Hubert Hurkacz - Feliciano Lopez: wynik meczu i relacja na żywo - Turniej ATP w Auckland

16/01/2020, 06:35 GMT+1

Hubert Hurkacz - Feliciano Lopez w ćwierćfinale w Auckland. Turniej ten to ostatnia rozgrzewka przed Australian Open. Relacja z meczu niepokonanego w tym roku Polaka z Hiszpanem w eurosport.pl.

HUBERT HURKACZ - FELICIANO LOPEZ 6:4, 6:7 (11-13), 6:4
AS NA KONIEC!!! HUBERT HURKACZ WYGRYWA Z FELICIANO LOPEZEM I MELDUJE SIĘ W PÓŁFINALE TURNIEJU W AUCKLAND!
40:30. Siódma piłka meczowa dla Huberta Hurkacza. Teraz, teraz, teraz!
30:30. Kosztowny błąd Lopeza.
15:30. Nerwy Hurkacza. Inna sprawa, że Lopez broni się w fenomenalnym stylu.
15:15. Zaatakował Lopez i zbiera tego owoce. Tu będą emocje do samego końca!
Znakomity passing shot Hurkacza! 15:0!
Hurkacz serwuje na mecz.
5:4. Nie udało się w poprzednim secie, nie udało się w poprzednim gemie. To może Hurkacz domknie spotkanie przy swoim serwisie?
Piłka na gema dla Hiszpana, który był w wielkich opałach w tym gemie
Z 30:0 dla Hurkacza zrobiło się 30:30. Lopez nie daje za wygraną.
Ależ return Polaka! Gem serwisowy Lopeza zaczynamy od punktu dla Hurkacza. Trzy piłki do meczu!
5:3. Hurkacz nie daje szans rywalowi przy swoim podaniu. Gem pieczętuje asem.
4:3. Gem dla Lopeza. Prosty błąd zdecydował o zwycięstwie Hiszpana, który w międzyczasie zagrał już 16. asa w tym spotkaniu.
4:2. Brawo! Hubert podwyższa prowadzenie! Wyrównany gem, ale zwycięski dla Polaka, który dwukrotnie popisał się pięknym forhendem - najpierw po crossie, a potem do linii.
3:2. Tym razem bezproblemowe zwycięstwo Lopeza. Swoje podanie wygrywa na czysto.
3:1. Gem dla Polaka! Sporo nerwów, sporo emocji, ale najważniejsze, że koniec końców Hubert podwyższył prowadzenie.
Hurkacz prowadził już 40:0 w czwartym gemie, ale Lopez wyrównał po trzecim podwójnym błędzie Polaka w tym starciu.
2:1. Lopez wraca do gry, wygrywa swoje podanie. W decydującym zagraniu Polak nie zdołał przebić piłki na drugą stronę.
2:0. Hubert błyskawica! Ekspresowy gem wygrany do zera.
1:0. Przełamanie Hurkacza! Nie mógł się lepiej zacząć trzeci set. Hiszpan popełnił więcej błędów niż przez ostatnie kilkanaście minut poprzedniego seta.
Chwila oddechu i wracamy na trzecią partię. Oby z lepszym zakończeniem niż druga, po której można było sobie wyrwać wszystkie włosy.
11-13. Hubert Hurkacz nie wykorzystał sześciu (!) piłek meczowych... O wszystkim zdecyduje więc trzeci set.
11-12. Znakomita akcja Hiszpana przy siatce i to on staje przed szansą na zakończenie tego seta.
11-11. Broni się Lopez. Coś niesamowitego!
11-10. Szósta piłka meczowa dla Hurkacza. Vamos!
Hurkacz nie wykorzystał już 5 piłek meczowych
10-10. To się nie dzieje! Potężny forhend Lopeza i mamy kolejny remis!
10-9. Jeszcze jeden błąd Lopeza i jeszcze jedna szansa dla Hurkacza na zakończenie meczu!
9-9. Co tam się dzieje! Spektakularny return Hurkacza i jest kolejny remis! To może być zagranie meczu!
8-9. Wyrzuca piłkę Hurkacz i będzie kolejna piłka setowa dla Lopeza. Co za dramaturgia.
8-8. Broni setbola Hurkacz przy swoim podaniu!
7-8. Po serii piłek meczowych dla Hurkacza doczekaliśmy się pierwszej piłki setowej dla Lopeza...
7-7. Ale emocje! Minięcie za minięciem. Lopez wygrał teraz punkt w stylu Hurkacza.
7-6. Ale będzie czwarta okazja dla Polaka na zakończenie meczu. Może teraz?
6-6. Nic z tego... Lopez broni trzeciego meczbola z rzędu. Po znakomitym returnie Hiszpana Polak trafił w siatkę.
Serwuje Hurkacz... Pora to zamknąć!
6-5. Hiszpan łapie kontakt! Przed Hurkaczem ostatnia piłka meczowa.
6-4. Nie poddaje się Lopez.
6-3. Trzy piłki meczowe dla Hurkacza!
5-3. Odrabia jeszcze jeden punkt Lopez. Przepiękny drajw w wykonaniu Hiszpana.
5-2. Wygrywający serwis Lopeza. Hurkacz prosi jeszcze o challenge, ale piłka była dobra.
5-1. Wyrzuca jeszcze jedną piłkę Lopez! Hurkacz dwa punkty od półfinału.
4-1. Już trzy punkty przewagi polskiego tenisisty!
3-1. Świetny smecz Hurkacza. Wbija gwoździa po stronie Lopeza i odskakuje na dwa punkty.
Teraz dwie piłki dla Hurkacza. Przydałoby się podwyższyć prowadzenie.
2-1. Lopez w siatkę i jest pierwszy minibreak w tie-breaku!
1-1. Kolejny fenomenalny dropszot Lopeza.
1-0 Hurkacz
W tie-breakach w tym sezonie Hurkacz ma bilans 2:0
6:6. Stało się. Cały drugi set bez ani jednego breaka. O wszystkim zadecyduje tie-break!
Najpierw jednak piłka na gema dla Lopeza...
30:30 przy podaniu Lopeza. Hubert dwie piłki od zwycięstwa!
6:5. Tak jest. Albo gem, set, mecz Hurkacza, albo tie-break. Lopez pod ścianą.
5:5. Teraz popisowy gem Feliciano Lopeza. Do tego wygrany na sucho. Hurkacz nie miał nic do powiedzenia.
5:4. Hubert Hurkacz o włos od zwycięstwa i awansu do półfinału turnieju w Auckland.
4:4. Lopez odrabia straty.
Szósty podwójny błąd serwisowy Lopeza. W tej statystyce wyraźnie góruje nad Polakiem...
Do tej pory w drugim secie bez breaków.
4:3. Hurkacz jak skała. Znów przy swoim podaniu nie dał większych szans rywalowi i znów obejmuje prowadzenie.
3:3. Wielka szansa przeszła Hurkaczowi koło nosa. Były trzy breakpointy dla Polaka, ale pięć kolejnych piłek wygrał Hiszpan.
Wydźwignął się Lopez z 0:40 i teraz to on ma piłkę na zwycięstwo w tym gemie
Została jeszcze jedna szansa...
Z pierwszego Lopez wychodzi asem...
Czwarty podwójny błąd serwisowy Lopeza i trzy breakpointy dla Hurkacza! To może być ten moment!
3:2. Hurkacz nie daje pograć Lopezowi przy swoim podaniu. Coraz większa frustracja hiszpańskiego tenisisty
Jedna z dłuższych wymian w meczu. 23 piłki!
2:2. Tym razem dla rywala bezlitosny Hiszpan.
Czwartego gema Lopez otwiera piątym asem w tym meczu.
2:1. No i tak jest. Hurkacz znów na prowadzeniu. Hiszpański tenisista coś pokrzykuje na siebie. Przy podaniu Polaka nie ma dziś wiele do powiedzenia.
Pierwszy podwójny błąd serwisowy Hurkacza w tym meczu. Na razie bez konsekwencji i żadnego zagrożenia.
1:1. Swojego pierwszego gema serwisowego pewnie wygrywa też Lopez.
Piękna wymiana w gemie serwisowym Lopeza. Tym razem zwyciężyło cwaniactwo bardziej doświadczonego z tenisistów
1:0. Hurkacz pewnie rozpoczyna drugą odsłonę ćwierćfinału
Rozpoczyna się druga partia.
Pierwszy set trwał 34 minuty.
6:4. Niesamowity Polak! Ma pierwszego wygranego seta. Zaczął od trzech wygranych piłek, potem wprawdzie Lopez popisał się pięknym skrótem, ale ostatecznie set padł łupem Polaka! Piękne minięcie na koniec.
5:4. I znowu na sucho! Brawo Hubert! Polak świetnie serwuje.
4:4. Bardzo zacięty gem. W decydującej piłce Polak jednak zagrywa w aut...
4:3. Szybka odpowiedź Feliciano - tym razem to on nie dał szans Polakowi na zdobycie choćby punktu. Przełamanie.
4:2. A jednak! Gem dla Hurkacza. Lopez najpierw w siatkę, potem nie trafił w kort. Pierwsze przełamanie w meczu.
3:2. Hiszpan nie złożył jednak broni i doprowadził do remisu. 40:40.
3:2. Lopez najpierw dwukrotnie pomylił się, trafiając w siatkę, potem długa wymiana padłem łupem Polaka. Trzy piłki na przełamanie!
3:2. Polak jak wygrywa, to na razie tylko na sucho. Trzeci gem przy swoim podaniu dla Hurkacza bez zdobyczy punktowej Hiszpana.
2:2. I mamy powtórkę z rozrywki z drugiego gema.
2:1. Kolejny gem na sucho dla Polaka, który wygrywa przy swoim podaniu.
1:1. Lopez zaczął gema od dwóch wygranych piłek. Polak zrewanżował się tym samym. Końcówka należała już do Hiszpana. Wygraną przypieczętował asem serwisowym. Prędkość piłki to 207 km/h!
1:0. Kapitalny początek Huberta. Pierwszy gem wygrany na sucho! Polak zaserwował w nim dwa asy.
Rozpoczyna Hurkacz.
Kilka minut rozgrzewki i zaraz gramy.
Obaj tenisiści wreszcie na korcie, trwa losowanie.
Polak rozpocznie bój z Lopezem o 9.10.
Tymczasem Paire wygrał z Millmanem trzeciego seta 6:4 i całe spotkanie.
Tymczasem trwa losowanie drabinki głównej Australian Open. Hurkacz w pierwszej rundzie zagra ze zwycięzcą kwalifikacji. W następnej Polak może trafić na wspomnianego już wyżej Millmana lub Francuza Ugo Humberta.

To z pewnością będzie pojedynek na asy:
Mecz Polaka z Hiszpanem rozpocznie się z opóźnieniem, najwcześniej o godzinie 8.50. Baire wygrał bowiem drugiego seta 6:1 i w pojedynku z Millmanem jest remis 1-1. O tym, kto awansuje dalej, zadecyduje trzecia partia.
"Hurki" pozostaje w tym roku niepokonany w singlu. Do tej pory odniósł komplet pięciu zwycięstw, licząc z drużynowymi zawodami ATP Cup. Liczymy, że dziś podtrzyma passę.
22-letni wrocławianin z 16 lat starszym i sklasyfikowanym 27 pozycji niżej w rankingu światowym Hiszpanem zmierzył się dotychczas tylko raz - w sierpniu ubiegłego roku Lopez skreczował przy stanie 3:6, 1:3 w spotkaniu drugiej rundy w szczęśliwym dla Polaka Winston-Salem, gdzie dwa dni później cieszył się z jedynego jak na razie triumfu w imprezie ATP.
Polski tenisista wejdzie na kort tuż po zakończeniu meczu John Millman - Benoit Paire. Australijczyk wygrał pierwszą odsłonę 6:3, w drugiej na razie jest remis 1:1.
Po ograniu Włocha Lorenzo Sonego w pierwszej rundzie i Szweda Mikaela Ymera w drugiej, kolejnym rywalem Hurkacza w Auckland będzie Lopez, który do ćwierćfinału awansował, wygrywając z najwyżej rozstawionym tenisistą - Włochem Fabio Fogninim 3:6, 6:4, 6:3. Początek starcia Polaka z Hiszpanem około godziny 8.30.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl