Hubert Hurkacz - David Goffin w 3. rundzie Roland Garros 2022: wynik meczu i relacja na żywo: tenis

28/05/2022, 10:30 GMT+2

Hubert Hurkacz - David Goffin w Roland Garros 2022. Polak wygrał z Belgiem 7:5, 6:2, 6:1 i awansował do 4. rundy wielkoszlemowego turnieju w Paryżu. Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz w serwisie eurosport.pl.

Dziękujemy Państwu za uwagę.
Kolejnym rywalem Hurkacza będzie lepszy z pary Casper Ruud (8.) - Lorenzo Sonego (32.).
III SET 6:1 - Koniec meczu! Hurkacz jest w 4. rundzie Rolanda Garrosa. Zamknął sprawę świetnym forhendem w linię. Wcześniej oczywiście doskonale serwował. Gratulacje.
III SET 5:1 - Hurkacz ma kolejne przełamanie! Wrocławianin nawet specjalnie się nie cieszył, on już wie, że tutaj wszystko zmierza do szczęśliwego końca.
Hurkacz w trzecim secie ma zdecydowana przewagę.
III SET 4:1 - Kolejny łatwy punkt przy swoim podaniu inkasuje Hurkacz. Goffin walczy, stara się, ale jest bezradny wobec atomowych serwisów Polaka.
III SET 3:1 - Goffin pewnie wygrał swój gem serwisowy.
III SET 3:0 - Goffin podjął walkę. Po kilku wcześniejszych gemach, gdzie był momentami zrezygnowany, tu rzucił wszystko na jedną szalę. Belg miał szanse na przełamanie, ale Hurkacz nie pozwolił mu na to. Jak zrobiły się problemy, to wrocławianin zagrał kolejne asy i było po sprawie.
III SET 2:0 - Mamy przełamanie! Hurkacz wykorzystuje słabości przeciwnika i z zimną krwią zdobywa kolejny punkt. Siła jest zdecydowanie po jego stronie.
III SET 1:0 - Hurkacz jest teraz wyraźnie lepszym zawodnikiem. Tym bardziej, że Goffin od momentu, kiedy coś go zaczęło boleć, stracił wiele ze swojej mocy.
Zaczęliśmy 3. set.
II SET 6:2 - Hurkacz przełamał rywala i wygrał drugiego seta! W tym gemie widzieliśmy twardą walkę o zakończenie partii. Polak miał dwa break pointy i wykorzystał ten drugi. A tak naprawdę, to Goffin skrót posłał w siatkę.
Widać po raz kolejny, jakby Goffin lekko kulał.
Jeden z kluczowych momentów drugiego seta.
Panowie są na korcie przez godzinę i piętnaście minut.
II SET 5:2 - Po raz kolejny można tylko powtórzyć - doskonały gem serwisowy w wykonaniu Hurkacza. Co prawda na koniec dopisało mu nieco szczęście, ale i tak wygrał do zera.
II SET 4:2 - Belg tym razem bez większego problemu wygrał swoje podanie. Hurkacz dzisiaj gra bardzo dobrze, ale tym razem okazał się słabszy.
II SET 4:1 - Polski tenisista kontynuuje świetną grę. Goffin starał się o przełamanie powrotne, ale nie zdołał nic wskórać. Hurkacz wszelkie wątpliwości zakończył asem serwisowym.
Goffin ma chyba pewne problemy, albo z pachwiną lub z lewą nogą. Widać raz na jakiś czas grymas bólu na jego twarzy.
II SET 3:1 - Hurkacz przełamuje podanie Goffina! Kilka doskonałych zagrań Polaka na początku i zrobiło się 40:15. Dwa break pointy nie były potrzebne, bo już przy pierwszym Goffin wysłał piłkę w aut. Świetnie to się układa.
Przypomnijmy, Hurkacz wygrał pierwszego seta 7:5.
II SET - 2:1 - Hurkacz konsekwentnie nie daje żadnych szans rywalowi na przełamanie. Polak dobrze serwował, a w dłuższych wymianach zagrał dynamicznie i skutecznie.
II SET - 1:1 - Pierwsze gemy serwisowe w drugiej partii obaj zawodnicy bardzo pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść.
7:5 - Hurkacz przełamuje Goffina i wygrywa pierwszego seta 7:5! Polak był aktywny, a sprawę zakończył potężną bombą z forhendu! Brawo!
6:5 - Nic się nie zmienia. Cały czas obaj zawodnicy utrzymują swoje serwisy. Hubert zrobił swoje, a presja będzie teraz spoczywała na Belgu.
W tym meczu nie brakuje kapitalnych zagrań.
5:5 - Goffin pozazdrościł Hurkaczowi i teraz to on bez najmniejszych problemów wygrał swój gem serwisowy.
5:4 - Było trochę walki w tym gemie, bo mieliśmy po 30. Polak jednak utrzymał swoje podanie (proste błędy popełnił Goffin) i po raz kolejny wyszedł na prowadzenie w I secie.
4:4 - Goffin przy swoim podaniu męczy się znacznie bardziej, ale jednak zgarnia kolejny punkt. Pomogły mu w tym niewymuszone błędy wrocławianina.
4:3 - Drugi gem serwisowy Hurkacza wygrany do zera. To na pewno może budować pewność siebie. Hurkacz zadowolony, uniósł zaciśniętą pięść do góry.
Przypomnijmy sobie jedną z najefektowniejszych akcji meczu, a być może nawet całego turnieju Roland Garros.
3:3 - To był najdłuższy gem z dotychczasowych. Hurkacz miał w nim break pointa, ale nie wykorzystał okazji. Wymiany stają się coraz bardziej intensywne, a uderzenia są niezwykle soczyste.
3:2 - Pierwszego asa ma już na swoim koncie także Hurkacz. Do tego Polak świetnie spisał się w dłuższych wymianach. Po kilkunastu uderzaniach to on potrafił zadać decydujące ciosy.
2:2 - Goffin odpłaca pięknym za nadobne. Ma na koncie już trzy asy w dwóch gemach.
2:1 - Tu nie było żadnych wątpliwości. Hurkacz doskonale serwował i wygrał gema do zera.
1:1 - Goffin wygrał przy swoim podaniu. Miał inicjatywę, choć najpiękniejsza akcja gema należała do Polaka, który zagrał piłkę tyłem, trafił w kort i zamknął wymianę.
Ciekawa sytuacja - Goffin ładnie się zachował, kiedy sędzia liniowy niesłusznie wywołał aut, Belg przyznał, że trzeba powtórzyć punkt.
1:0 - Początek meczu nie był udany dla Hurkacza, bo po kilku wymianach Belg prowadził już 15:40. Polak zdołał jednak wybrnąć z tarapatów, głównie dzięki dobremu serwisowi.
Jako pierwszy serwować będzie Hurkacz.
Zaczynamy mecz!
Trwa rozgrzewka.
Spotkanie w Eurosporcie skomentują dla Państwa Karol Stopa i Lech Sitor.
Teraz na kort Simonne- Mathieu wchodzi Hubert Hurkacz.
Jako pierwszy kibicom prezentuje się David Goffin.
Czekamy już na wyjście na kort Hurkacza i Goffina.
Hubert Hurkacz może już powoli szykować się do gry.
Koniec. Giorgi wyeliminowała rozstawioną z nr 7 Sabalenkę.
Giorgi prowadzi z Sabalenką już 5:0 i jest o krok od awansu.
W trzecim secie Giorgi przełamała Sabalenkę i prowadzi 2:0. Czyżby kolejna z faworytek Rolanda Garrosa pożegnała się z turniejem?
A w meczu Sabalenka - Giorgi zwrot akcji. Drugiego seta łatwo wygrała Włoszka 6:1. Przed nami więc decydująca partia. Hubaert Hurkacz i polscy kibice muszą jeszcze trochę poczekać.
Seria zwycięstw Świątek jest niesamowita i niech trwa jak najdłużej.
Oto co miała do powiedzenia nasza mistrzyni po meczu z Danką Kovinić.
Przypomnijmy, że dzisiaj swój mecz wygrała już Iga Świątek.
To po wspomnianym meczu na kort Simonne-Mathieu wejdą do gry Hubert Hurkacz i David Goffin.
Tymczasem Sabalenka wygrała pierwszego seta z Giorgi 6:4.
Białorusinka Aryna Sabalenka z Włoszką Camilą Giorgi dopiero rozpoczęły. Na razie jest wynik 1:1. To oznacza, że na mecz Polaka będziemy musieli poczekać co najmniej godzinę.
Szybki raport z kortu, na który wyjdzie dziś Hubert.
Poniżej nieco więcej na temat sylwetki Goffina.
31-letni Belg plasuje się na 48. miejscu na świecie, ale nie oddaje to jego potencjału. W 2017 roku był siódmą rakietą świata.
Rozstawiony z numerem 12. Polak chce przy okazji wziąć rewanż za niedawną porażkę w Rzymie. Już w pierwszej rundzie Goffin pokonał wrocławianina po niezwykle zaciętym boju zakończonym dwoma tie-breakami - 7:6 (10-8), 7:6 (7-2).
Hubert Hurkacz chce kontynuować serię zwycięstw w Roland Garros 2022. W trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju na jego drodze staje David Goffin.
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl