Hubert Hurkacz - John Millman: wynik na żywo i relacja live - Australian Open 2020 - Tenis

22/01/2020, 05:43 GMT+1

Hubert Hurkacz na drugiej rundzie zakończył udział w tegorocznym Australian Open. W środę Polak zagrał słaby mecz i gładko uległ niżej notowanemu Australijczykowi Johnowi Millmanowi. Relację na żywo przeprowadził eurosport.pl.

Wielka szkoda, ale od początku turnieju w Melbourne Hurkacz miał ogromne problemy i po prostu nie grał dobrze. Trzeba obejść się smakiem, w trzeciej rundzie przeciwko Rogerowi Federerowi zagra Millman.
Koniec! Hubert kończy mecz forhendem w siatkę!
30-40. Piękny forhend w linię...
15-40. Długa wymiana i jeszcze się udało...
0-40. Kolejny błąd i są piłki meczowe...
0-30. Jeszcze gorszy bekhend.
0-15. Fatalny return.
3:5. Hurkaczowi pomaga taśma! Jest gem i teraz trzeba rzucić na kort wszystko, co się ma. Walcz, Hubert!
Trwa osuszanie kortu. Może to będzie moment zwrotny?
Niesamowita historia. Nad Melbourne Arena właśnie zaczęło padać. Zamykamy dach.
2:5. Millman się obronił. Ten gem trwał ponad osiem minut i mimo że Hurkacz nieco się przebudził, to jest już tylko o jednego gema od odpadnięcia z Australian Open.
W ważnych punktach Millman jest dziś jak profesor. Kolejna równowaga.
Teraz to Millman się denerwuje i Polak z kolejną okazją.
Ależ błąd na returnie...
Szansa na przełamanie! Hubert wyeliminował błędy i od razu wygląda to lepiej!
Druga równowaga.
40-40. Millman świetnie serwuje, ale Polak walczy.
2:4. Polak stawia już wszystko na jedną kartę. I trafia.
1:4. Ten mecz wyłamuje się z jakichkolwiek ram. Zupełnie rozbity Hurkacz nagle zaczął grać nieco pewniej, wykorzystał błędy przeciwnika i ma przełamanie. Konia z rzędem temu, kto wie, co wydarzy się dalej.
0:4. Bardzo przykro na to patrzeć. Hurkacz praktycznie każdą wymianę kończy błędem i po raz kolejny przegrywa własne podanie "na sucho".
0:3. Millman nie gra nic wielkiego. On też się myli, ale jest bardziej konsekwentny i w piorunującym tempie zmierza do trzeciej rundy.

0:2. Hurkaczowi nie wychodzi absolutnie nic. Przegrał własne podanie, nie uzyskując choćby jednego punkty.
0:1. Millman się obronił, ale wydatnie pomógł mu w tym Hurkacz. Znów te błędy.
40-30. Jest szansa.
30-30. Jest nadzieja na przełamanie już w pierwszym gemie, bo Hurkacz gra kapitalnie w obronie.
Polak próbuje zaklinać rzeczywistość i zmienia koszulkę.
Hurkacz wrócił na kort. Zaraz początek trzeciego seta.
Polak jest wyraźnie wściekły. Poprosił o przerwę i zszedł do szatni... Oby wrócił z niej odmieniony.
5:7. Nie, nie, nie. Hurkacz potężnie w aut i w całym spotkaniu przegrywa już dwoma setami. Potrzebny jest kolejny cud, ale w pierwszej rundzie Polak udowodnił już, że można.
Millman! Australijczyk ma piłkę setową.
Równowaga...
40-30. Błąd Millmana i Hubert wychodzi z tarapatów.
30-30. Odwrotny kros forhendowy!
15-30. As!
0-30. Źle to wygląda...
5:6. Australijczyk się wybronił. Hurkacz musi teraz obronić podanie i szukać swojej szansy w tie-breaku.
30-15. Nerwy po stronie Millmana.
5:5. Tym razem bez nerwów. Dobry gem Polaka, chyba najlepszy w tym meczu.
4:5. Millman utrzymuje serwis. Wrocławianin będzie musiał bronić się przed porażką w drugim secie.
4:4. Nie poznajemy Huberta... Znów pogubił się przy siatce. Najwyraźniej przełamanie w tym spotkaniu nie znaczy nic.
15-40. Niewytłumaczalny błąd. Polak miał otwarty cały kort, a zagrał bez mocy w pół siatki.
15-30. Za krótkie forhendy posyła na drugą stronę Hurkacz.
4:3. Aut Millmana! Znów jest przełamanie! Uda się tym razem obronić przewagę?
I jest szansa. Teraz, Hubert!
Trzecia kolejna równowaga, ale na razie szans na przełamanie nie było.
40-40. Ten mecz od pewnego czasu nie stoi na dobrym poziomie. Obaj mylą się na potęgę.
3:3. Brak słów. Zaczęło się od dwóch dobrych serwisów i 30-0. Później cztery kolejne katastrofalne wręcz pomyłki. Znów przewaga uciekła...
3:2. Tym razem Polak nie podjął walki. Ale nie o kolejne przełamanie teraz chodzi. Trzeba pilnować własnego podania i wyrównać stan meczu.
3:1. O to chodzi! Świetny serwis i jeszcze lepsza akcja przy siatce. Później niepotrzebne dwa błędy, ale jest gem. Hubert ucieka i oby tym razem lepiej przypilnował prowadzenia!
2:1. Po 13 minutach mamy pierwsze przełamanie. Hurkacz wykorzystał na to pierwszą z dwóch okazji w gemie. Wrocławianin znakomicie grał bekhendem.
1:1. Spokojny gem serwisowy Polaka. Oby dyspozycja Hurkacza była lepsza niż wcześniej.
0:1. Hurkacz w połowę siatki. Millman na prowadzeniu w drugim secie.
Równowaga. Piękna wymiana przy siatce.
40-30. Niewymuszony błąd Millmana i Hurkacz może zacząć partię od przełamania.

4:6. Niemożliwe. Hurkacz kończy seta podwójnym błędem. A tak dobrze się to wszystko zaczęło.
30-40. Strasznie się Hubert pogubił. Już 11. błąd z bekhendu i rywal ma piłkę setową.
4:5. Gem do zapomnienia.
Hubert teraz popełnia mnóstwo błędów.
Na razie jest to mecz dużych nerwów. Kto pierwszy je opanuje?
4:4. Znów niewymuszony błąd. Ależ szkoda. Jest kolejne przełamanie dla Millmana.
30-40. Długa wymiana i Polak się na razie broni.
15-40. I jeszcze jeden podwójny...
0-30. Podwójny i niewymuszony. Hubert, pobudka!
Australijczycy mieli swój moment radości, ale Hurkacz szybko odpowiedział!

4:3. I jest przełamanie! Millman trafił ramą!
Przewaga Hurkacza. Polak teraz z wielką konsekwencją wyrzucał rywala z kortu krosami forhendowymi.
40-40. Niestety błąd przy returnie.
40-30. Błąd Australijczyka i szansa na brejka!
30-30. Millman przeplata świetne serwisy z błędami.
3:3. Ehh, podwójny błąd. Po przewadze nie ma już śladu...
30-40. Wygrywający serwis na ratunek.
15-40. Przestrzelony bekhend po linii...
15-30. Dwie świetne akcje Millmana i Hurkacz pierwszy raz będzie musiał się martwić o utrzymanie podania.
3:2. Szkoda dwóch niewymuszonych błędów, bo obaj w tym gemie zaprezentowali fantastyczny tenis. Nic to, gramy dalej!
3:1. Trzy wygrywające serwisy i długa wymiana. Gem na czysto dla Hurkacza. To jest świetny początek spotkania w wykonaniu Polaka!
2:1. Podwójny błąd serwisowy Millmana i Hurkacz przełamuje! Brawo!
Bekhend po linii i kończący, odwrotny kros forhendowy - palce lizać! Jest szansa na przełamanie!
40-40...
30-30. Tym razem kapitalny winner po linii. Będzie kolejna próba przełamania Millmana.
15-0. Trzeci gem zaczyna się od cudownego lobu Hurkacza! Ależ to zrobił?!
1:1. Trzy świetne serwisy, udany skrót i momentalnie robi się remis. Bardzo pewny gem Huberta.
Przypominamy, że transmisja z meczu trwa w Eurosporcie 1.

0:1. Nic z tego. Świetny serwis Australijczyka, później długa wymiana zakończona błędem Hurkacza. Pierwszy gem dla Millmana.
Obaj weszli w mecz bardzo ostrożnie. Było trochę błędów, była zła decyzja Hurkacza o sprawdzeniu śladu piłki. Ale jest po 40 i być może będzie szansa na pierwsze przełamanie.
GRAMY! Od serwisu zaczął Australijczyk.
Na Melbourne Arena kończy się rozgrzewka, za moment zaczynamy!
Raonic zakończył mecz z Garinem w trzech setach. Hurkacz i Millman mogą rozpoczynać rozgrzewkę.
Kanadyjczyk ma przełamanie również w trzecim secie, więc Hubert może się powoli szykować.
Raonic zapisał na swoim koncie drugie seta. Od wyjścia na kort Hurkacza dzieli - najprawdopodobniej - jedna partia.
W oczekiwaniu na Polaka i Australijczyka przypominamy skrót pierwszego meczu Hurkacza w Melbourne - przeciwko Dennisowi Novakowi.
Na tak krótki mecz nie ma co liczyć w wykonaniu Huberta Hurkacza. Najlepszy polski singlista powinien rozpocząć swój mecz z Johnem Millmanem około 7.30, tuż po tym jak swoją rywalizację zakończą Cristian Guarin i Milos Raonic. W tym pojedynku Kanadyjczyk prowadzi 1:0 oraz ma przewagę przełamania w drugiej partii.
Środa w Melbourne Park rozpoczęła się dla polskich kibiców znakomicie. Iga Świątek bez większych problemów zameldowała się w drugiej rundzie, pokonując Węgierkę Timeę Babos w ledwie 67 minut.
Hubert Hurkacz - John Millman 4:6, 5:7, 3:6
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl