Hubert Hurkacz - Pablo Carreno-Busta: Wynik i relacja meczu - Finał ATP 250 Metz

26/09/2021, 15:11 GMT+2

Kolejny wielki sukces Huberta Hurkacza. Polak pokonał Pablo Carreno-Bustę 7:6 (7-2), 6:3 w finale turnieju ATP 250 w Metz i wygrał już czwartą imprezę w profesjonalnej karierze. Jeszcze w niedzielę rozegra finał debla w tym mieście.

Dla polskiego zawodnika była to przepiękna droga do finału na kortach w północno-wschodniej Francji. W trzech poprzednich meczach nie stracił nawet seta.

Był dalej najlepszą wersją siebie

Po tym, jak w półfinale rozprawił się w Niemcem Peterem Gojowczykiem, czekała na niego ostatnia, najtrudniejsza przeprawa. Brązowy medalista olimpijski, z którym wrocławianin miał rachunki do wyrównania. Grał z nim jak dotąd dwukrotnie, dwukrotnie mu ulegając, raz w 1/8 finału challengera ATP w Szczecinie, raz w tegorocznej edycji turnieju ATP rangi Masters 1000 w Cincinnati, także w 1/8.
Pierwszy set był taki, jaki przewidywano. Bardzo wyrównany. Obaj panowie wygrywali raczej dosyć spokojnie gemy przy swoim serwisie, zdarzyły się jednak dwa odstępstwa od normy. Raz Hurkacz został przełamany, raz też przełamał rywala. Dwanaście gemów nie wyłoniło zwycięzcy, do rozstrzygnięcia otwierającego seta potrzebny był więc tie-break. Tam już Hurkacz włączył wyższy bieg, zaczął grać coraz szybciej i bardziej zdecydowanie, dzięki czemu triumfował 7-2.
Wrocławianin na fali zwycięstwa z pierwszej partii wszedł w kolejną, którą rozpoczął od przełamania. Co prawda po drodze Carreno-Busta wygrał dwa kolejne gemy, ale dało się odczuć, że to Polak jest tutaj lepiej dysponowanym, bardziej zdeterminowanym na wygraną zawodnikiem.

W końcu wygrał w Europie

Gdy tylko odrobił straty, zaczął narzucać swój styl Hiszpanowi i zyskiwać prowadzenie. Dzięki zdecydowanym, pewnym serwisom i bardzo dobrej grze przy siatce pozwolił 16. w rankingu ATP tenisiście na zdobycie już tylko jednego gema. Ostatecznie ten set wygrał do trzech, a cały mecz - i cały turniej! - bez straty ani jednego seta.
Tym samym Hurkacz wygrał już czwarty turniej singlistów w karierze. Wcześniej zwyciężał w Winston-Salem, Delray Beach i Miami. W niedzielę pierwszy raz wygrał imprezę także w Europie.
Wrocławianin tego samego dnia triumfował we Francji również w grze podwójnej. W finale debla Hurkacz i Jan Zieliński pokonali 7:5, 6:3 Hugo Nysa z Monako i Francuza Arthura Rinderknecha.