Hubert Hurkacz - Lucas Pouille: wynik meczu - ATP Tokio

30/09/2019, 07:09 GMT+2

Z trzecim kolejnym turniejem Hubert Hurkacz pożegnał się już w pierwszej rundzie, po raz trzeci przegrywając z tenisistą z Francji. W poniedziałek najlepszy polski singlista przegrał w Tokio w pierwszej rundzie Rakuten Japan Open (pula nagród 1 895 290) z Lucasem Pouille'em (24. ATP) 4:6, 3:6. Dla rywala był to rewanż za wcześniejsze porażki w Indian Wells i Madrycie.

Od triumfu w Winston-Salem Open Hurkacz nie może wygrać meczu w zawodowym cyklu. W pierwszej rundzie US Open lepszy od niego w pięciu setach okazał się Jeremy Chardy, a w Metz w dwóch Gregoire Barrere. W stolicy Japonii wrocławianin po raz trzeci nie dał rady pokonać tenisisty z Francji.

Pojedyncze breaki

W obu setach Polak pozwolił przełamać się po jednym razie i były to breaki w jego ostatnich gemach serwisowych (odpowiednio na 4:6 i 3:5).
Pouille serwował świetnie, w efekcie czego jedyną szansę na przełamanie Hurkacz miał dopiero w ostatnim gemie meczu. Niestety nie wykorzystał jej, a chwilę później Francuz mógł cieszyć się ze zwycięstwa. W trwającym godzinę i 14 minut spotkaniu Polak bronił ośmiu break pointów, z których sześć przypadło na drugą partię.

Otoczony Francuzami

W Tokio 22-latek wystąpi jeszcze w grze podwójnej w parze z Francuzem Benoitem Paire'em. Ich pierwszymi rywalami będą inni Trójkolorowi - Nicolas Mahut i Edouard Roger-Vasselin, rozstawieni w turnieju z numerem dwa.