporał się ze szwedzkim kwalifikantem (77. ATP).

Wyrównany drugi set

22-letni wrocławianin, który w całym spotkaniu posłał 10 asów serwisowych, w pierwszej partii dwukrotnie przełamał podanie przeciwnika, a sam tylko raz bronił break-pointa. W drugiej obaj zawodnicy skutecznie rozgrywali własne gemy serwisowe, a jedyną szansę na przełamanie miał Szwed - w gemie 11. Nie wykorzystał jej.

O losach seta, i - jak się okazało - również meczu, rozstrzygnął tie-break, w którym Polak najpierw odskoczył na 3-0, później na 5-2. Przy pierwszej piłce meczowej zakończył spotkanie.

Możliwy awans w rankingu

Za awans do ćwierćfinału Hurkacz otrzyma 16,5 tys. dolarów premii i 45 punktów rankingowych, co prawdopodobnie pozwoli mu poprawić dotychczas najwyższą - 33. lokatę - w rankingu.

O awans do drugiego w karierze półfinału powalczy z Feliciano Lopezem (61. ATP). Hiszpan pokonał najwyżej rozstawionego w imprezie Włocha Fabio Fogniniego 3:6, 6:4, 6:3

Turniej w Auckland jest ostatnim sprawdzianem formy przed rozpoczynającym się w poniedziałek wielkoszlemowym Australian Open.
Transmisje z Melbourne w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 i Eurosport Playerze.