Hubert Hurkacz - Brandon Nakashima - wynik pierwszego meczu Polaka w turnieju w Miami

30/06/2020, 05:32 GMT+2

Niemiły początek pokazowego turnieju tenisowego w Miami dla Huberta Hurkacza. Polak, 29. W rankingu ATP, niespodziewanie przegrał z plasującym się w trzeciej setce światowej hierarchii z Amerykaninem Brandonem Nakashimą 3:4 (6-8), 1:4.

Mecz Polaka z 220. w światowym rankingu rywalem był jednym z czterech rozegranych tego dnia w pokazowej imprezie pod nazwą Altec Styslinger Tennis Exhibition.
Już początek toczonego na zasadach znanych z turniejów NextGen spotkania był zaskakujący. Hurkacz w pierwszym gemie prowadził 40-0, ale zaliczkę koncertowo roztrwonił. Żaden nie chciał tanio sprzedać skóry, ale to Nakashima wychodził obronną ręką z wojny nerwów i wygrał partię (rywalizacja toczy się do czterech wygranych gemów w secie) do trzech.
Druga była już jednostronna i okazała się popisem Amerykanina. Nakashima wygrał cały mecz w godzinę.
W kolejnym spotkaniu Hurkacz zmierzy się z JC Aragone'em.
Oprócz Polaka w turnieju na Florydzie na twardych kortach bierze udział siedmiu Amerykanów.

Trenuje do letniej części sezonu

Nasz tenisista na Florydzie przygotowuje się do letniej części sezonu, który ma zostać wznowiony w sierpniu po przerwie spowodowanej koronawirusem.
Od początku wybuchu pandemii przebywa w USA, gdzie trenuje. W maju udał się do West Palm Beach, by wziąć udział w turnieju pokazowym. Obecnie coraz więcej takich imprez toczy się zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie.

Wznowienie rywalizacji w cyklu ATP ma nastąpić 14 sierpnia w Waszyngtonie.
Hubert Hurkacz - Brandon Nakashima (USA) 3:4 (6-8), 1:4
Autor: twis / Źródło: PAP, eurosport.pl