Hubert Hurkacz - Giulio Zeppieri: wynik na żywo i relacja live - Roland Garros 2022 - Tenis

24/05/2022, 15:10 GMT+2

Hubert Hurkacz - Giulio Zeppieri. Od meczu z 20-letnim Włochem najlepszy polski tenisista zaczął turniej Roland Garros 2022. Hurkacz wygrał 7:5, 6:2, 7:5. Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo w eurosport.pl.

Dziękujemy Państwu za uwagę.
W kolejnej rundzie Hurkacz zagra albo z 83. w światowym rankingu Hiszpanem Pablo Andujarem, albo ze 134. Włochem Marco Cecchinato. Polak zagra w czwartek.
III SET 7:5 - Hurkacz wygrał mecz! W decydującym gemie dominował od początku do końca. Po niewiele ponad dwóch godzinach meczu Polak awansował do 2. rundy Rolanda Garrosa.
Hurkacz serwuje na wygranie meczu.
III SET 6:5 - Jest przełamanie Hurkacza! Polak od początku gema zagrał odważnie i szybko. Prowadził 40:15 i miał dwie piłki na przełamanie. Włoch doprowadził do remisu. Następnie Hurkacz wygrał ważną wymianę, po czym Zeppieri... popełnił podwójny błąd serwisowy.
Hurkacz pokazał dzisiaj wiele świetnych zagrań.
III SET 5:5 - Hurkacz uważnie pilnuje swojego serwisu. Gema wygrał szybko, bez problemu i do zera.
III SET 4:5 - Zeppieri wygrał najdłuższego dotąd gema. Hurkacz przegrywał na początku już 0:30. Po dwóch doskonałych doprowadził do remisu. Potem Włoch popełnił podwójny błąd serwisowy i musiał bronić break-pointa. Polak zagrał jednak zbyt pasywnie i za krótko, co skrzętnie wykorzystał Włoch. Potem w kilku kolejnych wymianach szala ważyła się z jednej na drugą stronę. Ostatecznie cieszył się rzymianin.
III SET 4:4 - Hurkacz w tym gemie pokazał różne warianty serwisowe. Nie tylko uderzał z pełną siłą, ale starał się też zaskakiwać rywala różnorodnością podania. Włoch kilka razy precyzyjnie returnował, ale Polak zakończył gema po swojej myśli.
III SET 3:4 - Zeppieri skopiował to, co chwilę wcześniej zrobił Hurkacz, tzn. wygrał bardzo pewnie przy swoim serwisie. Trzeci set przypomina trochę pierwszą partię. Tam również ciężko było któremuś z tenisistów przełamać podanie rywala.
III SET 3:3 - kolejny ekspresowy gem serwisowy w wykonaniu Hurkacza. Wygrał znowu bez mrugnięcia okiem.
III SET 2:3 - tenisista z Rzymu złapał drugi oddech. Zeppieri miał pewne problemy, bo było 40:40. Tym razem nie pozwolił jednak Polakowi na przełamanie.
III SET 2:2 - Hurkacz gra niezwykle pewnie przy swoim serwisie. Ponownie Włoch bez najmniejszych szans na przełamanie.
W międzyczasie do drugiej rundy debla Rolanda Garrosa awansował Jan Zieliński. Polak gra z Hugo Nysem z Monako.
III SET 1:2 - Zeppieri znowu szybko wygrał do zera. Gem serwisowy bez historii.
Tenisista z Wrocławia pewnie wygrał drugiego seta.
III SET 1:1 - Hurkacz kontynuuje dobrą grę. Rywal nie miał nic do powiedzenia przy jego serwisach na zewnątrz.
III SET 0:1 - Zeppieri po raz trzeci w meczu zaczynał partię. Tym razem spisał się bardzo dobrze i zdołał utrzymać swój serwis. Włoch wygrał gema do zera.
Zaczynamy walkę w trzecim secie.
II SET 6:2 - Hurkacz wygrał drugiego seta. Bez żadnych problemów zamknął ostatniego gema. Jest wyraźnie zadowolony ze swojej gry. Ma prawo.
II SET 5:2 - Zeppieri się nie poddaje. Mimo pewnych problemów Włochowi udało się obronić własne podanie. Teraz jednak Hurkacz będzie serwował na wygranie drugiej partii.
II SET 5:1 - Hurkacz nie zatrzymuje się. W tym gemie serwisowym nic się nie zmieniło. Polak cały czas pewny i skuteczny.
II SET 4:1 - Hurkacz po raz drugi w partii przełamuje Zepperiego. Trwa koncert gry polskiego tenisisty. W tym momencie meczu widać różnicę klasy. Hurkacz poczuł rytm i bezlitośnie wykorzystuje każdy błąd mniej doświadczonego przeciwnika.
Tak na początku 2. seta Hurkacz zaliczył przełamanie.
II SET 3:1 - Hurkacz wygrał kolejnego gema niezwykle pewnie. Świetne serwisy, świetne woleje, świetne forhendy... Włoch ponownie nie miał nic do powiedzenia.
II SET - 2:1 - Zeppieri zdołał w końcu wygrać gema. Po czterech przegranych wcześniej. Nie wygląda na zachwyconego. Wie, że nie ma inicjatywy w meczu.
II SET 2:0 - gem zaczął się z problemami dla wrocławianina, bo przegrywał 0:30. To jednak w żaden sposób go nie zdekoncentrowało. Cztery wygrane punkty z rzędu i drugi gem padł łupem Hurkacza.
II SET 1:0 - Hurkacz popisał się kilkoma świetnymi zagraniami i został za to nagrodzony. Najpierw uderzył pod samą linię, a następnie trafił w odsłoniętą część kortu. Później świetnie lobował rywala, a także mijał po krosie. W ten sposób kolejne przełamanie stało się faktem!
Ponownie jako pierwszy serwuje Zeppieri.
Zaczynamy drugą partię.
I SET - 7:5 - Już od pierwszej piłki Polak dominował na korcie. Najpierw zakończył świetnie dłuższą wymianę, potem dwukrotnie doskonale zaserwował i po 43. minutach miał trzy piłki setowe. Wykorzystał od razu pierwszy setbol. Brawo i oby tak dalej!
Hurkacz serwuje, by wygrać pierwszego seta.
6:5 - w kluczowym jedenastym gemie Hurkacz przełamał rywala! Polak zdominował swojego przeciwnika. Zazwyczaj grał bardzo głęboko piłki pod linię i Włoch tylko się bronił. Ponownie pięść wrocławianina uniesiona, bo wie, jak ważny był to moment.
5:5 - Hurkacz raz jeszcze bezkompromisowy przy swoim podaniu. Włoch nie miał żadnych szans na przełamanie. Gem do 15.
4:5 - na początku gema nie było źle. Hurkacz doprowadził do stanu 30:30 i był cień szansy na kolejnego break-pointa. Włoch ponownie jednak w wymianach zagrał precyzyjnie bekhendami i wyszedł na prowadzenie w secie.
Polak po wygranym gemie aż uniósł zaciśniętą pięść. Widzi, że rywal postawił trudne warunki.
4:4 - Hurkacz bardzo pewnie wygrał swoje podanie. Mocny serwis i precyzyjny wolej zakończyły sprawę w tym gemie.
Przy podaniu Hurkacza tenisiści zagrają teraz nowymi piłkami. Gra powinna być szybsza.
3:4 - Hurkacz jakby coraz pewniej się czuje. Dłuższe wymiany padały już łupem Polaka, który popisywał się zarówno udanymi forhendami, jak i bekhendami. Dzięki temu wrocławianin miał pierwszą w meczu szansę na przełamanie. Ostatecznie zimną krew w trudnym momencie zachował Zeppieri i wygrał trudnego gema.
3:3 - doskonały gem serwisowy Hurkacza. Dwa asy, wygrywające podanie i po sprawie.
2:3 - Hurkacz zepchnięty do defensywy. Cały czas daje za dużo przestrzeni Włochowi, a ten wykorzystuje swoje okazje. Zeppieri wygrał gema do zera.
2:2 - serwis Hurkacza także funkcjonuje bez zarzutu. Na razie nikt nie miał szans na przełamanie.
1:2 - tym razem leworęczny Zeppieri wygrał gema do 30. Młody Włoch pokazuje, że potrafi dobrze serwować i nie boi się dłuższych wymian.
1:1 - Hurkacz szybko i pewnie odpowiedział rywalowi.
0:1 - pochodzący z Rzymu tenisista pewnie wygrał pierwszego gema do 15.
Jako pierwszy serwuje Zeppieri.
Zaczynamy mecz!
Zawodnicy są już na korcie, trwa rozgrzewka.
Delboni pokonał Mannarino 3:0 w setach. Na kort numer 6 już wkrótce będą więc mogli wejść Hurkacz i Zeppieri.
Delbonis prowadzi już w trzecim, być może decydującym secie, 5:2. Mannarino serwuje, by pozostać w grze.
Tymczasem na korcie numer 6 Delbonis prowadzi w trzecim secie z Mannarino już 4:1. Hurkacz może powoli się szykować...
W turnieju gra także druga Polka Magda Linette, która w pierwszej rundzie pokonała faworyzowaną Tunezyjkę Ons Jabeur.
Przypomnijmy, że do drugiej rundy Rolanda Garrosa awansowała już liderka światowego rankingu Iga Świątek.
W drugim secie Delbonis także zwyciężył, tym razem w tie-breaku 7-1. Argentyńczyk ma zatem do wygrania już tylko jednego seta do zamknięcia pojedynku.
Polak wejdzie na kort po meczu Francuza Adriana Mannarino z Argentyńczykiem Federico Delbonisem. Spotkanie trwa. W pierwszym secie 6:1 wygrał Delbonis.
Wtorkowe spotkanie Hurkacza zaplanowane jest jako czwarte na korcie numer 6.
Jak każdego dnia rywalizację na kortach Rolanda Garrosa można śledzić na kanałach Eurosportu.
Jeśli Hurkacz upora się z Zeppierim, to zagra albo z 83. w światowym rankingu Hiszpanem Pablo Andujarem, albo ze 134. Włochem Marco Cecchinato.
Wrocławianin w paryskiej imprezie nigdy nie przebrnął drugiej rundy. Teraz teoretycznie ma szansę poprawić to osiągnięcie.
Włoski kwalifikant Giulio Zeppieri w rankingu zajmuje dopiero 216. miejsce. Mecz z Hurkaczem będzie jego wielkoszlemowym debiutem. 20-latek nie powinien być trudnym rywalem dla rozstawionego z numerem 12 polskiego tenisisty, ale na pewno nikogo nie wolno lekceważyć.
Na ten moment czekali polscy kibice tenisa. Po godzinie 18 Hubert Hurkacz powinien rozpocząć swój udział w tegorocznej edycji Rolanda Garrosa.
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl